2-letni chłopiec zmarł na pożerającą mózg amebę! Co to jest ameba zjadająca mózg? Jakie są objawy i jak się rozprzestrzenia?

2-letni chłopiec umiera z powodu „mózgowej ameby” w Nevadzie Według raportu w gazecie Wall, Departament Zdrowia Publicznego i Behawioralnego Nevady ogłosił, że niemowlę zmarło z powodu Naegleria fowleri, znanej również jako „ameba zjadająca mózg”.

KAPMIŞ CHAPELIGOT

Mówiono, że dziecko zaraziło się chorobą w spa w hrabstwie Lincoln.

Jak to przychodzi do człowieka?

„Ameba zjadająca mózg” żyje w glebie i ciepłej słodkiej wodzie, przedostaje się do organizmu przez nos i dociera do mózgu, niszcząc tkankę mózgową i powodując śmiertelną infekcję, zgodnie z raportem urzędników służby zdrowia.

Co to jest Amo zjadające mózg?

Naegleria fowleri to ameba, która powoduje zapalenie opon mózgowych i jest również znana jako „ameba zjadająca mózg”. W chorobie Naegleria fowleri jednokomórkowa ameba infekuje mózg, a przypadki często kończą się śmiercią. Powodują zapalenie opon mózgowych, nagłą śmiertelną chorobę zwaną pierwotnym pełzakowym zapaleniem opon mózgowo-rdzeniowych (PAM).

Jakie są objawy?

Osoby zarażone Naegleria fowleri odczuwają takie objawy jak sztywność karku i ból głowy, a także wysoką gorączkę, nudności i wymioty.

Pacjenci umierają w ciągu tygodnia

Większość pacjentów umiera zwykle w ciągu tygodnia. W większości przypadków dezorientacja, śpiączka i śmierć występują w krótkim czasie.

Jak rozprzestrzenia się pożerająca mózg ameba?

Znana również jako „ameba zjadająca mózg”, Naegleria fowleri infekuje stojącą wodę, taką jak błotnista woda, jeziora i baseny. Mikroskopijne, jednokomórkowe Nagleria fowleri dostają się do organizmu człowieka przez nos, infekując mózg i często powodując śmierć. Ameba, która występuje głównie w wodach słodkich, takich jak jeziora, rzeki i kanały, nie przenosi się z człowieka na człowieka. Ponieważ Naegleria fowleri jest kochającą ciepło amebą, oczekuje się, że liczba przypadków wzrośnie z powodu globalnego ocieplenia.

READ  Brzmi bardziej jak „młody student” niż król

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *