Mike Pence mówi, że rozważy złożenie zeznań, zanim zostanie wezwany do komisji 6 stycznia

Pence wygłosił te uwagi podczas sesji pytań i odpowiedzi po przemówieniu na śniadaniu „Polityka i jajka” w New Hampshire Institute of Politics.

„Jeśli jest zaproszenie do udziału, rozważę to” – powiedział Pence, nazwawszy 6 stycznia smutnym dniem dla wszystkich Amerykanów. „Ale słyszałeś, jak dziś rano kilka razy odnoszę się do Konstytucji. Zgodnie z Konstytucją mamy trzy równorzędne gałęzie rządu, a każde wysłane do mnie wezwanie powinno odzwierciedlać wyjątkową rolę, jaką pełniłem. Jako wiceprezydent , to już historia, że ​​wiceprezydent był wezwany do złożenia zeznań na Kapitolu. „Bezprecedensowe. Ale, jak powiedziałem, jeśli kiedykolwiek otrzymamy oficjalne zaproszenie, nie chcę przesądzać. Rozważymy to odpowiednio”.

Należą do nich prezydent Gerald Ford, który dobrowolnie zeznawał przed Podkomisją Sądownictwa Izby Reprezentantów ds. Wymiaru Sprawiedliwości w 1974 r., aby wyjaśnić, dlaczego ułaskawił swojego poprzednika, Richarda Nixona.

Poważne kwestie konstytucyjne

Osoba zaznajomiona z myśleniem Pence’a ostrzegła przed zbytnim czytaniem jego komentarzy w środę.

Powołując się na komentarze Pence’a na temat współistnienia organów rządowych, źródło zauważyło, że były wiceprezydent miałby poważne obawy konstytucyjne związane z wystąpieniem przed komisją 6 stycznia.

Pence uważa, że ​​większość informacji związanych z jego doświadczeniem została przekazana komisji 6 stycznia, ponieważ jego były szef sztabu, Mark Short i adwokat Pence’a, Greg Jacobs, złożyli już pełne zeznania, podało źródło.

6 stycznia Komisja nie komentowała.

Wyjaśnienie komisji selekcyjnej Na publicznej rozprawie w czerwcu Jak ex Prezydent Donald Trump Próbował wywrzeć nacisk na swojego wiceprezydenta, Pence’a, aby dołączył do planu obalenia wyborów prezydenckich w 2020 roku – ale odmowa Pence naraziła jego życie na niebezpieczeństwo, ponieważ uczestnicy zamieszek wezwali do jego egzekucji 6 stycznia 2021 roku.

Dwóch świadków zeznało podczas rozprawy 16 czerwca, że ​​Pence nie miał uprawnień do zakłócenia wyborów: Jacobs i emerytowany sędzia republikański J. Michaela Luttiga.

READ  İmamoğlu: Ani wy, ani sfabrykowane orzeczenia sądowe nie możecie podbić Stambułu

Komisja zarządzała tym, jak konserwatywny prawnik Trumpa John Eastman przedstawił teorię prawną, zgodnie z którą Pence może jednostronnie zablokować poświadczenie wyborów – punkt wprost odrzucony przez prawników Trumpa z Białego Domu i zespół Pence’a, ale zaakceptowany przez byłego prezydenta.

W nagraniu wideo z 16 czerwca Short powiedział, że wiceprezydent „kilka razy” informował Trumpa, gdy przewodniczył wspólnej sesji Kongresu 6 stycznia, że ​​nie ma prawnych ani konstytucyjnych uprawnień do cofnięcia decyzji. Policz głosy wyborcze.

Wezwanie do bezprecedensowej przejrzystości

W środę Pence ponownie wezwał amerykańskiego prokuratora generalnego Merricka Garlanda, aby przedstawił narodowi amerykańskiemu pełne sprawozdanie z ostatnich wydarzeń. Poszukaj kurortu Mar-a-Lago Trumpa Niezbędne, powołując się na upolitycznienie FBI za administracji Trumpa.

„Ta bezprecedensowa akcja wymaga bezprecedensowej przejrzystości” – powiedział Pence, broniąc szeregowych agentów. „Chcę przypomnieć moim kolegom republikanom, że AG może zostać pociągnięty do odpowiedzialności za jego decyzję bez atakowania funkcjonariuszy organów ścigania w FBI. Partia Republikańska jest partią prawa i porządku. na poziomie federalnym, stanowym i lokalnym. Te ataki na kobiety i FBI muszą się skończyć. Wezwania do zapłaty FBI są tak samo złe, jak wezwania do zapłaty na policję.

Pence sygnalizuje ofertę na 2024 r., gdy spotyka się z prawodawcami i wygłasza przemówienie w Południowej Karolinie

Pence przemówił przed zatłoczonym pokojem, w którym pod ścianami znajdowało się kilkanaście osób. Jak to robił w ostatnich przemówieniach, przekonywał, że wybory dotyczą przyszłości, a nie przeszłości, i że GOP musi przedstawić pozytywną wizję przyszłości, aby wygrać.

Była to ostatnia z wielu podróży, jakie odbył Pence Stany z wczesnymi konkursami nominacyjnymi na prezydenta; New Hampshire organizuje pierwsze w kraju prawybory prezydenckie, kluczowy konkurs w wyścigu o Biały Dom. Po przemówieniu miał spędzić dzień na prowadzeniu kampanii z kandydatami do Senatu Stanowego i uczestniczyć w okrągłych stołach z liderami biznesu i funkcjonariuszami organów ścigania, zanim wygłosi przemówienie programowe na imprezie GOP w trzech hrabstwach.

Ta historia została zaktualizowana.

Gloria Borger z CNN, Dana Bash, Annie Grayer i Rachel Janfaza przyczyniły się do powstania tego raportu.

READ  Jankesi kontra Strażnicy zdobywają punkty, na wynos: New York ALDS Game 1 za Gerritem Cole'em, Anthonym Rizzo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *