Ministerstwo rozpoczęło stosowanie nowych technologii do ochrony produktów oznaczonych geograficznie –

Ministerstwo Rolnictwa i Leśnictwa zaczęło wykorzystywać jedną z nowych technologii, urządzenie do magnetycznego rezonansu jądrowego (NMR), do tworzenia bibliotek i uzyskiwania dokumentów rejestracyjnych z tymi danymi dla produktów oznaczonych geograficznie, w szczególności oliwy z oliwek, miodu, oliwy z oliwek, leczniczych roślin aromatycznych.

Generalna Dyrekcja ds. Żywności i Kontroli w Ministerstwie uważnie śledzi nowe technologie ochrony produktów oznaczonych geograficznie, pozyskuje oznaczenia geograficzne i bezpieczeństwo żywności.

Rozpoczęto testy i badania nad rozwojem biblioteki instrumentów, podczas gdy sprzęt NMR został przeniesiony do Dyrekcji Krajowego Laboratorium Referencyjnego ds. Żywności i Dyrekcji Laboratorium Kontroli Żywności w Ankarze podlegającej Dyrekcji Generalnej.

Minister rolnictwa i leśnictwa İbrahim Yumakli powiedział, że dzięki urządzeniom NMR, które zaczęli używać, mają na celu ochronę i zwiększenie liczby produktów oznaczonych geograficznie, które są narodowymi wartościami Turcji.

Podkreślając, że wraz ze wzrostem liczby produktów oznaczonych geograficznie wspierany będzie rozwój obszarów wiejskich, zapewniając tym samym wzrost dochodów producentów, Yumakli powiedział także, że rzuci światło na wiele kwestii związanych z bezpieczeństwem żywnościowym, jednym z najważniejszych czynników wpływających na zdrowie człowieka.

Uważnie obserwując nowe technologie, będą chronić oznaczone geograficznie produkty, które są tradycyjnym bogactwem Turcji, powiedział Yumakli:„Będziemy zwiększać liczbę naszych wartości w każdym zakątku naszego kraju. Mamy 13 produktów zarejestrowanych w Unii Europejskiej. Jeszcze zwiększymy tę liczbę i wyniesiemy wartość naszego kraju na światową scenę. Zapobieganie nieuczciwym zyskom i ochrona praw własności intelektualnej zależy od wzrostu liczby produktów dzięki tym bogactwu naszego kraju. Marketingowa siła produkcji. Dlatego będziemy nadal zwiększać wiarygodność naszych produktów za pomocą wskaźników geograficznych” – powiedział.

Wykonano pierwszą analizę

Spektroskopia NMR jest znana jako metoda, która może szybko analizować związki na poziomie molekularnym bez etapów separacji i oczyszczania, co czyni je idealnymi do zastosowań w nauce o żywności. Dzięki NMR możliwe będzie mapowanie ważnych produktów Turcji, takich jak oliwa z oliwek, miód, oliwa z oliwek, lecznicze rośliny aromatyczne, tworzenie bibliotek i prośby producentów o uzyskanie świadectw rejestracji dla ich produktów oznaczonych geograficznie.

READ  TSMC zwiększa moce produkcyjne do 2024 r

Aby sprzęt NMR mógł być efektywnie wykorzystywany i służył producentom zgodnie z planami strategicznymi Ministerstwa Rolnictwa i Leśnictwa, wymagana jest duża biblioteka danych.W tym kontekście badanie przeprowadzono w 6 różnych obszarach geograficznych, gdzie produkcja miodu jest intensywna, biorąc pod uwagę florę roślinną, zwyczaje uprawy, gatunki pszczół, warunki geograficzne i podobne kryteria. Próbki miodu pobrano ze 100 różnych zakładów określonych losowo w 18 prowincjach w tych regionach w celu określenia cech strukturalnych i składu. Następnie przeprowadzono analizę próbek za pomocą urządzenia NMR.

Podobnie jak w niniejszym badaniu ankietowym, ma on na celu stworzenie puli danych poprzez zebranie maksymalnej liczby próbek miodu wyprodukowanego w całym kraju w celu określenia charakterystyki i składu.

Dzięki pracy wykonanej z NMR, badania analizy pochodzenia geograficznego zostaną zintensyfikowane w celu ochrony tradycyjnych produktów o cechach dziedzictwa społecznego i wsparcia kontynuacji produkcji tych produktów, a więcej produktów zostanie zarejestrowanych. Ta metoda jest również stosowana do konserwacji żywności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *