Powodzie w Kentucky zabijają co najmniej 16 osób, gubernator ostrzega, że ​​liczba ofiar „może być znacznie wyższa”

Zespoły poszukiwawczo-ratownicze wspierane przez Gwardię Narodową szukały w piątek osób zaginionych w rekordowej powodzi, która zniszczyła całe społeczności w niektórych najbiedniejszych częściach Stanów Zjednoczonych. Gubernator Kentucky powiedział Zginęło 16 osóbW miarę upływu deszczu spodziewa się liczby.

„Wciąż mamy wiele do zrobienia” – powiedział Jerry Stacey, kierownik ds. nagłych wypadków w najmocniej trafionym hrabstwie Kentucky w Perry. „Nadal mamy zaginionych ludzi”.

Potężne wody powodziowe pochłonęły miasta, zatapiały zatoczki i strumienie w dolinach i wąwozach Appalachów, zatopiły domy i przedsiębiorstwa, pozostawiły pojazdy w bezużytecznych stosach i zmiażdżyły sprzęt biegowy i gruz o mosty. Błoto pozostawiło ludzi na stromych zboczach i co najmniej 33 000 klientów bez prądu.

Gubernator Andy Beshear powiedział agencji Associated Press w piątek, że wśród ofiar były dzieci i że liczba ofiar śmiertelnych może się podwoić, gdy zespoły ratownicze przeszukają obszar katastrofy.

„Trudna wiadomość to teraz 16 potwierdzonych zgonów, a wszyscy będą mieli więcej” – powiedział gubernator podczas wieczornej odprawy. Powiedział, że śmierć nastąpiła w czterech wschodnich hrabstwach Kentucky.

Powodzie we wschodnim Kentucky
Zalane domy wzdłuż pętli krzyżowej KY-15 od North Fork of the Kentucky River 28 lipca 2022 r.

Arden S. Barnes / The Washington Post przez Getty Images


Ekipy ratunkowe przeprowadziły w czwartek 50 ratownictwa lotniczego i setki ratownictwa wodnego, a wiele innych nadal potrzebuje pomocy, powiedział gubernator. „To nie tylko trwająca katastrofa, to ciągłe poszukiwania i ratownictwo. Niektóre obszary nie będą miały wody do jutra”.

Określenie liczby osób nieuwzględnionych w usługach komórkowych i elektryczności na obszarze objętym katastrofą jest trudne, powiedział: „Jest tak powszechny, że nawet dla władz lokalnych wyzwaniem jest zebranie tych liczb”.

Ponad 200 osób schroniło się, powiedział Beshear. Wysłał oddziały Gwardii Narodowej do najbardziej dotkniętych obszarów. Trzy parki utworzyły schronienia, a zniszczenia mienia były ogromne, powiedział gubernator na otwarciu Internetowy portal darowizn Dla ofiar. Prezydent Biden wezwał do wyrażenia poparcia dla długotrwałych wysiłków na rzecz odbudowy, które według Besheara potrwają ponad rok, aby w pełni odbudować.

Friley powiedział WKYT-TV: „Znowu jest w całym hrabstwie. Nadal jest wiele miejsc, do których ekipy ratownicze nie mogą się dostać”.

Dyspozytorzy hrabstwa Perry powiedzieli WKYT-TV, że powodzie zmyły drogi i mosty oraz zburzyły domy z fundamentów. Miasto Hazard powiedziało, że ekipy ratunkowe były w nocy, wzywając ludzi na Facebooku, aby trzymali się z dala od dróg i „modlili się o przerwę w deszczu”.

Po nieustannych deszczach przez ostatnie kilka dni, w piątek spadło jeszcze więcej deszczu. Burza sprawiła, że ​​woda spływała po zboczach wzgórz i tryskała ze strumieni, zalewając drogi i zmuszając ratowników do korzystania z helikopterów i łodzi, aby dotrzeć do uwięzionych ludzi. Powódź uszkodziła również części Zachodniej i południowej Zachodniej Wirginii.

„Są setki rodzin, które straciły wszystko” – powiedział Beshear. „A wiele z tych rodzin nie ma zbyt wiele na początku. Więc to nadal boli. Ale będziemy tam dla nich”.

odporność.US W piątek we wschodnim stanie Kentucky, Zachodniej Wirginii i Wirginii ponad 33 000 klientów było pozbawionych prądu, a większość z nich to przestoje w stanie Kentucky.

Van Jackson sprawdza swojego psa, Jacka, który utknął w kościele przez powódź po dniu ulewnego deszczu w Garrett, Kentucky, 28 lipca 2022 roku.
Van Jackson sprawdza swojego psa, Jacka, który utknął w kościele przez powódź po dniu ulewnego deszczu w Garrett, Kentucky, 28 lipca 2022 roku.

Sieć Pat McDonough / USA TODAY za pośrednictwem Reuters


Ekipy ratownicze pracowały, aby dotrzeć do ludzi w Wirginii i Zachodniej Wirginii, gdzie drogi były nieprzejezdne. W sześciu hrabstwach Zachodniej Wirginii powodzie powaliły drzewa, wyłączyły prąd i zamknęły drogi. Gubernator Glenn Young ogłosił również stan wyjątkowy, aby pomóc Wirginii zmobilizować zasoby na zalanych terenach południowo-zachodniej Wirginii.

„W związku z przewidywanymi obfitymi opadami deszczu w ciągu najbliższych kilku dni, chcemy pochylić się nad zapewnieniem jak największej liczby zasobów, aby pomóc poszkodowanym” – powiedział Youngin w oświadczeniu.

Chociaż niektóre wody powodziowe cofają się po czwartkowym szczycie, gwałtowne powodzie są możliwe w wielu miejscach w regionie do piątku wieczorem, podała National Weather Service.

Najbardziej dotknięte obszary wschodniego Kentucky otrzymały od 8 do 10 1/2 cala w ciągu 48 godzin kończących się w czwartek, powiedział Brandon Bonds, meteorolog z National Weather Service w Jackson. Ulewne deszcze spadły w nocy w niektórych obszarach, w tym w okręgu Martin, powodując nowe ostrzeżenie o powodziach na kolejne 3 cale w piątek.

North Fork of the Kentucky River pobił rekordy w co najmniej dwóch miejscach. Miernik rzeki w Whitesburgu został zarejestrowany na 20,9 stopy (6,4 metra), 6 stóp (1,8 metra) wyższym niż poprzedni rekord, a rzeka w Jackson była rekordowa 43,47 stopy (13,25 metra), powiedział Bonds.

Bonds powiedział, że ulewny deszcz spodziewany jest w niektórych miejscach w piątkowe popołudnie i zacznie wysychać w sobotę, „zanim sprawy wzrosną w niedzielę i w przyszłym tygodniu”.

Krystal Holbrook miała już dość czwartku, jej rodzina biegała w nocy, by przenosić pojazdy, kampery, przyczepy i sprzęt, gdy gwałtowne powodzie zagrażały jej południowo-wschodniemu miastu Jackson w Kentucky. „Wyższy teren staje się trochę twardszy” – powiedziała.

W Whitesburg w stanie Kentucky powódź napłynęła do Appleshop, centrum sztuki i edukacji słynącego z promowania i ochrony historii i kultury regionu.

„Nie znamy dokładnie pełnego zakresu szkód, ponieważ nie mogliśmy bezpiecznie wejść do budynku ani naprawdę się do niego zbliżyć” – powiedziała Meredith Skalos, dyrektor ds. komunikacji. „Wiemy, że część naszych materiałów archiwalnych zalała z budynku ulice Whitesburga”.

READ  Mansoor Yawas do burmistrzów: „Ci, którzy odrzucają tę szansę…” – Last Minute Turkey, Political News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *