Mega Millions: Jeden los w Illinois wygrywa drugi co do wielkości jackpot Mega Millions o wartości prawie 1,34 miliarda dolarów

Zwycięski bilet został zakupiony na stacji benzynowej Speedway w Des Plaines, około 20 mil na północny zachód. The Downtown Chicago, Illinois Lottery powiedział w sobotę.

„Nadal nie otrzymaliśmy wiadomości od zwycięzcy. Nie wiemy… oni wiedzą, że wygrali nagrodę. Dlatego zachęcam wszystkich do sprawdzenia swojego losu” – powiedział dziennikarzom dyrektor loterii Illinois Harold Mays w sobotę rano w Chicago.

Jackpot wzrósł do 1,337 miliarda dolarów pod koniec piątku, w porównaniu z wcześniejszymi szacunkami 1,28 miliarda dolarów. Organizatorzy loterii powiedzieli.

W przypadku wybrania przez posiadacza opcji ryczałtowej gotówki bilet jest jednorazową opłatą Około 780 milionów dolarów. W przeciwnym razie prezent o wartości prawie 1,34 miliarda dolarów zostanie rozłożony na opłatę początkową i 29 płatności rocznych.

Zwycięskie liczby w piątek wieczorem to 13, 36, 45, 57, 67 i mega kula 14.

Sklep spożywczy Speedway w Des Plaines otrzyma 500 000 dolarów za sprzedaż zwycięskiego biletu, powiedział Mays.

Zwycięzca jackpota ma rok od losowania, aby odebrać nagrodę, powiedział Mays.

Największa wygrana w historii Mega Millions wyniosła 1,537 miliarda dolarów Pojedynczy bilet Sprzedany w Karolinie Południowej w 2018 roku. Według MegaMillions to drugi co do wielkości jackpot w amerykańskiej loterii i największa na świecie nagroda w loterii wygrana na jednym losie.

Największy jackpot w amerykańskiej loterii wyniósł 1,586 miliarda dolarów – nagroda Powerball z 13 stycznia 2016 r., podzielona przez zwycięzców z Kalifornii, Florydy i Tennessee.

Inne bilety wygrają większe nagrody

Kilku innych posiadaczy biletów również wygrało w piątek pokaźne nagrody.

Dwadzieścia sześć biletów pasowało do pierwszych pięciu liczb, aby wygrać drugą nagrodę w wysokości co najmniej 1 miliona dolarów.

Sześć z 26 kuponów wygrało 2 miliony dolarów, ponieważ kupujący nie tylko dopasowali pierwsze pięć liczb i zapłacili dodatkowy 1 dolar, aby aktywować „mnożnik” gry, który zwiększył nagrody inne niż jackpot.

W jednym z 26 biletów sprzedanych w Kalifornii nie było mnożnika, ale nadal Ponad 4,2 miliona dolarów wygranych, według urzędników państwowych loterii. To jest ponieważ Wszystkie nagrody w Kalifornii Powinna być oparta na sprzedaży i liczbie zwycięzców, a nie na stałej kwocie.
The 20 zwycięzców meczu 5 Sprzedawane w Kalifornii bez wzmacniacza; Floryda (dwa); Gruzja (dwa); Illinois; Kentucky; Luizjana; Michigan; Minnesota (dwa); Karolina Północna (dwa); New Hampshire (dwa); Nowy Jork; Oklahomie; Pensylwania; Teksas (dwa); i Wisconsin.
W Arizonie sprzedano sześć biletów o wartości 2 milionów dolarów; Floryda (trzy); Iowa i Pensylwania, Według Mega Millions.

Pierwsza wygrana w Mega Millions od 15 kwietnia

Jackpot rósł od połowy kwietnia, kiedy jackpot został trafiony w serii losowań. 12 kwietnia I 15 kwietnia. Od tego czasu żaden los nie pasował do sześciu liczb w losowaniach odbywających się dwa razy w tygodniu – co jest trudne. Szanse na wygranie jackpota wynoszą 1 do 302,575,350.

Strona Mega Millions stała się niedostępna przez kilka minut po losowaniu w piątek wieczorem. Jackpoty loterii zaczynają się od 20 milionów dolarów i rosną w oparciu o sprzedaż gier i stopy procentowe, zgodnie z jej stroną internetową.

READ  ROC pod wodzą Camili Valevy zdobył złoty medal w drużynowych zawodach w łyżwiarstwie figurowym

Następne losowanie odbędzie się we wtorek o 23:00 czasu wschodniego, z punktem startowym w wysokości 20 milionów dolarów.

Bilety Mega Millions są sprzedawane w 45 stanach, Waszyngtonie i na Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych, gdzie we wtorki i piątki zaczynają się o 23:00 czasu wschodniego. Bilety są sprzedawane online w Georgii, Illinois, Kentucky, Michigan, New Hampshire, Północnej Karolinie, Północnej Dakocie, Pensylwanii, Wirginii i DC, ale kupujący musi znajdować się w tym stanie.

Aya Elamrouzi i Steve Almasi z CNN przyczynili się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *