Gubernator Arizony Ducey ustawił kontenery na granicy pod koniec kadencji

SAN RAFAEL VALLEY, Arizona (AP) —

Załogi zainstalowały setki podwójnych kontenerów transportowych zwieńczonych drutem kolczastym na dalekowschodniej granicy Arizony z Meksykiem w śmiałym pokazie egzekwowania granic, podczas gdy republikański gubernator Doug Ducey przygotowuje się do odejścia ze stanowiska.

Ducey naciskał na sprzeciw rządu USA, ekologów i nowego gubernatora, dopóki protestujący nie zwolnili i w dużej mierze wstrzymali prace w ostatnich dniach. Powiedział, że było to złe wykorzystanie zasobów.

Demokratyczna gubernator-elekt Katie Hobbs powiedziała w zeszłym tygodniu, że „rozważa wszystkie opcje” i nie zdecydowała, co zrobić z kontenerami po objęciu urzędu 5 stycznia. przed nią Zalecane pojemniki Dla bezdomnych i osób o niskich dochodach ponownie rozważone zostaną niedrogie mieszkania.

„Nie wiem, ile będzie kosztować usunięcie kontenerów” – powiedział Hobbs w środę w wywiadzie dla stacji telewizyjnej Phoenix PBS KAET.

Agencje federalne poinformowały Arizonę, że budowa jest nielegalna na terenie USA i nakazały jej zaprzestanie. Ducey odpowiedział 21 października Sprawa przeciwko urzędnikom centralnym Na ich sprzeciw skierować spór do sądu.

Grupy ekologiczne twierdzą, że te pojemniki mogą wpływać na naturalne systemy wodne i zagrażać gatunkom.

„Od teraz do początku stycznia można tu wyrządzić wiele szkód” – powiedział prokurator obrony Southwest Russ McSpadden. Centrum Różnorodności Biologicznej Od końca października regularnie odwiedza to miejsce.

Ducey twierdzi, że Arizona ma wyłączną lub wspólną jurysdykcję nad obszarem o powierzchni 60 stóp (18,2 metra) i ma konstytucyjne prawo do ochrony mieszkańców przed „bezpośrednim niebezpieczeństwem kryzysów kryminalnych i humanitarnych”.

„Arizona zrobi to, czego Joe Biden odmawia – zabezpieczy granicę w każdy możliwy sposób”. Ducey powiedział, kiedy Arizona pozwała rząd USA. „Nie cofamy się”.

Agencje federalne chcą oddalić skargę Duceya.

Bezpieczeństwo granic było głównym tematem prezydentury Donalda Trumpa To potężny problem dla republikańskich polityków. Rywal GOP Hobbsa, Gary Lake, pierwszego dnia urzędowania prowadził kampanię, obiecując wysłanie Gwardii Narodowej na granicę. Republikański gubernator Teksasu Greg Abbott, niedawno ponownie wybrany na trzecią kadencję, nadal naciska na mur z podpisem Trumpa na większości prywatnych gruntów wzdłuż granicy jego stanu z Meksykiem. Zwrócił też uwagę na przewożenie migrantów autobusami Dla miast kierowanych przez Demokratów daleko od południowej granicy, w tym Nowego Jorku, Chicago, Filadelfii i Waszyngtonu

READ  Czy szkoły są zamknięte w HATAY i innych prowincjach? 📌 6 lutego święto państwowe, powiadomienie już jest 🗓 6 lutego 2024 (jutro) wtorek wtorek czy nie? Czy 6 lutego jest świętem państwowym, czy pracownicy są na urlopach?

Ruch Duceya ma miejsce w związku z rekordową liczbą migrantów przybywających na granicę. Amerykańscy funkcjonariusze graniczni zatrzymywali imigrantów 2,38 miliona razy W roku obrotowym zakończonym 30 września był on o 37% wyższy niż w roku poprzednim. Roczna suma po raz pierwszy przekroczyła 2 miliony w sierpniu i ponad dwukrotnie wzrosła w 2019 roku podczas prezydentury Trumpa.

Prace nad ścianą kontenerową Ducey rozpoczęły się późnym latem w Yumie w zachodniej Arizonie, popularnym przejściu granicznym, do którego codziennie przybywa duża liczba osób ubiegających się o azyl i znajduje sposoby na ominięcie nowych barier.. Kontenery wypełniły obszary pozostawione otwarte, gdy zbudowano mur graniczny Trumpa o długości 450 mil (724 km). Ale odległa dolina San Rafael – miejsce ostatniej budowy – nie jest powszechnie używana przez imigrantów i nie jest brana pod uwagę w planie budowy muru Trumpa. McSpadden powiedział, że nie widział tam imigrantów ani agentów Straży Granicznej, tylko turystów pieszych i rowerzystów z plecakiem.

Budowa rozciąga się tam od lasów dębowych u podnóża Huachuca na południowy wschód od Tucson i przez łąki w dolinie. W połowie ubiegłego tygodnia dźwigi przeniosły ponad 900 niebieskich lub rdzawych metalowych kontenerów polną drogą poprzecinaną stalą. Pracownicy zaciskali pojemniki razem i spawali blachę w szczelinach.

Jednak nowa ściana kontenera ma ziejące luki, w tym kilkaset jardów (metrów) otwartej przestrzeni w terenie zbyt stromym, aby pomieścić kontenery. Niektóre nisko położone myjnie mają szczeliny o szerokości prawie 1 metra.

Ekolodzy protestowali na terenie hrabstwa Cochise przez ostatni tydzień, wstrzymując prace w ostatnich dniach, stojąc przed pojazdami budowlanymi. Ostatniego dnia kilkunastu demonstrantów siedziało na ustawionych w stos kontenerach lub krzesłach kempingowych obok namiotów i ich pojazdów sypialnych.

Prace w Yuma kosztowały około 6 milionów dolarów i zostały ukończone w ciągu 11 dni, obejmując około 3800 stóp (około 1160 metrów) ze 130 kontenerami. Bureau of Reclamation powiedziało Arizonie, że budowanie na gruntach federalnych naruszyło prawo USA. Plemię Indian Cocopa skarżyło się również, że nie zwróciło się o pozwolenie na budowę na sąsiednim rezerwacie.

READ  Strzelanina w Lincoln Heights: LAPD mówi, że podejrzany nie żyje po konfrontacji, w której rannych zostało 3 funkcjonariuszy

Nowy projekt jest znacznie większy, kosztuje około 95 milionów dolarów i wykorzystuje 3000 kontenerów w odległości ponad 10 mil (16 km) w południowo-wschodnim hrabstwie Cochise w Arizonie. Służba leśna Stanów Zjednoczonych nakazała również Arizonie zaprzestanie prac w Lesie Narodowym Coronado Ostatnio powiadomieni widzowie Za zagrożenia stwarzane przez sprzęt budowlany zaangażowany w „nieupoważnioną działalność” przez rząd.

Centrum Różnorodności Biologicznej popiera stanowisko rządu federalnego, że budowa narusza prawo USA.

Chociaż pozew Duce nie dotyczy kwestii środowiskowych, grupy takie jak Centrum twierdzą, że działają Las Narodowy Coronado Gatunki zagrożone lub zagrożone, takie jak kukułka żółtodzioba i sowa meksykańska, a także duże koty, w tym czasami ocelot.

Ten zróżnicowany biologicznie region południowo-wschodniej Arizony znany jest ze swoich „podniebnych wysp” lub odizolowanych pasm górskich wznoszących się na wysokość 6000 stóp (1828 metrów) nad „morzami” pustyni i łąk. Kamery dzikiej przyrody w okolicy rutynowo fotografują czarne niedźwiedzie, rysie rysie, ogony ogoniaste, skunksy cętkowane, łyski białonose i jeżozwierze.

McSpadden powiedział, że podczas prac ścinano dęby i cykuty, a także znalazł drut kolczasty i inne gruzy budowlane na krajowych terenach leśnych.

Ekolodzy ostrzegają przed niebezpieczeństwem umieszczania kontenerów w zlewni rzeki San Pedro, która wylewa każdego lata w porze deszczowej. Na południe od granicy znajduje się obszar chroniony o nazwie Rancho Los Fresnos, który jest domem dla zagrożonych wyginięciem gatunków bobrów w Meksyku.

Biolog Miles Trafagan Sieć Wildlands Powiedział na odprawie w kwestiach granicznych w zeszłym miesiącu, że ogromne szkody wyrządzone podczas budowy muru granicznego administracji Trumpa nigdy nie zostały naprawione. W zeszłym roku on Zmapowane sekcje Arizony i Nowego Meksyku Uszkodzone fragmenty tego muru granicznego należy podkreślić. A Sprawozdanie z tego roku Wskazuje obszary, w których komisja rozważa priorytety odbudowy.

READ  Kılıçdaroğlu: Skończę z reżimem, a ludzie będą się cieszyć pałacem

Eksplozje dynamitu są na zawsze przekształcane Odległy kanion Guadalupe w południowo-wschodnim narożniku Arizony. Wysokie stalowe słupki blokują korytarze dla dzikich zwierząt z Meksyku, aby uniemożliwić zwierzętom, takim jak małe elfie sowy, widłorogi i duże koty, przedostawanie się do Stanów Zjednoczonych w celu polowania i łączenia się w pary.

__

Z Phoenix doniesiono o śniegu. Śledź ją na Twitterze: @asnowreports

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *