Liz Cheney zaprzecza, jakoby Kevin McCarthy dyskutował o rezygnacji Trumpa po styczniu. 6

Reprezentant. Liz Cheney w piątek odmówiła nagrania lub wyciek dźwięku z rozmowy telefonicznej to wydaje się pokazywać przywódcę mniejszości, Kevina McCarthy’ego, mówiącego, że powie ówczesnemu prezydentowi Donaldowi Trumpowi, aby zrezygnował po styczniu. 6 Zamieszki w Kapitolu.

Część tej rozmowy z dnia Jan. 10, 2021, wyemitowany w czwartek wieczorem w programie MSNBC „The Rachel Maddow Show”. Kilka godzin wcześniej, McCarthy zaprzeczył mówiąc powiedziałby Trumpowi, żeby ustąpił.

W klipie audio można usłyszeć kalifornijskiego Republikanina, który mówi Cheneyowi w stanie R-Wyo, że wierzy, że Trump zostanie postawiony w stan oskarżenia w Izbie i prawdopodobnie skazany w Senacie po styczniu. 6 zamieszek.

„Jedyną dyskusją, jaką bym z nim odbył, jest to, że myślę, że to minie i byłoby moim zaleceniem, abyś zrezygnował” – powiedział McCarthy, zgodnie z nagraniem.

Później w piątek serwisy informacyjne wyemitowały osobny klip audio McCarthy’ego ze stycznia. 11, 2021. W nim McCarthy mówi czołowym republikanom Izby Reprezentantów, że Trump przyznał, że ponosi pewną odpowiedzialność za zamieszki na Kapitolu.

„To, co zrobił, jest nie do przyjęcia. Nikt nie może tego bronić i nikt nie powinien tego bronić” – powiedział McCarthy, zgodnie z najnowszym nagraniem.

Uwagi pojawiły się kilka dni po tym, jak tłum zwolenników Trumpa, zachęcony fałszywymi twierdzeniami ówczesnego prezydenta, że ​​powszechne oszustwa kosztowały go wybory w 2020 roku, szturmował Kapitol i zakłócił potwierdzenie przez prawodawców zwycięstwa prezydenta Joe Bidena.

Rzecznik Cheneya, jednego z dwóch republikanów w komisji specjalnej Izby, badającej zamieszki na Kapitolu, powiedział w piątkowym oświadczeniu, że kongresmenka „nie nagrała ani nie ujawniła taśmy i nie wie, jak reporterzy ją zdobyli”.

„Komisja Specjalna poprosiła Kevina McCarthy’ego o rozmowę z nami na temat tych wydarzeń, ale jak dotąd odmówił” – powiedział rzecznik.

Rzecznik McCarthy’ego nie odpowiedział od razu na prośbę CNBC o komentarz. Rzecznik nie wyjaśnił również od razu sprzeczności między nagranymi uwagami McCarthy’ego a jego wcześniejszym oświadczeniem, w którym zaprzeczono, że McCarthy powiedział, że zmusi Trumpa do rezygnacji.

READ  Ukraina obawia się powtórzenia okropności Mariupola w innych częściach Donbasu

Nagrania bombowe mogą zagrozić nadziejom McCarthy’ego na zostanie mówcą Izby, jeśli Republikanie odzyskają kontrolę nad Izbą w wyborach śródokresowych w 2022 roku. Zdecydowana większość republikanów z Izby Reprezentantów – którzy głosowaliby za tym, czy przemawiać za McCarthym – pozostała lojalna wobec Trumpa.

Chociaż przegrał wybory w 2020 r. na rzecz Bidena i nadal rozpowszechnia teorie spiskowe sugerujące, że rasa została sfałszowana przeciwko niemu, Trump jest najpopularniejszą postacią w GOP i jej de facto przywódcą. Zasugerował, że będzie ponownie kandydował na prezydenta w 2024 roku.

New York Times poinformował w czwartek że McCarthy i inni przywódcy GOP, w tym przywódca mniejszości senackiej Mitch McConnell, początkowo obiecali wyrzucić Trumpa z polityki po styczniu. 6 zamieszek. Według gazety szybko wycofali się z obawy przed zemstą ze strony Trumpa i jego zwolenników.

„Miałem to z tym facetem”, powiedział McCarthy grupie republikańskich przywódców w kilka dni po ataku, według Timesa. Raport gazety opiera się na szczegółach z nadchodzącej książki „To nie przejdzie: Trump, Biden i bitwa o przyszłość Ameryki” autorstwa dziennikarzy Timesa, Alexandra Burnsa i Jonathana Martina, którzy uzyskali taśmy audio McCarthy’ego.

W rozmowie z czołowymi Republikanami – najwyraźniej tej samej rozmowie, z której pochodzi jeden z klipów audio – McCarthy zastanawiał się głośno, czy firmy technologiczne mogą zawiesić konta niektórych republikańskich prawodawców w mediach społecznościowych, podał Times.

„Czy oni też nie mogą zabrać swoich kont na Twitterze?” podobno zapytał.

McCarthy wydał w czwartek oświadczenie, w którym nazwał doniesienia „Timesa” na jego temat „całkowicie fałszywe i błędne”. Oskarżył „media korporacyjne” o wspieranie „liberalnej agendy” i dodał, że prezydentura Bidena pokazała, że ​​Ameryka „była lepsza, gdy prezydent Trump był w Białym Domu”.

Raport The Times zawiera również zaprzeczenie ze strony rzecznika McCarthy Marka Bednara, który twierdził, że przywódca GOP „nigdy nie powiedział, że zadzwoni do Trumpa, aby powiedzieć, że powinien zrezygnować”.

READ  Inwestorzy szykują się na zmienność, gdy Zachód próbuje odciąć Rosję od SWIFT

Ale klip audio udostępniony w czwartek wieczorem wydaje się przeczyć temu twierdzeniu.

W nagraniu Cheney odniósł się do 25. poprawki – konstytucyjnego procesu usunięcia prezydenta z urzędu. Następnie zapytała McCarthy’ego: „Co się stanie, jeśli dostanie się tam po jego odejściu? Czy jest jakaś szansa? Czy słyszysz, że może zrezygnować? Czy jest jakiś powód, by sądzić, że może się to wydarzyć?”

McCarthy odpowiedział: „Miałem kilka dyskusji. Moje przeczucie mówi mi, że nie. Poważnie myślę o rozmowie z nim dziś wieczorem. Nie rozmawiałem z nim od kilku dni”.

McCarthy powiedział, że wątpi, by Trump zgodził się ustąpić. Dodał, że próba impeachmentu przeciwko Trumpowi z pewnością przejdzie przez Izbę i prawdopodobnie Senat, nawet jeśli ostateczne głosowanie nastąpi po tym, jak Trump miał opuścić urząd w styczniu. 20, 2021.

„Ale myślę, że zamierzam zrobić, to zadzwonię do niego” – powiedział McCarthy. „Jest z tym wiele różnych konsekwencji”.

„Jedyną dyskusją, jaką bym z nim odbył, jest to, że myślę, że to minie i byłoby moim zaleceniem, abyś zrezygnował” – powiedział McCarthy. – Um, to znaczy, to byłoby moje zdanie, ale nie sądzę, żeby to przyjął. Ale nie wiem.

W piątek Martin i Burns pojawili się w CNN, gdzie udostępnili kolejny klip, na którym McCarthy rozmawiał z przywódcami Izby Republikanów wkrótce po zamieszkach.

„Pozwólcie, że wyjaśnię wam wszystkim bardzo jasno, a prezydentowi jestem bardzo jasny. Ponosi odpowiedzialność za swoje słowa i czyny, żadnych „jeśli”, „i” i „ale” – powiedział McCarthy w styczniowym. 11, 2021, nagranie, które również uzyskało MSNBC.

„Pytałem go dzisiaj osobiście, czy ponosi odpowiedzialność za to, co się stało? Czy czuje się źle z powodu tego, co się stało? Powiedział mi, że ponosi pewną odpowiedzialność za to, co się stało. I musiał to przyznać” – powiedział McCarthy.

READ  Sąd Najwyższy Karoliny Północnej – pod nową kontrolą GOP – uchyla orzeczenia republikańskich prawodawców, którzy obalili partyzantów gerrymanders.

„Wiem, że to nie jest zabawne. Wiem, że to nie jest wspaniałe. Wiem, że to bardzo trudne, ale to, co chcę zrobić, zwłaszcza tutaj, to to, że nie chcę się spieszyć” – dodał McCarthy.

„Miałem to z tym facetem. To, co zrobił, jest nie do przyjęcia. Nikt nie może tego bronić i nikt nie powinien tego bronić” – powiedział.

Rzeczniczka Trumpa nie odpowiedziała od razu na prośbę o komentarz do tych uwag.

Niecałe trzy tygodnie po telefonach, McCarthy udał się do Mar-a-Lago . Trumpa w ośrodku wypoczynkowym w Palm Beach na Florydzie, aby omówić strategie polityczne na okres śródokresowy 2022 r.

Izba oskarżyła Trumpa o podżeganie do powstania w ostatnich dniach jego urzędowania. Tylko 10 republikanów z Izby Reprezentantów głosowało za impeachmentem.

Senat uniewinnił Trumpa po inauguracji Bidena. McCarthy i McConnell głosowali przeciwko tym wysiłkom.

Cheney był członkiem zespołu kierowniczego McCarthy’ego w czasie rozmowy. Republikanie usunęli ją ze stanowiska w zeszłym roku po tym, jak głosowała za oskarżeniem Trumpa i skrytykowała go za udział w ataku na Kapitol.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *