Disney osiągnął porozumienie z Third Point, aby dodać byłego dyrektora Meta do swojego zarządu

Witryna Disney+ na laptopie w dzielnicy Brooklyn, Nowy Jork, USA w poniedziałek 18 lipca 2022 r.

Gabby Jones | Bloomberg | Dobre zdjęcia

Disney Aktywny inwestor Dan Lobbin osiągnął porozumienie z Third Point, które obejmuje dodanie byłej dyrektorki Meta, Carolyn Everson, do jej rady dyrektorów. Firmy poinformowały w piątek.

Transakcja pojawia się kilka tygodni po zdobyciu trzeciego punktu Nowa rola Disney, który reprezentuje około 0,4% firmy i jej własności sportowej, wezwał giganta medialnego do zbycia ESPN. 6,35 miliona akcji Disneya w Third Point było warte około 600 milionów dolarów na piątkowe zamknięcie.

Piątek, powiedział Disney Zgłoszenie publiczne, Zarząd wspierany przez Third Point doda Everson do swojego zarządu przed listopadowym spotkaniem.

„Jesteśmy zadowoleni z naszego produktywnego i ciągłego dialogu z zespołem zarządzającym Boba i Disneya” – powiedział Loeb w piątkowym komunikacie.

W ramach umowy Third Point zgodził się na zwyczajowe stragany i inne postanowienia, w tym, że nie przejmie więcej niż 2% udziałów w Disneyu i że nie będzie zabiegał o pełnomocnictwa ani nie oferował propozycji. Trzecią kwestią, niezwiązaną z zaleceniami zarządu, jest to, że Disney zgodził się na warunki na dorocznym zgromadzeniu akcjonariuszy w 2024 r., Zgodnie z wnioskiem.

Akcje Disneya nieznacznie wzrosły w handlu po godzinach.

Podzielamy głębokie zaangażowanie w dalsze budowanie na wielu sukcesach Disneya i zwiększanie wartości dla akcjonariuszy.

Chabeck z zadowoleniem przyjął nominację Eversona do zarządu, wskazując na jego doświadczenie w reklamie cyfrowej, które, jak powiedział, czyni go „doskonałym dopasowaniem, ponieważ nadal pozycjonujemy firmę pod kątem długoterminowego wzrostu”.

Everson tam był Meta, wcześniej na Facebooku, przez ponad 10 lat, gdzie pełnił funkcję szefa reklamy platformy społecznościowej. Chociaż Everson jest uważana za jedną z najważniejszych kobiet — wraz z byłą dyrektorem operacyjnym Facebooka Sheryl Sandberg — opuściła firmę zeszłego lata po awansie Marne Levine na stanowisko dyrektora ds. biznesu.

READ  Najważniejsza wiadomość... Zmiana szefów policji w 4 województwach

Ostatnio zrobiła Krótki czas Odszedł po trzech miesiącach jako szef działu dostawy artykułów spożywczych Instacart. W tym czasie Instagram i Everson powiedzieli CNBC, że decyzja o odejściu była obopólna.

Gdy Everson oficjalnie zajmie swoje miejsce 21 listopada, Disney będzie miał 12 członków zarządu.

Loeb początkowo przyjrzał się działalności Disneya ESPN, mówiąc, że rozdzielenie dałoby Disneyowi większą elastyczność w prowadzeniu zakładów sportowych i innych przedsięwzięć biznesowych. Jednak po chwili on… Odwrotny trend.

„Dobrze rozumiemy potencjał @espn jako kolejnego wertykalnego i samodzielnego biznesu, w którym $DIS może dotrzeć do globalnej publiczności w celu generowania przychodów z reklam i subskrybentów” – powiedział Loeb w tweecie na początku tego miesiąca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *