Zaufanie jest priorytetem w nowym modelu gospodarczym

Pozdrowienia dla Erdogana ze świata biznesu: Przedstawiciele sektora przemysłu, handlu i eksportu pogratulowali Recepowi Tayyipowi Erdoğanowi zwycięstwa w 13. wyborach prezydenckich.

Prezydent Erdoğan powiedział, że wygrywając wybory, zdobył dobrą wolę kraju. Rifat Hisarcıklıoğlu, Prezes Izb i Związku Giełd Towarowych Turcji (TOBB)Pogratulowanie mu oświadczenia na jego koncie w mediach społecznościowych;

Dobrze prosperujące godziny pracy w Turcji

„Po raz kolejny w Turcji pojawiła się wola narodowa, a nasz naród dokonał wyboru z wizją. Życzymy naszemu krajowi i naszemu narodowi wszystkiego najlepszego. W drugiej turze wyborów prezydenckich nasz kraj ochronił swoją przyszłość i demokrację oraz udowodnił jeszcze raz, że nasz kraj ma silną i solidną tradycję demokratyczną. Teraz jest sezon wyborczy. To się skończyło. Wczoraj było wczoraj. Dziś jest czas, aby powiedzieć coś nowego. Czas lepiej zrozumieć, jak doszliśmy do tego dnia, świętując 100-lecie naszej Republiki i ciężko pracujcie na rzecz bardziej pokojowej, szczęśliwej i dostatniej Turcji w drugim wieku naszej Republiki”.

Teraz pora zająć się podstawami

Prowadzi ocenę ankiety ze swojego konta w mediach społecznościowych Erdal Bahıvan, prezes Izby Przemysłowej w Stambule (ICI).W swoim poście użył następujących wyrażeń;

„Nasz naród, z dojrzałością godną jego demokratycznego dziedzictwa; W drugiej turze wyborów, która odbyła się po 14 dniach, nasz Prezydent p. Recep Tayyip Erdogan dał nam władzę rządzenia naszym krajem przez kolejne 5 lat. Gratulacje dla pana Erdogana. Niech wyniki wyborów będą dobre dla naszego kraju i naszego narodu. Czas skupić się na fundamentalnych sprawach naszego kraju. Nadszedł czas, aby wspólnie pracować na rzecz pokojowego społeczeństwa opiekuńczego poprzez wyniesienie naszej gospodarki na poziom rozwinięty.

W 2023 roku czeka nas dużo pracy

Gratulacje dla Erdoğana, który wygrał z największą liczbą głosów Şekib Avdagiç, prezes Izby Handlowej w Stambule (ITO).„Pan, który został ponownie wybrany na prezydenta przy poparciu narodu tureckiego. Gratuluję Erdoganowi. Niech wyniki będą dobre dla naszego narodu i naszego narodu. Proces selekcji dobiegł końca. 85 milionów, musimy kontynuować naszą podróż w XXI wiek w jedności i solidarności. Rok 2023 jest dla nas wyjątkowy i mamy dużo pracy do wykonania. Wielkie rzeczy spadają w nowym gabinecie prezydenckim na rzecz wyższego zatrudnienia w produkcji i eksporcie. Jako turecki sektor prywatny wspólnie ustalimy dni, w których zostaną dodane nowe osiągnięcia, a wzrost przyspieszy jak kula śnieżna.

READ  Czym jest Wydział Polityczno-Ekonomiczny, czym zajmują się jego absolwenci, gdzie pracują i jakie mają perspektywy zawodowe?

Kroki w kierunku zwiększenia konkurencyjności, nowe rynki

Prezydent Tureckiej Rady Eksporterów (TIM) Kültep w swoim pisemnym oświadczeniu życzył, aby wynik był korzystny dla Turcji i narodu tureckiego. Dziękując ministrom, którzy w przeszłości tak pilnie pracowali nad zwiększeniem eksportu, Kuldeep użył następujących stwierdzeń:

„Po wyborach skończyła się niepewność. Czas skupić się na naszej pracy z pełną energią. Pracujemy z wizją uczynienia z Turcji jednego z 10 największych eksporterów. Trzeba jednak podkreślić, że przechodzimy trudny okres. Pomimo wyższych kosztów od początku roku, tłumienie kursu osłabiło konkurencyjność naszych eksporterów. Zaczęliśmy odczuwać straty na niektórych rynkach, na które wchodziliśmy z wielkim wysiłkiem. Nie możemy jednak pozwolić sobie na utratę rynku. Zamiast tego możemy oflagować nowe rynki, podejmując kroki w celu zwiększenia naszej konkurencyjności.

Zauważając, że są jeszcze bardziej optymistycznie nastawieni do nowego okresu, Gültepe powiedział: „Wierzymy, że obecne problemy można szybko przezwyciężyć dzięki zarządzaniu gospodarczemu, które jest zaznajomione z produkcją i eksportem oraz ma kontrolę nad dynamiką światowego handlu”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *