Katastrofa lotnicza w Chinach: wszystkie 132 osoby na pokładzie samolotu zgłosiły śmierć w poniedziałkowej katastrofie

Przez wiele dni ekipy ratownicze przeczesywały miejsce katastrofy – brodząc w ciężkim błocie i zaroślach, porozrzucanych gruzem i częściami samolotów – w południowym regionie Guangxi, podczas gdy zdesperowani członkowie rodziny czekali na wieści o swoich bliskich.

Chińska Administracja Lotnictwa Cywilnego (CAAC) poinformowała, że ​​za pomocą testów DNA zidentyfikowała 120 ofiar, w tym 114 pasażerów i sześciu członków załogi.

Poniedziałkowa katastrofa samolotu Boeing 737-800 oznacza największą katastrofę lotniczą Chin od ponad dekady. Lot MU5735 leciał z południowo-zachodniego miasta Kunming do Guangzhou z 123 pasażerami i dziewięcioma członkami załogi na pokładzie, kiedy stracił kontakt z miastem Wuzhou, poinformował CAAC w oświadczeniu.

Przyczyna katastrofy nie została jeszcze ustalona, ​​ale odkrycie w środę dyktafonu w kokpicie może dostarczyć kluczowych wskazówek dotyczących przebiegu katastrofy. Jest to jedna z dwóch tak zwanych „czarnych skrzynek”, w których śledczy wciąż szukają rejestratora parametrów lotu.

Zhu Tao, dyrektor Biura Bezpieczeństwa Lotniczego CAAC, powiedział na konferencji prasowej w sobotę, że zespoły znalazły awaryjny nadajnik lokalizacyjny, który jest zwykle instalowany w pobliżu drugiej czarnej skrzynki.

Przedstawiciel linii lotniczych powiedział we wtoreksamolot „leciał normalnie”, zanim nagle zaczął opadać i stracił kontakt z kontrolą naziemną, nieco ponad godzinę lotu. Dodał, że badania przed lotem nie wykazały niczego złego, a wszyscy członkowie załogi byli zdrowi i wykwalifikowani.

Trwa dochodzenie prowadzone przez Chińską Administrację Lotnictwa Cywilnego (CAAC), z udziałem amerykańskiej Narodowej Rady Bezpieczeństwa Transportu i amerykańskiej Federalnej Administracji Lotnictwa. Ale może minąć kilka miesięcy, a nawet ponad rok, zanim rodziny otrzymają jakiekolwiek odpowiedzi – ostateczny raport dotyczący katastrofy w Henan Airlines z 2010 r. został opublikowany dopiero prawie dwa lata później.

Badacze katastrof lotniczych ostrzegli we wtorek, że ich zbadanie przyczyny katastrofy będzie „bardzo trudne” ze względu na to, jak poważnie uszkodzony jest samolot.

China Eastern Airlines i ich spółki zależne tymczasowo uziemiony 223 samoloty Boeing 737-800, powiedział w czwartek rzecznik linii lotniczych Liu Xiaodong.

Uziemione samoloty przechodzą inspekcję bezpieczeństwa i konserwację, aby zapewnić, że będą mogły bezpiecznie latać, powiedział. Dodał, że linia lotnicza przeprowadziła również gruntowny przegląd bezpieczeństwa po katastrofie.

READ  Wynik Rams vs Cardinals: Matthew Stafford wygrywa pierwsze w karierze zwycięstwo w playoffach nad Arizoną

737-800 to najpopularniejsza wersja samolotów Boeinga, które są obecnie w służbie, i jest koniem pociągowym flot wielu linii lotniczych.

Według firmy analitycznej Cirium, na całym świecie jest obecnie 4502 z 737-800, co czyni go zdecydowanie najpopularniejszym obecnie używanym samolotem Boeing (BA).

Jessie Yeung z CNN, Laura He, Chris Isidore i biuro CNN w Pekinie przyczynili się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *