Najświeższe wiadomości z Gazy: Przygotowania do ataku na Amerykę! Na Bliskim Wschodzie trwa wojna…

Od dwóch tygodni na granicy libańsko-izraelskiej panuje wysokie napięcie, podsycane przez ogromne pożary lasów podsycające konflikt. Hezbollah odpowiedział na zabicie przez Izrael jednego z kluczowych dowódców polowych Hezbollahu wystrzeleniem setek rakiet i bezzałogowych statków powietrznych wyposażonych w kamikadze.

Grad rakiet i dronów kamikaze uderzyła we wrażliwy izraelski radar, a ataki najbardziej radykalnych sił zbrojnych Libanu, Hezbollahu, po raz pierwszy dotarły do ​​wybrzeży Morza Tyberiadzkiego, 30 kilometrów w głąb lądu.

Największy sojusznik Izraela, Stany Zjednoczone, ponownie wysłał Amosa Hochsteina, starszego doradcę prezydenta Joe Bidena, do Tel Awiwu i Bejrutu.

Specjalny przedstawiciel Hochstein, który w poniedziałek spotkał się w Tel Awiwie z kilkoma izraelskimi urzędnikami, w tym z premierem Benjaminem Netanjahu, stawił się dziś przed prasą w stolicy Libanu, Bejrucie.

Amos Hochstein, który stwierdził, że konflikt graniczny, który rozpoczął się 8 października, przeciąga się zbyt długo, podkreślił, że w interesie wszystkich leży szybkie rozwiązanie tej kwestii na drodze dyplomatycznej.

Granica między Libanem a Izraelem znana jest jako Niebieska Linia, a siły pokojowe ONZ działają na tym obszarze od lat.

Z Bejrutu korespondentka Al Jazeery Jayna Koder poinformowała, że ​​przedstawiciel USA Hochstein przekazał Hamasowi wiadomość z Libanu.

Amos Hochstein, który wezwał Hamas do zaakceptowania leżącego na stole porozumienia o zawieszeniu broni, zauważył, że porozumienie osiągnięte w Strefie Gazy może zakończyć konflikt na granicy izraelsko-libańskiej.

Opisując oświadczenie jako wspólne przesłanie do Hezbollahu i jego sojusznika Hamasu, Zeina Khodr podkreśliła, że ​​Hochstein nie powiedział nic o tym, co by się stało, gdyby Hamas nie zaakceptował porozumienia.

Według reportera Al Jazeery specjalny przedstawiciel podkreślił poziom zagrożenia i obawę administracji Bidena przed wojną, która utrzymuje się w ograniczonym zakresie, choć czasami sięga głęboko w linię graniczną.

Wspominając, że Amos Hochstein ostatni raz odwiedził Bejrut w marcu i że podczas tej wizyty złożył zupełnie odmienne oświadczenia, Jayna Koder stwierdziła, że ​​Waszyngton cofnął się o krok sprzed trzech miesięcy. Rzeczywiście, specjalny wysłannik USA powiedział w marcu, że zawieszenie broni w Strefie Gazy nie zakończy automatycznie konfliktu na froncie północnym, dodając, że Izrael żąda gwarancji bezpieczeństwa.

READ  Biden cofnął się o krok! Zatwierdził kontrowersyjną decyzję...

Zrelaksuj się dzięki 571 sekundom filmu

Gdy wiadomość nadeszła z Bejrutu, Hezbollah rzucił wyzwanie Izraelowi w trwającym 9 minut i 31 sekund filmie.

Zdjęcie opublikowane w kanale telewizyjnym Hezbollahu i na kontach w mediach społecznościowych przedstawia izraelskie miasto portowe Hajfa na wschodnim wybrzeżu Morza Śródziemnego.

Film nagrany przez drona Hezbollahu wyraźnie pokazuje lotnisko i wybrzeże Hajfy.

Odległość między miastem portowym Hajfa w północnym Izraelu a granicą libańską wynosi około 30 kilometrów w linii prostej.

Osoby bliskie Hezbollahowi opublikowały w zeszłym tygodniu zdjęcie ogromnych płomieni i kłębów dymu unoszących się z centrum Hajfy, z podpisem „Hajfa wkrótce” dołączonym do zdjęcia w miarę nasilania się konfliktu.

Nie było oficjalnego oświadczenia izraelskiego wojska w sprawie 571-sekundowego wideo opublikowanego przez Hezbollah. Izraelskie wojsko ogłosiło, że trzy uzbrojone drony przelatujące nad zachodnią Galileą zostały zestrzelone przez rakiety. Wzdłuż granicy zawyły syreny, gdy rakiety trafiły w drony.

Konflikt pomiędzy Hezbollahem a armią izraelską trwa już 255 dni. Hezbollah stracił w konflikcie granicznym ponad 300 członków, a dziesiątki cywilów, w tym dzieci, kobiety i dziennikarze, straciło życie w izraelskich nalotach.

Po stronie izraelskiej w ataku Hezbollahu zginęło 14 żołnierzy, w tym generał. Ewakuowano dziesiątki osiedli wzdłuż granicy libańskiej, a ponad 60 000 ludzi od miesięcy czeka na powrót do swoich domów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *