Kontrakty terminowe na akcje spadły po tym, jak główne średnie spadły po najgorszym dniu od czerwca 2020 r.

Kontrakty terminowe w USA mają odbić się po wtorkowym zamieszaniu

Kolejny ciepły odczyt inflacji wysłał kluczowe średnie do najgorszego dnia od czerwca 2020 r. i osłabił oczekiwania inwestorów na mniej jastrzębią Rezerwę Federalną.

Kontrakty terminowe powiązane ze średnią przemysłową Dow spadły w ostatnim czasie o 43 punkty, czyli o około 0,1%. Kontrakty terminowe na S&P 500 spadły o 0,1%, a kontrakty terminowe na Nasdaq 100 o 0,2%.

Dow spadł we wtorek o ponad 1200 punktów, czyli prawie 4%, podczas gdy S&P 500 stracił 4,3%. Kompozyt Nasdaq spadł o 5,2%.

Nastąpiły ruchy rynkowe Raport Indeksu Cen Konsumpcyjnych z sierpnia pokazuje inflację zasadniczą Mimo spadku cen gazu, w skali miesiąca wzrósł o 0,1%.

Spokojny raport o inflacji wzbudził pytania o to, czy akcje powrócą do czerwcowych minimów, czy dalej spadną. Podsyciło to również obawy, że Rezerwa Federalna może: Może wzrosnąć jeszcze wyżej Rynki wyceniają ponad 75 punktów bazowych.

„To zaskoczyło rynek”, powiedział Quincy Crosby z LPL Financial. „Rynek oczekiwał od nas przynajmniej wyrównania poziomu – może nie spadku, ale na pewno nie”. To oczywiście błąd i troska, które przekładają się na to, co to oznacza dla banku centralnego”.

Wszystkie akcje 30 Dow oraz sektor S&P 500 zakończyły sesję niżej, na czele z usługami telekomunikacyjnymi. Sektor spadł o 5,6%, kończąc swój najgorszy dzień od lutego, ściągany w dół przez akcje wielkich firm technologicznych, takich jak Netflix i MetaPlatforms, które spadły odpowiednio o 7,8% i 9,4%.

Odczyt indeksu cen producentów ma się odbyć w środę rano i może dostarczyć dalszych wskazówek na temat inflacji przed posiedzeniem banku centralnego w sprawie podwyżki stóp w przyszłym tygodniu.

READ  Pokazy Darlene Love zostały wyprzedane po tym, jak Mariah Carey nazwała swoją Świąteczną Królową

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *