Kiedy zostanie ogłoszona decyzja Fed w sprawie stóp procentowych? Kiedy odbędzie się posiedzenie Fed w styczniu 2024 r.? – Wiadomości gospodarcze z ostatniej chwili
 • 1

  Pierwsza decyzja amerykańskiej Rezerwy Federalnej (FED) w sprawie stóp procentowych w 2024 r. jest z niecierpliwością oczekiwana przez ekonomistów i inwestorów. Oczekiwania analityków dotyczące stóp procentowych są analizowane przed decyzją FED w sprawie stóp procentowych, która ma bezpośredni wpływ na inwestycje w dolar, złoto, giełdę i kryptowaluty. Podczas ostatniej obniżki stóp procentowych w 2023 r. FED pozostawił główną stopę procentową na niezmienionym poziomie w granicach oczekiwań i w przedziale 5,25-5,50 proc., najwyższym poziomie od 22 lat. Oto data posiedzenia Fed w styczniu 2024 r.…


 • 2

  Kiedy zostanie podjęta decyzja FED w sprawie stóp procentowych na styczeń 2024 r.?

  Ogłoszono harmonogram styczniowych posiedzeń Rezerwy Federalnej USA (FED), na których podejmowana jest decyzja w sprawie stóp procentowych.

  Odpowiednio; Posiedzenie FED w sprawie stóp procentowych odbędzie się 31 stycznia 2024 r., a kluczowa decyzja w sprawie stóp procentowych zostanie ogłoszona o godzinie 22:00.
 • 3

  Jakie są oczekiwania dotyczące zainteresowania?

  Choć po świętach Bożego Narodzenia wolumen obrotów na rynkach światowych pozostaje ograniczony, mocne prognozy mówiące, że Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych (Fed) może rozpocząć obniżki stóp procentowych w marcu przyszłego roku, w dalszym ciągu wspierają apetyt na ryzyko.

  Pewne jest, że „jastrzębie” działania podjęte w ramach trwającej od około 2 lat walki z inflacją zostaną w przyszłym roku zastąpione obniżkami stóp procentowych.

  Chociaż oczekuje się, że bank centralny będzie liderem tych działań w skali globalnej, marzec w dalszym ciągu wyróżnia się jako pierwsza obniżka stóp procentowych, powodująca wycenę na rynkach pieniężnych pomimo ustnych wskazówek członków Fed.

  Choć zmiany te w dalszym ciągu wspierają trend zakupowy na rynkach obligacji, rentowność 10-letnich obligacji amerykańskich jest bliska najniższego poziomu od lipca i wynosi 3,88%.

  READ  Igła odwróciła się w poszukiwaniu gramów złota! • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *