Książę Harry, Meghan dołączają do Williama i Kate na Windsor Walk

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

LONDYN, 10 września (Reuters) – Książę Harry i jego żona Meghan dołączyli do Williama i żony Kate w sobotę na publicznym spacerze w pobliżu zamku Windsor, podnosząc perspektywę braterskiego związku po śmierci ich babci, królowej Elżbiety.

Dwaj synowie króla Karola, Harry i Meghan, byli w separacji w ostatnich latach po tym, jak ich matka Diana zginęła w wypadku samochodowym w Paryżu w 1997 roku, zrzekając się swoich królewskich tytułów, aby przenieść się do Ameryki.

Para przebywała w Wielkiej Brytanii z krótką wizytą, gdy w czwartek zmarła królowa, najdłużej panująca brytyjska monarchini.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Podobnie jak inni starsi członkowie rodziny królewskiej, Harry pospieszył, aby być u boku królowej, gdy jej zdrowie pogarsza się w Balmoral Castle w Szkocji, a rzecznik następcy tronu powiedział, że William wysłał zaproszenie na Windsor Walk.

Królewskie źródło opisało to jako wielki wyraz solidarności w niezwykle trudnym dla rodziny czasie. Wyszli z tego samego samochodu, wszyscy ubrani na czarno.

Obie pary nie wchodziły w interakcje podczas 40-minutowego spaceru w pobliżu jednego z ulubionych angielskich domów królowej, ponieważ zatrzymały się, aby przeczytać wiadomości pozostawione wśród kwiatów, uścisnąć dłoń i porozmawiać z tysiącami ludzi, którzy stali w kolejce do długiego spaceru.

W pewnym momencie Meghan została przytulona przez kobietę z tłumu, podczas gdy inni wyciągnęli rękę, by uścisnąć dłoń czterem arystokratom na wieczór. William spędził trochę czasu pochylając się i rozmawiając z dziećmi, podczas gdy Kate i Harry przyjmowali kwiaty i zachęty od tych z tłumu.

Obserwatorzy królewscy szukali oznak aresztowania pośród żałoby narodowej oraz przepychu i ceremonii państwowych pogrzebów Elżbiety. Czytaj więcej

Charles użył swojego pierwszego przemówienia do narodu jako króla w piątek, aby wyrazić swoją „miłość do Harry’ego i Meghan, którzy nadal budują swoje życie za granicą”.

Dał Williamowi i jego synowej Kate tytuły księcia i księżnej Walii, które wcześniej posiadał on i jego zmarła żona Diana.

William podsłuchał życzliwą osobę mówiącą, że dni po śmierci królowej były „bardzo prawdziwe”.

„Wszyscy myśleliśmy, że jest niezwyciężona” – powiedział.

Pod rządami królewskimi wnuki monarchy automatycznie kwalifikują się do zostania książętami lub księżniczkami, więc teraz, gdy królem jest ojciec Harry’ego, Karol, jego dzieci Archie (3 lata) i Lilibet (1 l) mogą odziedziczyć te tytuły. Lilibet pochodzi od pseudonimu z dzieciństwa królowej.

Nie wiadomo, czy wezmą tytuły.

„W tej chwili skupiamy się na następnych 10 dniach. Zaktualizujemy (królewską) stronę internetową, gdy tylko będziemy mieli informacje” – powiedział dziennikarzom rzecznik Charlesa.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Sprawozdania Kate Holden i Michaela Holdena; Montaż przez Elizabeth Piper i Marka Potter

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *