Minister Polat: Naszym celem jest zwiększenie naszego eksportu do 200 miliardów dolarów
1 minuta czytania

Minister handlu Ömer Bolat powiedział: „Zgodnie z celami naszego planu średnioterminowego zamierzamy zwiększyć eksport naszych usług do 200 miliardów dolarów do 2028 r. Zamierzamy zwiększyć nasz udział w światowym handlu usługami do 2 procent”.

klasa=”cf”>

W oświadczeniu ministra Bolata czytamy:

Rośnie rola handlu usługami w handlu światowym, wzrasta także znaczenie handlu zagranicznego naszego kraju. Zgodnie z celami naszego planu średnioterminowego zamierzamy zwiększyć eksport naszych usług do 200 miliardów dolarów do 2028 roku. Naszym celem jest zwiększenie naszego udziału w światowym handlu usługami do 2%.

Jako Ministerstwo Handlu, zdając sobie sprawę z tego znaczenia, w centralnej organizacji naszego Ministerstwa powołaliśmy „Generalną Dyrekcję Międzynarodowego Handlu Usługami” i przeprowadziliśmy 4 opracowania legislacyjne dotyczące handlu usługami.

Jako ministerstwo dbamy i wspieramy nasze sektory, które przyczyniają się do eksportu naszych usług, zwłaszcza usług transportowych, telekomunikacyjnych, informatycznych i informacyjnych.

Podobnie jak w 2021 r., cieszymy się, że nasz sektor handlu usługami przyczynia się do osiągnięcia naszego celu „Turcja z nadwyżką w handlu zagranicznym” na 2022 r. poprzez nadwyżkę w handlu zagranicznym w handlu usługami.

READ  TÜRK-İŞ: Limit głodu wynosi 14 tysięcy 431 TL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *