Kontrakty terminowe na akcje spadły po tym, jak główne średnie spadły po najgorszym dniu od czerwca 2020 r.

Kolejny ciepły odczyt inflacji wysłał kluczowe średnie do najgorszego dnia od czerwca 2020 r. i osłabił oczekiwania inwestorów na mniej jastrzębią Rezerwę Federalną.

Kontrakty terminowe powiązane ze średnią przemysłową Dow spadły w ostatnim czasie o 43 punkty, czyli o około 0,1%. Kontrakty terminowe na S&P 500 spadły o 0,1%, a kontrakty terminowe na Nasdaq 100 o 0,2%.

Dow spadł we wtorek o ponad 1200 punktów, czyli prawie 4%, podczas gdy S&P 500 stracił 4,3%. Kompozyt Nasdaq spadł o 5,2%.

Nastąpiły ruchy rynkowe Raport Indeksu Cen Konsumpcyjnych z sierpnia pokazuje inflację zasadniczą Mimo spadku cen gazu, w skali miesiąca wzrósł o 0,1%.

Spokojny raport o inflacji wzbudził pytania o to, czy akcje powrócą do czerwcowych minimów, czy dalej spadną. Podsyciło to również obawy, że Rezerwa Federalna może: Może wzrosnąć jeszcze wyżej Rynki wyceniają ponad 75 punktów bazowych.

„To zaskoczyło rynek”, powiedział Quincy Crosby z LPL Financial. „Rynek oczekiwał od nas przynajmniej wyrównania poziomu – może nie spadku, ale na pewno nie”. To oczywiście błąd i troska, które przekładają się na to, co to oznacza dla banku centralnego”.

Wszystkie akcje 30 Dow oraz sektor S&P 500 zakończyły sesję niżej, na czele z usługami telekomunikacyjnymi. Sektor spadł o 5,6%, kończąc swój najgorszy dzień od lutego, ściągany w dół przez akcje wielkich firm technologicznych, takich jak Netflix i MetaPlatforms, które spadły odpowiednio o 7,8% i 9,4%.

Odczyt indeksu cen producentów ma się odbyć w środę rano i może dostarczyć dalszych wskazówek na temat inflacji przed posiedzeniem banku centralnego w sprawie podwyżki stóp w przyszłym tygodniu.

READ  Wyrok w sprawie morderstwa Halila Faliali

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *