Milczenie w sprawie stóp procentowych od Babacana do Erdogana; „Ludzie zastanawiają się, co myśli ekonomista taki jak Erdogan”.

Ali Baba Khan, przewodniczący partii Deva, w piątek 26 styczniaZwołał konferencję prasową na równinach. W swoim przemówieniu Ali Baba Khan poruszył kwestię podwyżki stóp procentowych Fed i masakry w Gazie. Nagłówki jego przemówienia obejmowały:

„Chłopaki, ludzi interesuje to, co myśli ekonomista taki jak Erdogan. Jeśli nie wyjaśni swojego podejścia, w tym kraju nie będzie nadziei. Nie ma czegoś takiego jak nielegalne zapasy. Nie ma czegoś takiego. Odkąd ty jesteś jedynym urzędnikiem, wyjdziesz i wyjaśnisz: „Tak, popełniłem błąd, powiedz mi, że na dzisiaj wszystko jest w porządku”.

„Czy Erdogan popiera te podwyżki stóp procentowych, czy nie?”

„Czy słuszne jest podnoszenie stóp procentowych 8 razy w ciągu 8 miesięcy po wyborach? Pan. Czy Erdogan popiera te podwyżki stóp procentowych, czy nie? Żadnych kliknięć, żadnych dźwięków, pamiętaj. Kiedy cały kraj liczący 85 milionów ludzi cierpi głód i ubóstwo z powodu jego decyzji, musi on odpowiedzieć na następujące pytania: Co jest słuszne?

„Nie powiesz mi, że się myliłem, że to prawda?”

„Czy nigdy nie staniecie w obliczu takiej sytuacji spowodowanej tezą, którą narzucacie od 7 lat? Big Nation, 85 milionów widzów. Pytam go, czy nie powiesz: „Myliłem się i to prawda”? Czy podwyżka stóp procentowych jest słuszna czy zła? Słuchaj, zadaję mu bardzo proste pytanie, zadaję mu pytanie stąd, w Yalova, w tej sali: Czy to dobrze, czy źle?

– Na co on czeka, żeby powiedzieć „van minute”?

„Moi przyjaciele, w Gazie w dalszym ciągu umierają ludzie. Jak powiedziałem, zginęło ponad 25 000 ludzi, w tym ponad 10 000 dzieci. Zastanawiam się, na co prezydent czeka, „jedną minutę”, aby wykorzystać bardziej dyplomatyczne i polityczne oznacza, jak głos Gazańczyków, położenie kresu temu dramatowi.” Na co on czeka?

READ  Nadeszła kolej Anglii na recesję! Gospodarka skurczyła się bardziej, niż oczekiwano

„Co powiedziano o masakrze w Gazie?”

„Sekretarz stanu USA Blinken był w Stambule 20 dni temu, prawda? Co omawiano na tym spotkaniu w sprawie masakry w Gazie, co im powiedziałeś i co oni tobie? Jakie wnioski z tego wyciągnąłeś spotkanie? Czy na spotkaniu poruszano jakiś inny temat niż członkostwo Szwecji w NATO? Odnośnie inwazji w Gazie. Jaki jest nadchodzący harmonogram, jaki jest plan rozwiązania tej kwestii, czy prosiłeś o coś, czy prosiłeś o raport? Nie.

„Od początku mojego przemówienia w Gazie zginęło jeszcze dwoje dzieci”

„Czy wiedziałeś, że od początku mojego wystąpienia w Gazie umierało średnio dwoje kolejnych dzieci? Ponieważ od początku wojny co dziesięć minut umierało jedno dziecko. Moje przemówienie trwało prawdopodobnie 20 minut, więc kalkulacja jest jasna ..Średnio umierało jeszcze dwoje dzieci.Jest nam naprawdę przykro..Mówimy, że dzieje się tak z powodu tych, którzy szkodzą reputacji kraju i osłabiają gospodarkę kraju.

„Rozmawiaj, rozmawiaj, bez końca”

„Nie zapominaj, że kwestia „air min” miała miejsce w 2009 roku. Turcja”Był to okres, w którym potęga gospodarcza, polityczna i dyplomatyczna Turcji osiągnęła swój szczyt. To było, gdy twój przyjaciel był ministrem spraw zagranicznych. Można powiedzieć o sile gospodarczej kraju i sile jego międzynarodowej reputacji. Co się dzisiaj dzieje? „Rozmawiajcie, rozmawiajcie, bez końca”.

„Zaakceptowanie rzeczywistości trzęsienia ziemi i podjęcie konkretnych działań przeciwko niemu to dwie różne rzeczy”.

„Minęło 25 lat od trzęsienia ziemi w 99 r. Dokładnie 25 lat w sierpniu. Czy nieplanowana urbanizacja trwała w Yalowej od dnia, w którym zapomnieliśmy? Wszyscy kręcą głowami. Brak nadzoru, odstępstwa od planu zagospodarowania przestrzennego, niekontrolowane budynki nadal trwają? Tak, cała sala mówi tak. Czy rewitalizacja miast jest powolna? Powoli. Tak, przyjaciele, zaakceptowanie rzeczywistości trzęsienia ziemi, podjęcie konkretnych środków ostrożności, robienie planów i znajdowanie rozwiązań to dwie różne rzeczy.

READ  Wszystkie oczy zwrócone na decyzję banku centralnego w sprawie stóp procentowych! Oto prognoza rynku - Aktualności

„Jeśli rząd nie pokaże żółtej kartki, jest to kwestia czasu wyborów”.

„Wybory samorządowe będą także bardzo ważną okazją do ostrzeżenia rządu. Jeśli nie jesteście zadowoleni z rządu centralnego, jeśli uważacie, że rząd postępuje źle, to te wybory są okazją, aby powiedzieć „opamiętajcie się”. To wybór, aby powiedzieć: „Idziesz złą ścieżką i nie jestem zadowolony z tego, co robisz”. Powiedzenie „ostrzegam cię” jest wyborem. Tak naprawdę, chłopaki, te wybory to żółta kartka dla rządu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *