Katastrofa koncertowa w Hongkongu: Tancerz pomocniczy Mirror na oddziale intensywnej terapii po rozpadzie grupy

Pięć osób zostało rannych, gdy czterometrowy panel spadł na scenę podczas występu w Hong Kong Coliseum w pobliżu Victoria Harbour, powiedziała CNN policja w Hongkongu.

Żaden z 12 członków zespołu nie został ranny, podała policja. Trzy osoby zostały przewiezione do szpitala Queen Elizabeth na leczenie, przy czym poważnie ranny tancerz i drugi wykonawca zostały opisane jako będące w stabilnym stanie, podał szpital.

Film przedstawiający moment, w którym kurtyna spadła na tancerzy, stał się popularny w mediach społecznościowych, a lokalne organizacje charytatywne utworzyły gorące linie dla każdej z 10 000 osób, które uczestniczyły w koncercie i były zszokowane tym, co zobaczyły.

Pozostałe osiem koncertów grupy w Hongkongu zostało odwołanych, a dyrektor naczelny w Hongkongu, John Lee, wezwał do śledztwa.

„Skontaktowałem się z Sekretarzem Kultury, Sportu i Turystyki i poinstruowałem Departament Rekreacji i Usług Kulturalnych, aby szczegółowo zbadał incydent wraz z odpowiednimi departamentami oraz dokonał przeglądu wymogów bezpieczeństwa podobnych działań związanych z występami w celu ochrony bezpieczeństwa wykonawców , personel i członkowie społeczeństwa” – powiedział Lee.

Sekretarz ds. Kultury Hongkongu Kevin Yeung powiedział w piątek, że jeden z kabli przytrzymujących panel jest luźny.

„Od wstępnej obserwacji pękł drut i spowodował upadek ekranu, a tancerze odnieśli obrażenia” – powiedział Young dziennikarzom w piątek. Sekretarz Pracy Hongkongu, Chris Sun, powiedział w piątek, że nie wyklucza podjęcia kroków prawnych przeciwko osobom odpowiedzialnym.

A Raport W poście na Facebooku Makerville, organizator koncertu, przeprosił za „niedogodności dla publiczności lub innych osób poszkodowanych” i powiedział, że ci, którzy wzięli udział w czwartkowym koncercie, mają prawo do zwrotu pieniędzy.

Incydent miał miejsce po tym, jak fani na trzech poprzednich koncertach ostrzegli, że scena i scenografia wydają się niestabilne, i skłonili organizatorów koncertów do złożenia petycji o zapewnienie bezpieczeństwa wykonawcom.

Bardzo popularny zespół powstały w 2018 roku, a ich najnowszy singiel „We Are” ukazał się tydzień temu.

READ  Zarówno zespoły Trumpa, jak i Bidena opierają się na ujawnieniu Pence'a jako tajnej ochronie dokumentów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *