Elon Musk: W przyszłości nie będzie telefonów! Oto technologia zastosowana w celu zastąpienia telefonu…

Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, uważa, że ​​w przyszłości nie będzie smartfonów. Zamiast tego przyszłość będzie zdominowana przez połączenia neuronowe.

Na platformie X, znanej wcześniej jako Twitter, Musk zapytał: „Czy podłączyłbyś interfejs Neuralink do swojego mózgu, aby móc sterować nowym telefonem X za pomocą myśli?” Odpowiedział na konto parodii, w którym zapytał:

„W przyszłości nie będzie telefonów, tylko Neuralink” – odpowiedział technologiczny miliarder.

O NEURALINKu

Musk założył NeuroLink, firmę neurotechnologiczną, która opracowuje wszczepialne interfejsy mózg-komputer w celu dekodowania i stymulowania aktywności mózgu. Na początku tego roku firmie Neuralink udało się wszczepić implant mózgowy ludzkiemu pacjentowi. Mówi się, że pierwsza osoba, której wszczepiono implant Neuralink, nazwany „Link”, po zabiegu szybko wraca do zdrowia.

Firma poszukuje drugiego uczestnika. „Neuralink przyjmuje wnioski dla drugiego uczestnika” – powiedział Musk w maju tego roku – „który jest uważany za telepatyczny cybernetyczny implant mózgowy, który pozwala sterować telefonem i komputerem za pomocą myśli”.

Starling Mini może zostać wydany!

Z kolei Starlink, spółka zależna SpaceX należąca do Elona Muska, może wkrótce rozszerzyć swoje portfolio sprzętowe. Przenośna antena, którą firma nazywa „Starlink Mini”, będzie synchronizować się z Internetem emitowanym przez satelity Starlink, pomagając ludziom pozostać w kontakcie w dziczy.

„Od dawna chciałem superprzenośnej anteny Starlink. To jest ekscytujące” – powiedział inżynier Oleg Gutkov, który udostępnił także kilka zdjęć produktu.

Musk odpowiedział na swój post, mówiąc: „Zainstalowałem go i piszę ten post z kosmosu”.

READ  Rozmowa o technologii i muzyce z kandydatem partii AK Nilufar PP Çolak Youth - Wiadomości z Bursy - Wiadomości regionalne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *