NFLPA zwolniła niezależnego lekarza zaangażowanego w oczyszczanie Tua Tagovailoa

NFL Players Association skorzystało ze swojego prawa do usunięcia niezależnego neurologa zaangażowanego w decyzję o powrocie rozgrywającego Miami Dolphins, Tua Tagovailoa na mecz w zeszłą niedzielę, po tym, jak został oceniony za kontuzję głowy.

NFLPA odmówiła komentarza na temat ruchu w sobotę, powołując się na jego ciągły charakter Wspólne dochodzenie z NFL W sprawie prawidłowości przestrzegania w sprawie protokołów wstrząsu mózgu. Urzędnicy Unii powiedzieli w piątek Koncentracja na osądach klinicznych Zamiast całego procesu i tego, czy protokół był przestrzegany zgodnie z opisem, sprawa jest rozwijana.

Liga i związek wspólnie nadzorują protokół, a obie strony mogą decydować o udziale niezależnych lekarzy – znanych jako niezrzeszeni konsultanci neurotraumy lub UNC – zaangażowanych w proces oceny kontuzji dla graczy. NFL nie odpowiedziała od razu na prośbę o komentarz w sobotę na temat decyzji NFLPA.

W obliczu krytyki Delfiny i NFL bronią swojej decyzji w sprawie Dua Tagovailoa

Tagoailoa pozostaje w protokole kontuzji NFL po tym, jak doznał kontuzji głowy podczas czwartkowego meczu w Cincinnati. Uderzył tyłem głowy o podłogę pierwszej połowy worka. Tagovailoa tam był? Zdjęty z pola na noszach i został przewieziony do szpitala karetką pogotowia. Według Dolphins zdiagnozowano u niego wstrząśnienie mózgu. Tagovailoa został tej nocy zwolniony z Centrum Medycznego Uniwersytetu Cincinnati i wrócił do Miami z zespołem. W piątek przeszedł kolejne testy.

Zagrał w czwartkowy mecz cztery dni po tym, jak zgodnie z protokołem został oczyszczony przez lekarza drużyny i UNC, aby powrócić na niedzielny mecz przeciwko Buffalo Bills w Miami Gardens na Florydzie. .

Trwa wspólne śledztwo i przeprowadzono wywiady z zaangażowanymi lekarzami, powiedziała osoba zaznajomiona ze sprawą. Według osoby, NFLPA uważa, że ​​popełniono błędy w ocenie.

NFL, NFLPA w celu sprawdzenia, czy stosowano protokoły wstrząsu z Tua Tagovailoa

„Dopóki nie będziemy mieli obiektywnej i sprawdzonej metody diagnozowania uszkodzenia mózgu, należy zrobić wszystko, co możliwe, w tym zmienić protokoły, aby jeszcze bardziej zmniejszyć ryzyko błędu ludzkiego” – powiedział JC Tretter, były prezes NFLPA w Cleveland Browns Center. W oświadczeniu w piątek. „Błąd osądu lekarskiego jest porażką etyki, jeśli chodzi o dobro naszych żołnierzy”.

READ  15 lipca Czy transport publiczny jest bezpłatny czy płatny? 15 lipca 2023 Czy autobus lub transport publiczny są bezpłatne w Stambule, Izmirze, Ankarze IETT, Metro, Metrobus, Marmaray? - Fotowiadomości
Trener drużyny Miami Dolphins, Mike McDaniel, powiedział, że wstrząśnienie mózgu rozgrywającego Tua Tagovailoa po meczu 29 września z Bengalami było „przerażającym momentem”. (Wideo: Miami Delfiny)

Tagovailoa opuścił niedzielny mecz w pierwszej połowie po tym, jak został zepchnięty na ziemię przez Matta Milano, który został zepchnięty na ziemię. Tagovailoa wstała po spektaklu, ale pogrzebała. Opuścił stadion z personelem medycznym. Ale Tagovailoa wygrał i wrócił do drugiej połowy. On i trener Dolphins Mike McDaniel powiedział, że Tagovailoa doznał kontuzji pleców, a nie głowy.

Protokoły opisują krok po kroku proces oceny gracza z podejrzeniem urazu głowy. Gracz może powrócić do gry, jeśli zostanie wyczyszczony zarówno przez lekarza drużyny, jak i UNC po wielu testach. Protokół stwierdza, że ​​gracz nie powinien wracać do gry, jeśli wykazuje „niestabilność motoryczną brutto”. [the] Lekarz zespołu powinien skonsultować się z UNC i powinien wystąpić neurologicznie.

Tretter powiedział w swoim oświadczeniu w piątek: „Wszyscy oglądali w niedzielę [Thursday] Nocne objawy „no-go” mieściły się w naszym protokole dotyczącym wstrząsu mózgu. … Musimy dowiedzieć się, jak i dlaczego podjęto w minioną niedzielę decyzję, aby pozwolić graczowi wrócić na boisko ze znakiem „no-go”.

NFLPA skorzystała ze swojego prawa w ostatnią niedzielę do rozpoczęcia wspólnej oceny z NFL, czy protokoły wstrząsu były właściwie przestrzegane. Liga poinformowała w środę, że przegląd jest w toku, ale „wszystko wskazuje na to, że protokoły były właściwie przestrzegane”.

Alan Sills, naczelny lekarz NFL, powiedział podczas wywiadu telewizyjnego w piątek, że Tagovailoa w ubiegłą niedzielę w szatni przeszedł długi test zwany narzędziem oceny kontuzji sportowej (SCAT). Po powrocie na ten mecz Sills powiedział należącej do ligi NFL Network, że jest codziennie oceniany pod kątem wstrząsu mózgu przed czwartkowym meczem.

„To coś, co wspólnie sprawdzamy” – powiedział Sills w piątek. „Mogę ci powiedzieć, że w czasie rzeczywistym te oceny, kiedy zawodnik jest oceniany, są badane i przesłuchiwane zarówno przez lekarza zespołu, jak i niezależnego neurologa. Ci dwaj doradzają i obaj muszą się zgodzić w rzeczywistości czas, w którym gracz jest zwolniony do powrotu do gry.

READ  Prognoza pogody z 27 lutego 2024 r.... Jaka będzie dzisiaj pogoda? Czy w Stambule pada śnieg?

Nawet jeśli wspólne śledztwo nie wykaże naruszenia zasad etyki, liga i związek zamkną lukę, pozwalając zawodnikowi wykazującemu niestabilność motoryczną na powrót do gry, jeśli lekarze uznają, że nie jest to powiązane neurologicznie.

Dua Tagovailoa delfinów opuszcza boisko na noszach z urazem głowy

„Chcemy być w tej sprawie tak otwarci i przejrzyści, jak to tylko możliwe” – powiedział w piątek Sills. „Zdecydowanie chcemy się uczyć, doskonalić i stawać się lepsi… Więc jeśli widzimy, że nam brakuje lub widzimy rzeczy, które musimy zmienić, zdecydowanie będziemy w tym proaktywni.

powiedział George Attala, zastępca dyrektora wykonawczego ds. zewnętrznych NFLPA W oświadczeniu Piątek: „Całym celem naszego sporu w kwestii wstrząsów mózgu przez ponad dekadę była zmiana kultury naszej gry z wcześniej przyspieszonego skupienia się z powrotem na boisku na taką, która kładzie nacisk przede wszystkim na troskę o gracza.

„Kiedy pierwszy zestaw protokołów został wdrożony w 2011 roku, zostały one zaprojektowane z myślą o tym celu, a ponieważ każdego roku aktualizujemy te protokoły, dzisiejsze protokoły wstrząsu są bardziej wszechstronne i bezpieczniejsze dla graczy niż kiedykolwiek wcześniej.[.] Ale są one skuteczne tylko wtedy, gdy ich użytkownicy i decydenci przedkładają opiekę nad pacjentem/sportowcem ponad pola testowe i wracają do pracy tak szybko, jak to możliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *