Gubernator Florydy chroni czas ewakuacji urzędników hrabstwa Lee przed huraganem IanCNN

Gubernator Florydy Ron DeSantis powiedział, że urzędnicy hrabstwa Lee przeprowadzili pierwszą obowiązkową ewakuację we wtorek, mniej niż 24 godziny po tym, jak huragan Ian wylądował w stanie, i dzień po tym, jak kilka sąsiednich hrabstw wydało swoje rozkazy.

„Podążali za danymi i pamiętasz, że ludzie patrzyli na Panhandle wcześnie w niedzielę” – powiedział gubernator w sobotę w Fort Myers, odnosząc się do miejsca, w którym spodziewana jest burza. „Następnie nadszedł poniedziałek i ludzie myśleli, że może to być na północ od Tampa Bay. Kiedy poszliśmy spać w poniedziałek wieczorem, ludzie powiedzieli, że to bezpośredni cios w Tampa Bay, najgorsza sytuacja w stanie.

„Ta ścieżka zaczęła przesuwać się na południe, a modele komputerowe następnego ranka (przywódcy hrabstwa Lee) wezwali do ewakuacji, otworzyli schrony i bardzo szybko zareagowali na dane. Ale pod koniec dnia Fort Myers i Neapol , niedziela, o godzinie 11, godzina doradcza, 72 godz., nie sądzę, żeby byli nawet w stożku. To prawda, więc bardzo dokładnie to śledzili – dodał.

Stożek niepewności jest tym, czego prognostycy używają do wskazania centrum burzy. Uderzenia burzy mogą – i często się zdarzają – wykraczać poza stożek.

Co najmniej 66 zgonów związanych z Ianem zostało zgłoszonych na Florydzie, większość w hrabstwie Lee. Szeryf powiedział, że zginęło tam 35 osób. Stan ofiar śmiertelnych wynosi 12 w hrabstwie Charlotte, osiem w hrabstwie Collier, pięć w hrabstwie Volusia, trzy w hrabstwie Sarasota, jeden w hrabstwie Polk, jeden w hrabstwie Lake i jeden w hrabstwie Manatee, podają urzędnicy.

Sobotnie komentarze DeSantisa pojawiają się w trakcie krytyki sposobu, w jaki urzędnicy hrabstwa Lee poradzili sobie z nakazami ewakuacji. Jego komentarze przypominały te, które wygłosił na wcześniejszej konferencji prasowej w hrabstwie Lee, gdzie bronił odpowiedzi swojej administracji i powiedział, że społeczności „Włączony” Prognozy wskazują, że burza przesuwa się na południe.

READ  ostatnia chwila | Ile wynosi podwyżka płacy minimalnej? Raport prezydenta Erdoğana w sprawie podwyżki płacy minimalnej, podwyżki urzędników służby cywilnej i emerytur – opracowanie

Chociaż burza nie obejmowała Fort Myers ani Neapolu w stożku na trzy dni przed lądowaniem, Ian wylądował na Cayo Costa w hrabstwie Lee w środę, która znajdowała się w obrębie stożka na 72 godziny przed zejściem burzy na ląd. Szyszki dostarczone na burzę.

Lee County wprowadziło obowiązkową ewakuację dla stref A i B, które obejmują najbardziej dotknięte obszary przybrzeżne, we wtorek o 17:20 czasu wschodniego. tweet przez gubernatora okręgowego.

Hrabstwo Pinellas ogłosiło ewakuację konto na Facebooku Ewakuacja rozpocznie się w poniedziałek o godzinie 18:00 czasu wschodniego dla strefy A i we wtorek o godzinie 7:00 czasu wschodniego dla strefy B i C w tym samym ogłoszeniu.

W podobny sposób hrabstwo Manatee ogłosiło ewakuację w poniedziałek po południu i wtorek o 8 rano ET Rejestracja na Facebooku.

Tymczasem hrabstwo Hillsborough ogłosiło obowiązkową ewakuację strefy A hrabstwa o godzinie 14.00 w poniedziałek. Strona na Facebooku.

Hrabstwa Sarasota i Charlotte wydały w poniedziałek podobne zawiadomienia o ewakuacji dla części swoich hrabstw. Konferencja prasowa I Komunikat prasowyodpowiednio.

Zdjęcie lotnicze zrobione 1 października 2022 roku pokazuje uszkodzony odcinek Pine Island Road i zniszczone domy po huraganie Ian w hrabstwie Lee na Florydzie.

W rozmowie z Jimem Acostą z CNN w sobotę radny miasta Fort Myers Liston Pochet został zapytany o termin eksmisji jego i innych mieszkańców. Fort Myers znajduje się w hrabstwie Lee.

„Oczywiście, zdarza się jedno na dziesięć razy, kiedy cię ostrzegają” – powiedział Pochet Acosta. „Cóż, to jest jeden raz. A ludzie nie wyjeżdżali tak, jak powinni. I myślę, że popadliśmy w pasywny sposób myślenia, że ​​to mały rajski zakątek świata i to nas nie uderzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *