USMNT kontra Wynik Salwadoru: gol Antonee Robinsona oznacza kolejną skromną wygraną dla drużyny Gregga Berhaltera

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych mężczyzn zbliża się do mety w Katarze po wygranym 1:0 z Salwadorem w czwartek w eliminacjach Mistrzostw Świata. Amerykanie byli dalecy od bycia ostrym, stracili pewne szanse w pierwszej połowie, ale zdobyli zwycięzcę już w drugiej połowie dzięki świetnemu finiszowi Antonee Robinsona w polu karnym. Boczny obrońca Fulham ma teraz dwa gole w kwalifikacjach do czerwonego, białego i niebieskiego po trafieniu w 52. minucie.

Po wejściu w dzień z rekordem 5-3-1, Amerykanie wiedzieli, że mają możliwość złagodzenia przewagi w jednym z trzech bezpośrednich miejsc na Mistrzostwa Świata 2022 i wykonali zadanie, mimo że nie byli aż tak przekonujący. Z młodym gwiazdorskim napastnikiem Ricardo Pepi na ławce rezerwowych, to Jesus Ferreira, jego stary kolega z drużyny FC Dallas, rozpoczął grę. Ale urodzony w Kolumbii napastnik nie mógł wykonać zadania, tracąc jedną dobrą szansę i jedną złotą szansę w pierwszych 20 minutach.

Stany Zjednoczone miały w nocy 62,4% posiadania piłki i oddały 17 strzałów do szóstki Salwadoru, ale ten, który załatwił sprawę, odbił się od dobicia, w którym defensywa gości nie zdążyła zareagować na czas. Spójrz:

Stany Zjednoczone odnotowały xG na poziomie 2,98, ale nie mogły zaryzykować, aby go odłożyć, wciąż wygrywając nieco wygodnie z Salwadorem, który oferuje prawie nic do przodu. Podopieczni Hugo Pereza mieli tylko 0,20 xG przy sześciu rzutach.

Wyglądało na to, że Weston McKennie zapukał pod koniec meczu, ale Gregg Berhalter rozmawiał z zespołem medycznym i podczas gdy wszyscy będą oceniani przed niedzielnym meczem z Kanadą na Najważniejszy +. Nie wydaje się, żeby jego pukanie było zmartwieniem.

Oto kilka wniosków z meczu:

1. Robinson wkracza w swoje

Poza McKennie, Robinson prawdopodobnie ma najlepszą formę klubową ze wszystkich w reprezentacji i zaczyna to przekładać się na sukces klubu i kraju.

READ  Polska potrzebuje więcej czołgów dla Kijowa i będzie patrzeć na Niemcy

„Nazywamy naszych pełnych obrońców supermocarstwem naszego zespołu. Robimy to, ponieważ oni produkują, dają nam to i cele, jeśli spojrzysz na dotychczasowe kwalifikacje do Mistrzostw Świata” – powiedział Berhalter. „Nasi obrońcy bardzo się przyczynili, Sergino [Dest] ma gole i asysty, Robinson ma gole i asysty, a Yedlin ma asysty. Nasze pełne plecy są dla nas świetne i stanowią dużą część tego, jak gramy.”

Pewność siebie Robinsona pokazała również jego świętowanie z backflipem i jego wybryki. Od grudnia nie przegrał meczu dla klubu lub powiatu. (To święto, którego Berhalter również nie zabroni)

To był niezły występ, w którym Robinson wypełnił statystyki 86 dotknięciami, trzema stworzonymi okazjami, trzema strzałami na bramkę i dziewięcioma odzyskanymi, co było dobre dla drugiego miejsca w drużynie. Zajął swoje miejsce na pełnych tylnych pozycjach i stał się tym, który zmierza do Pucharu Świata w Katarze, kiedy był to jeden z największych znaków zapytania w składzie przed cyklem kwalifikacyjnym.

2. Nie zapomnij o zawsze niezawodnych Adamsach

Kiedy nie słyszysz nazwiska defensywnego pomocnika podczas meczu, zwykle oznacza to, że byli w najlepszej formie. Tak było w przypadku Tylera Adamsa w nocy. Adams wykonał prawie 90 procent podań, przełamując krytyczne ataki Salwadoru i zdobywając 10 odzyskanych piłek na najwyższym poziomie zespołu. W drugiej połowie wykonywał pracę defensywną dwóch pomocników, co pozwoliło Berhalterowi pchnąć innych pomocników wyżej, co doprowadziło do zwycięskiego gola.

Wizja, aby zawsze być tam, gdzie musi być, jest wielką niematerialną, która sprawia, że ​​Adams jest wspaniałym atutem tego zespołu. Został najważniejszym członkiem kadry narodowej. On jest silnikiem i dojadą tak daleko, jak on.

3. Pierwsza połowa powróci, by je ugryźć

Stany Zjednoczone strzeliły dwa gole w pierwszej połowie w eliminacjach do Mistrzostw Świata, co nie ucieknie, jeśli zamierzają narobić hałasu w Katarze. W czwartek część z nich sprowadzała się do zmian w składzie. Antonee Robinson, na przykład, wydawał się nie wiedzieć, gdzie Jesus Ferreira chciał piłkę, co doprowadziło do kilku podniesionych dośrodkowań, które należało uderzyć lub zagrać na ziemi. Ponieważ Berhalter zmienia swoich zawodników – nie ma innego wyjścia, jak zrobić to w trzech meczach w ciągu sześciu dni – należy ustalić tożsamość i poufałość w jego rdzeniu.

READ  McCarthy zapewnia kluczową koncesję na telefon ze sfrustrowanymi republikanami z Izby Reprezentantów

Niektóre z tych problemów zostaną złagodzone przez ewentualny powrót Gio Reyny w marcowym oknie kwalifikacyjnym, ale Berhalter nie był w stanie wystawić ustalonej pierwszej drużyny i to widać. Byli świetni w dokonywaniu korekt w drugiej połowie i wchodzeniu do gry – z 11 bramkami w drugiej połowie w dziewięciu meczach – ale przeciwko lepszej opozycji ich szczęście może się skończyć i możemy zacząć widzieć, jak powolne starty prowadzą do straconych punktów.

Posiadanie dobrego Christiana Pulisica jest również ważne, ponieważ Berhalter użył swojej pierwszej łodzi podwodnej, aby usunąć go z gry. – Ogólnie jestem zadowolony z wysiłku Christiana w meczu – powiedział Berhalter. „Myślę, że skuteczność mogła być większa, a patrząc na ten moment w grze, patrząc na to, dokąd myśleliśmy, że zmierza mecz, chcieliśmy go zdjąć i włożyć świeże nogi”.

Dla kogoś, kto najlepiej radzi sobie z piłką, tylko 42 dotknięcia Pulisica na piłce nie wystarczyły. Stworzył trzy okazje, ale były one niewielkie w trakcie gry, a także nie był w stanie oddać strzału na bramkę.