Kontrakty terminowe Dow Jones skaczą, gdy Microsoft prowadzi; Spotkanie Fed, zyski Tesli zbliżają się do niestabilnego rynku

Kontrakty terminowe Dow Jones gwałtownie wzrosły w środę, wraz z kontraktami terminowymi na S&P 500 i Nasdaq, ponieważ Microsoft (MSFT) podskoczyła wyżej, postępując zgodnie z raportem o zarobkach i wskazówkami. Nowa próba rajdu na giełdzie miała we wtorek rozczarowującą sesję, zwłaszcza nazwy wzrostowe, ponieważ popołudniowe odreagowanie dołków zniknęło w kierunku zamknięcia.
xPatrząc w przyszłość, kluczowe posiedzenie Rezerwy Federalnej kończy się w środę po południu. Tesla (TSLA) zarobki są należne po zamknięciu z jabłko (AAPL) zbliża się czwartek.

Zarobki Microsoft

Zarobki Microsoft i przychody przekroczyły widoki fiskalne za II kwartał. Początkowo akcje Microsoftu spadły o 5% po godzinach, a następnie odwróciły się w górę dzięki mocnym wskazówkom. Teraz wzrost o 4,5% w akcji przedrynkowej, akcje mają powrócić powyżej swojej 200-dniowej linii. Akcje MSFT spadły o 2,7% do poziomu 288,49 we wtorek, dzień wewnętrzny po wielkim odwróceniu w poniedziałek dołków do niewielkich wzrostów.

Zarobki i wskazówki firmy Microsoft są ważne dla rywali zajmujących się przetwarzaniem w chmurze, takich jak: Amazon.com (AMZN) i rodzic Google Alfabet (GOOGLE), a także gigantów oprogramowania biznesowego, a nawet producentów komputerów PC, takich jak HP Inc. (HPQ)

F5 Sieci (FFIV) oraz instrumenty teksańskie (TXN) również podał pod koniec wtorku. Obydwa pokonały widoki, ale F5 prowadził nisko przy przychodach z 2022 r., podczas gdy Texas Instruments udzieliło upartych wskazówek. Akcje FFIV spadły w ciągu nocy, podczas gdy akcje TXN solidnie odbiły.

Boeing (BA) zgłosiło ogromną stratę w środę na początku środy, pobierając kolejną dużą opłatę, podczas gdy przychody spadły, mimo że przepływy pieniężne stały się dodatnie. Gigant lotniczy Dow Jones nie podał żadnych wytycznych finansowych na rok 2022, ale zwiększa produkcję 737 Max. Akcje BA nieznacznie wzrosły w obrotach przedrynkowych.


Czas na rynek ze strategią rynkową ETF firmy IBD


Spotkanie Fed

ten dwudniowe spotkanie Fed kończy się w środę po południu ogłoszeniem polityki, które ma nastąpić o godzinie 14.00 czasu wschodniego. Istnieją spekulacje, że decydenci Fed mogą ponownie przyspieszyć redukcję obligacji, kończąc skup aktywów do połowy lutego, a nie do połowy marca. Oznaczałoby to jeszcze szybsze przejście do całkowitego zacieśniania, przy spodziewanych w nadchodzących miesiącach podwyżkach stóp Fed i obniżkach bilansów.

Szef Fed, Jerome Powell, wygłosi swoją zwyczajową konferencję prasową po spotkaniu o 14:30 czasu wschodniego. Jego wypowiedzi będą kluczowe dla zrozumienia, jak agresywny będzie bank centralny w nadchodzących miesiącach.

Pod koniec 2018 r. podwyżki stóp i cięcia bilansowe pomogły wywołać bessę. Fed szybko zmienił kurs na początku 2019 r., ale inflacja była wtedy oswojona. Przy inflacji na najwyższym poziomie od kilkudziesięciu lat Fed może czuć się zmuszony do dalszego zacieśniania polityki pieniężnej, nawet jeśli giełda nadal będzie wyprzedać.

READ  Pożar fabryki nawozów Winston-Salem: 6000 zmuszonych do ewakuacji z powodu obaw przed wybuchem saletry amonowej

W każdym razie komunikat Fed i komentarz Powella prawdopodobnie wywołają duże ruchy cen akcji i rentowności obligacji skarbowych.

Akcje Tesli i Microsoft są włączone Tabela liderów IBD. Akcje MSFT są włączone Długoterminowi Liderzy IBD.

Film wideo umieszczony w tym artykule przedstawiał i analizował niestabilne działania rynkowe American Express (AXP), Mozaika (MOS) oraz Ovintiv (OVV).

Kontrakty terminowe na Dow Jones dzisiaj

Kontrakty terminowe Dow Jones wzrosły o 1,1% w porównaniu do dobra cena. Kontrakty terminowe na S&P 500 wzrosły o 1,5%. Kontrakty terminowe Nasdaq 100 wzrosły o 2,1%. Wszystkie były solidnie niższe we wtorek wieczorem – kontrakty terminowe na Nasdaq spadły o prawie 2% w pewnym momencie. Akcje Microsoftu odgrywają główną rolę w indeksach Dow Jones, S&P 500 i Nasdaq 100. Kilka innych dużych spółek technologicznych rosło w ciągu nocy w sympatii dla MSFT, w tym Apple.

Ceny ropy naftowej w USA wzrosły o 1% przed otwarciem, przedłużając silne wzrosty. Podskoczyły kontrakty terminowe na gaz ziemny.

Pamiętaj, że nocna akcja w Dow futures i gdzie indziej niekoniecznie przekłada się na rzeczywisty handel w następnym regularnym Giełda Papierów Wartościowych sesja.


Dołącz do ekspertów IBD, którzy analizują akcje akcji na giełdzie na IBD Live


Próba rajdu na giełdzie

Próba rajdu na giełdzie cofnęła się we wtorek, a Nasdaq zamknął się w dolnej połowie swojego zakresu.

Indeks Dow Jones Industrial Average wypadł dobrze z minimów, na krótko osiągając dodatni wynik, po czym we wtorek zamknął się o 0,2% handel na giełdziewzmocniony zyskami związanymi z zyskami na akcjach AXP, IBM (IBM) oraz Johnson & Johnson (JNJ), z Szewron (CVX) rosnących wraz z cenami ropy naftowej. Indeks S&P 500 spadł o 1,2%. Kompozyt Nasdaq stracił 2,3%. Russell 2000 z małej kapitalizacji stracił 1,3%.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła o 3 punkty bazowe do 1,78%. Kontrakty terminowe na ropę naftową w USA wzrosły o 2,8% do 85,60 USD za baryłkę.

Spośród najlepsze ETF-yInnowator IBD 50 ETF (FFTY) spadł o 1,6%, podczas gdy fundusz ETF Innovator IBD Breakout Opportunities (ATAK) zyskał 1,3%. Fundusz ETF dla rozszerzonego sektora oprogramowania iShares (IGV) spadła o 3,7%, a akcje MSFT posiadały główną IGV. The VanEck Vectors Semiconductor ETF (SMH) spadła o 4%.

Odzwierciedlając bardziej spekulacyjne akcje spółek giełdowych, ARK Innovation ETF (ARKK) wycofał się o 3,7% i ARK Genomics ETF (ARKG) 2,8%. Akcje Tesli pozostają numerem. 1 udział w funduszach ETF ARK Invest.

SPDR S&P Metals & Mining ETF (XME) wzrósł o 0,3% i Global X US Infrastructure Development ETF (WYBRUKOWAĆ) spadły o 1,9%. Fundusz ETF Global Jets w USA (JETS) wzrosło 0,4%. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB) zrezygnował z 1,9%. Energy Select SPDR ETF (XLE) spadła o 3,9%, a akcje CVX mają główną pozycję. Fundusz ETF SPDR Financial Select (XLF) wzrosła o 0,4%, z kluczowym składnikiem American Express. Fundusz SPDR Select Sektor Opieki Zdrowotnej (XLV) spadła o 0,6%.

READ  Działalność dewizowa w 20 prowincjach: osiągnęli zysk w wysokości miliarda TL

Pięć najlepszych chińskich akcji do obejrzenia teraz


Tesla Stock

Tymczasem akcje Tesli spadły o 1,3% do 918,40 we wtorek. Akcje spadły poniżej grudniowych minimów w poniedziałek, po czym odcięły straty. Akcje TSLA nie mają już podstawa z podwójnym dnem, ale nadal jest w konsolidacji. Oficjalny kup punkt wynosi 1243,59, chociaż 1208 oferuje wczesne wejście. Ale akcje Tesli są znacznie poniżej linii 50-dniowej.

Akcje wzrosły o 4% przed środowym otwarciem.

Reakcja giełdowa Tesli na dochody i wskazówki dotyczące dostaw, produkcji i nowych produktów mogą w znacznym stopniu wpłynąć na akcje pojazdów elektrycznych i wysokie zapasy PE.

Dyrektor generalny Elon Musk napisał na Twitterze we wtorek wieczorem, że jeździ nowym prototypem Cybertruck wokół nowej fabryki w Austin. Cybertruck podobno wejdzie do produkcji dopiero na początku 2023 roku.

National Highway Traffic Safety Administration szukała we wtorek dodatkowych informacji dotyczących decyzji Tesli o umożliwieniu pasażerom grania w gry wideo za pomocą środkowego ekranu dotykowego.

Zapas jabłek

Akcje Apple’a spadły o 1,1% do 159,78, blisko poziomu wybicia w obie strony w listopadzie i zamknięcia na linii 200-dniowej. W zeszłym tygodniu akcje Apple błysnęły sygnałem sprzedaży, gdy zdecydowanie spadły na 10-tygodniową linię. Mimo to linia względnej siły ponieważ akcje AAPL utrzymały się blisko szczytów, co jest odzwierciedleniem tego, jak słaby był S&P 500 i szerszy rynek.

Akcje wzrosły o 2% wcześnie w środę.

Same akcje Apple’a mogą wpłynąć na rynki, ale jego zyski i wskazówki prawdopodobnie będą napędzać lub zatapiać wielu producentów chipów i inne marki w szerokim ekosystemie iPhone’a.

Analiza rajdów rynkowych

Wtorek był dniem drugim próby rajdu na giełdzie. Główne indeksy ponownie oddały strome poranne straty, zwłaszcza Dow Jones Industrial Average. Ale ostatecznie wszystkie główne indeksy straciły na wartości, zwłaszcza Nasdaq. S&P 500 i Nasdaq spadły jak dotąd w tym tygodniu, podczas gdy Dow Jones jest tylko nieznacznie wyższy.

Jeśli główne indeksy utrzymają się powyżej poniedziałkowych minimów, a dzień kontynuacji może nastąpić jeszcze w tym tygodniu. FTD potwierdziłby nowy trend wzrostowy. Potwierdzone wzrosty na rynkach nie zawsze działają – bessa pod koniec 2018 r. miała dwa potwierdzone trendy wzrostowe, które niemal natychmiast zawiodły – ale wskazują one na instytucjonalne wsparcie dla nadchodzącego wzrostu.

READ  O 14.51 w Kahramanmaraş miało miejsce trzęsienie ziemi! Rozmiar 4,1

Lepsze osiągi Dow i podążanie za Nasdaq mają sens. Sektory gospodarki realnej trzymają się lepiej niż akcje spółek wzrostowych.

Akcje energetyczne prowadziły we wtorek, a ceny ropy naftowej mocno wzrosły. Akcje nawozów spisywały się dobrze, dzięki odbiciu akcji MOS i nowej pozycji w tabeli liderów CF Industries (CF) miga sygnał wczesnego kupna. Niektóre zapasy żeglugowe trzymają się dość dobrze.

Finanse wyprzedane w zeszłym tygodniu, ale nie załamały się, z kilkoma nazwami, takimi jak akcje AXP i inny składnik Dow Podróżnicy (TRV) wygląda zdrowo.

Tymczasem akcje spółek wzrostowych nadal mają problemy, w tym chipy, oprogramowanie i akcje spółek giełdowych typu ARK. Być może spółki technologiczne i spółki wzrostowe nie poprowadzą następnego potwierdzonego rajdu rynkowego, ale będą musiały przestać tracić grunt pod nogami, aby uzyskać szeroki wzrost.

Reakcja akcji Microsoftu była ostatecznie dobrą wiadomością dla kontraktów terminowych Dow Jones, ale zwłaszcza dla etchów. Decydujące może być środowe posiedzenie Fed i wypowiedzi Powella. Tymczasem Tesla, Apple i inne duże zarobki będą odgrywać kluczową rolę.


Dlaczego to narzędzie IBD upraszcza Przypalićch Dla najlepszych zapasów


Co zrobić teraz

Trwa próba rajdu rynkowego. Jednak w obliczu zbliżającego się spotkania Fed, zbliżających się zysków Tesli i Apple oraz wielu innych ważnych wiadomości, obecne otoczenie rynkowe jest niezwykle niebezpieczne. Inwestorzy mają szansę na szybkie zyski, jeśli złapiesz odbicie, ale te odbicia mogą nie trwać. Z drugiej strony można było zobaczyć znaczne straty w ciągu kilku minut.

Jeśli czujesz się zmuszony do gry, utrzymuj małe pozycje i rozważ szeroki rynek ETF vs. indywidualny magazyn. Przygotuj strategię wyjścia z wyprzedzeniem i podnieś stopę, jeśli twoja pozycja zyska niewielki wzrost. Ale gotówka jest nadal mądrą strategią, dopóki nie nastąpi potwierdzony wzrost rynku.

W przypadku FTD może nie być zbyt wielu dobrze wyglądających akcji do kupienia. Na razie kontynuuj pracę nad tymi listami obserwacyjnymi, koncentrując się na akcjach o silnej względnej sile.

Czytać Wielkie zdjęcie każdego dnia, aby być zsynchronizowanym z kierunkiem rynku oraz wiodącymi akcjami i sektorami.

Proszę śledzić Eda Carsona na Twitterze pod adresem @Ibd_ecarson. do aktualizacji giełdowych i nie tylko.

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ:

Złap kolejną wielką zwycięską akcję dzięki MarketSmith

Chcesz szybko zyskać i uniknąć dużych strat? Wypróbuj SwingTrader

Najlepsze akcje wzrostowe do kupowania i oglądania

Tesla kontra BYD: Który dynamicznie rozwijający się gigant EV jest lepszym zakupem?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *