Linie lotnicze zmuszone do zwrotu ponad 600 milionów dolarów pasażerom w związku z pandemiąCNN

Linia lotnicza wydała ponad 600 milionów dolarów zwrotów setkom tysięcy pasażerów za odwołane lub zmienione loty od początku swojego istnienia. Pandemia Covid-19Departament Transportu ogłosił w poniedziałek.

W tym samym czasie federalne organy regulacyjne rozprawiają się z pół tuzinem linii lotniczych za to, co mówią, że są okrojonymi zasadami, które określają, kiedy są wydawane zwroty. Wszystko to ma miejsce, gdy linie lotnicze starają się nadążyć za szybkim wzrostem podróży lotniczych.

Nakłada 7,25 miliona dolarów grzywien na sześć linii lotniczych „za nadmierne opóźnienia w zwrocie kosztów pasażerom”, powiedział sekretarz ds. transportu Pete Buttigieg w rozmowie z dziennikarzami.

To daje łączne szacowane kary na rok 2022 do 8,1 miliona dolarów – rekord w karach cywilnych w ramach programu ochrony konsumentów departamentu.

Ultratani przewoźnik Frontier Airlines to jedyna amerykańska linia lotnicza, która musi liczyć się z grzywnami związanymi ze zwrotami. Większość mandatów obciążają zagraniczne linie lotnicze Air India, DAP Portugal, Aeromexico, El Al i Avianca.

„[T]Jego departament oczekuje, że kiedy Amerykanie kupią bilety w liniach lotniczych, dotrzemy do celu bezpiecznie, niezawodnie i tanio. „Naszą pracą w DOT jest pociągnięcie linii lotniczych do odpowiedzialności za te oczekiwania, z których wiele podlega prawu i regulacjom” – powiedział Buttigieg.

W zeszłym miesiącu Departament Transportu poinformował, że w sierpniu otrzymał 7243 skargi konsumentów dotyczące linii lotniczych. Prawie co piąty Dotyczy zwrotów.

Według Blaine Worki, zastępcy doradcy generalnego Departamentu Transportu w Biurze Ochrony Konsumentów w Lotnictwie, który rozmawiał z BoutiqueGeek, proces, w którym linie lotnicze wydają zwroty, wygląda następująco:

Na przykład Frontier zmienił definicję „znaczącej zmiany harmonogramu” w marcu 2020 r.

„W istocie, z mocą wsteczną stosują bardzo surowe zasady wobec konsumentów i mogę z całą pewnością powiedzieć, że gdyby DOT nie zaangażował się, Frontier nie przyznałby tych zwrotów dziesiątkom tysięcy pasażerów” – powiedział.

READ  Wydarzenie, które wstrząsnęło miastem! Rano złóż skargę, po południu morderstwo

W ramach tego procesu Frontier musi powiadomić wszystkich tych pasażerów o tym, jak uzyskać zwrot pieniędzy, jeśli wymagają zwrotu lub wypełnienia formularzy.

Inne linie lotnicze miały poważne opóźnienia w wydawaniu zwrotów, powiedział Worki.

Worki zauważył, że większość skarg dotyczących zwrotu pieniędzy otrzymanych przez departament dotyczy zagranicznych przewoźników lotniczych.

„Ogólnym celem jest zapewnienie pasażerom zwrotu pieniędzy” – powiedział Buttigieg zapytany, czy byłoby to odstraszające dla linii lotniczych.

„Linie lotnicze nie powinny starać się o egzekucję ze strony Departamentu Transportu Stanów Zjednoczonych w celu odzyskania należnych im pieniędzy. Poprosiłem więc komisję o przeprowadzenie ćwiczenia, aby zagwarantować, że grzywny zostaną skalibrowane, aby temu zapobiec w przyszłości, zaoszczędzić czas pasażerów i dużo zaoszczędzić dla wszystkich” – powiedział.

Buttigieg zauważył później, że departament będzie kontynuował „podnoszenie kary”, dopóki nie zobaczy mniej tego typu zachowań.

Według Worki konsumenci powinni byli być informowani o wszystkich zwrotach lub procesie zwrotu.

Kara zostanie jednak pobrana po wystawieniu nakazu DOT w poniedziałek.

Więcej działań egzekucyjnych i dochodzeń jest w toku, powiedział Buttigieg, dodając, że „więcej wiadomości może pochodzić z grzywien”.

Worki powiedział jednak, że nie toczą się żadne dochodzenia w sprawie zwrotu pieniędzy przeciwko amerykańskim liniom lotniczym.

Butik zwrócił również uwagę na nadchodzący sezon wakacyjnych podróży, który ma być „jednym z najbardziej ruchliwych” od 2019 roku pod względem ruchliwych dni podróży.

Powiedział, że inne środki podjęte przez departament obejmują nowy pulpit obsługi klienta linii lotniczych, który pomoże ludziom zobaczyć, ile są winni, gdy lot zostanie odwołany lub opóźniony z powodu problemu z lotem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *