Justin Bieber sprzedaje swój katalog muzyczny firmie Hypgnosis


Nowy Jork
CNN

Justin Bieber dołączył do rosnącej listy gwiazd muzyki pop, które podpisały umowy licencyjne, sprzedając prawa do publikacji i tantiemy artystów ze swojego katalogu.

Bieber sprzedał swój katalog hipnozaFirma inwestująca w prawa muzyczne ogłosiła we wtorek.

„Justin jest prawdziwym artystą pokoleniowym, co znajduje odzwierciedlenie i uznanie w wielkości tej umowy” – powiedział wieloletni menedżer Biebera, Scooter Braun, w oświadczeniu. „Byłem wdzięczny, że mogłem być świadkiem tej podróży przez 15 lat i cieszę się, że wszyscy są dzisiaj zaangażowani. Wielkość Justina dopiero się zaczyna.

Rzecznik prasowy Biebera nie odpowiedział natychmiast na prośbę CNN o komentarz.

Podobno wartość transakcji wynosi 200 milionów dolarów tablica reklamowa. Toczący się kamień Została nazwana największą sprzedażą ze wszystkich artystów pokolenia Biebera.

Boba Dylana, Bruce’a Springsteena, Neila YoungaStevie Nicks, Justina Timberlake’a, dawać A wielu innych niedawno sprzedało swoje prawa licencyjne. Warner Music Group kupiła także nieżyjącą już brytyjską gwiazdę rocka Przez Davida Bowiego Pełna lista obejmuje sześć dekad.

Kontrakt Springsteena jest wart około 550 milionów dolarów. Podobno katalogi innych artystów były sprzedawane za blisko zaciąg Biebera.

Wielu artystów pospiesznie sprzedało swoje prawa pod koniec 2021 roku, pozwalając administracji Bidena na podwyższenie podatków od zysków kapitałowych, powiedziała w zeszłym roku dyrektor redakcji Billboard Hannah Karp CNN. Inni, zwłaszcza artyści zbliżający się do końca swojej kariery, decydują się sprzedać swoje prawa w celu planowania nieruchomości, powiedział Karp.

Ale niektórzy młodsi artyści, tacy jak Bieber, również zaczęli sprzedawać. Imagine Dragons sprzedali swój katalog Concord Music Publishing w sierpniu. Shakira ogłosiła w tym miesiącu umowę z Hypgnosis Songs Fund na cały jej katalog, który zawiera takie hity jak „Hips Don’t Lie”, „Whenever, Anywhere” i „She Wolf”.

READ  Huragan Agatha trafia na ląd w Meksyku

Jednak Taylora Swifta Przyjmując odwrotną taktykę, stara się zachować twórczą kontrolę i ponownie nagrywa niektóre piosenki, aby uzyskać prawa do publikacji swojej muzyki.

— Chloe Melas z CNN przyczyniła się do powstania tego raportu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.