Chiny odzyskują drugą czarną skrzynkę rozbitego samolotu pasażerskiego

Ratownicy spacerują w miejscu, w którym rozbił się samolot China Eastern Airlines Boeing 737-800 lecący z Kunming do Guangzhou, w Wuzhou, Region Autonomiczny Guangxi Zhuang, Chiny 24 marca 2022 r. REUTERS / Carlos Garcia Rawlins / Zdjęcie pliku

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

PEKIN, 27 marca (Reuters) – Ekipy ratunkowe w niedzielę znalazły drugą czarną skrzynkę – rejestrator danych lotu – z wraku China Eastern Airlines (600115.SS) Boeing 737-800, który rozbił się w zboczu góry w południowych Chinach.

Lot MU5735 rozbił się w poniedziałek, zabijając wszystkie 132 osoby na pokładzie, co jest najbardziej śmiertelną katastrofą lotniczą Chin kontynentalnych od 28 lat. Czytaj więcej

Kierując się do przybrzeżnego Kantonu z południowo-zachodniego miasta Kunming, samolot zanurkował z wysokości przelotowej mniej więcej w czasie, w którym powinien rozpocząć lądowanie. Wśród zmarłych było dziewięciu członków załogi.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

Jak podały państwowe media, czarna skrzynka, która może rzucić światło na przyczynę katastrofy, została wysłana do Pekinu w celu zbadania i analizy. Druga czarna skrzynka – dyktafon w kokpicie – została dostarczona ekspertom w chińskiej stolicy po odnalezieniu w środę.

Eksperci twierdzą, że było za wcześnie, aby ustalić przyczynę katastrofy, a wypadki są zwykle wynikiem kombinacji czynników.

Druga czarna skrzynka została wykopana ze zbocza w miejscu katastrofy około 9:20 (0120 GMT) w błotnistych warunkach po deszczu w ostatnich dniach.

Urządzenie, którego część została poważnie uszkodzona, zostało odzyskane 1,5 metra (5 stóp) pod ziemią i 40 metrów (130 stóp) od miejsca uderzenia, powiedział Zhu Tao, szef bezpieczeństwa lotniczego w Administracji Lotnictwa Cywilnego w Chinach.

„Śledczy lotnictwa cywilnego na miejscu potwierdzili, że jednostka przechowywania rejestratora danych lotu została znaleziona” – powiedział Zhu na konferencji prasowej w Guangxi. „Części rejestratora zostały poważnie uszkodzone, ale zewnętrzna część schowka była w dość dobrym stanie”.

READ  Bailey Chappe kontra Patriots ławka Mack Jones. gruszki; Rookie QB walczy po gorącym starcie w przegranej „MNF”

Katastrofa była najbardziej śmiertelna od czasu katastrofy lotu linii China Northwest Airlines z Xian do Kantonu, w której zginęło 160 osób na pokładzie. Czytaj więcej

PLOTKI

Poniedziałkowy lot wydawał się na krótko wycofać z zagłębienia w nos, zanim ponownie spadł na ziemię, zgodnie z witryną śledzącą loty FlightRadar24. Jego dane wykazały, że samolot spadał 31 000 stóp na minutę.

Piloci nie reagowali na powtarzające się wezwania kontrolerów ruchu lotniczego i pobliskich samolotów podczas szybkiego zniżania, poinformowały władze.

Katastrofa zaszokowała Chiny, doprowadzając media społecznościowe do szaleństwa, gdy internauci analizowali mało znane wskazówki.

Chiński organ nadzorujący cyberprzestrzeń zamówił platformy internetowe i strony internetowe, aby powstrzymać plotki, teorie spiskowe i wszelkie internetowe kpiny z katastrofy.

Od czasu katastrofy władze zbanowały użytkowników i zamknęły konta, aby poradzić sobie z ponad 167 000 plotkami, od śmierci siedmiu dyrektorów firmy po boskie przepowiednie katastrofy lotniczej do końca marca.

Chiny prowadzą dochodzenie w sprawie katastrofy. Do udziału zaproszono Stany Zjednoczone, ponieważ tam projektowano i produkowano Boeinga 737-800.

Amerykańska Narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu poinformowała, że ​​współpracuje z władzami USA i Chin w celu rozwiązania problemów związanych z wizami i kwarantanną COVID-19 przed uczestnictwem.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

Reportaż Ryana Woo i Huilinga Zhou; Montaż przez Christophera Cushinga, Gerry’ego Doyle’a i Williama Mallarda

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *