Miami Dolphins QB Tagovailoa w dobrym nastroju, gdy przegląd NFL jest kontynuowany po wstrząsie mózguCNN

Rozgrywający Miami Dolphins, Tua Tagoailoa, jest w „dobrym nastroju” po piątku Odbieranie wstrząśnięty Główny trener Mike McDaniel powiedział dziennikarzom podczas czwartkowego meczu.

NFL i Dolphins są pod lupą pod kątem decyzji o umożliwieniu gry Tagowailoa w czwartek po kontuzji rozgrywającego w meczu zeszłej niedzieli. McDaniel powiedział, że teraz skupia się na zdrowiu Tagovailoa i nie myśli o harmonogramie powrotu na boisko.

„(To) ktoś, z kim dorastałem bardzo, bardzo blisko” – powiedział McDaniel. „Jeśli chodzi o urazy głowy i wstrząsy mózgu, w poważnych przypadkach pierwszą rzeczą, o którą się martwię, jest osoba”.

NFL analizuje decyzję o zagraniu w Tagovailo i „porozmawia ze wszystkimi zaangażowanymi”, powiedział w piątek CNN jej dyrektor medyczny.

„Za każdym razem, gdy mamy taką sytuację, wracamy, aby dokonać dokładnego przeglądu wszystkiego, co jest związane z sytuacją, i wracamy, aby obejrzeć wideo i raporty medyczne” – powiedział dr Alan Sills głównemu korespondentowi medycznemu CNN. Sanjay Gupta w piątek.

„NFL będzie rozmawiać ze Stowarzyszeniem Zawodników NFL i zaangażowanym kierownictwem medycznym, trenerem sportowym zespołu, lekarzem zespołu i niezależnym neurologiem, obserwatorem na stoisku i neurooperatorem. Na stoisku i pacjent sami – więc to wszystko się dzieje.”

Tagovailoa został zaatakowany przez defensywnego liniowego Cincinnati Bengals Josha Duboe w drugiej kwarcie i leżał nieruchomo na boisku przez kilka minut. Całe Delfiny wyszły na boisko, gdy został przypięty do tablicy i umieszczony na noszach. Fani Bengalu obecni na stadionie Pacor w Cincinnati okazali szacunek dla Tagovailo, gdy został wywieziony z boiska.

Nagranie pokazało zgięte przedramiona Tagovailoi i podwinięte palce – co Gupta, neurochirurg, powiedział, że jest „odpowiedzią szermierczą” i ma związek z uszkodzeniem mózgu. Gupta zapytał Sillsa, neurochirurga, jak bardzo się martwił po obejrzeniu filmu.

„Oczywiście, jako neurochirurg, jestem tak samo zaniepokojony jak ty, podobnie jak każdy, kto ma poważne obrażenia i objawy neurologiczne” – powiedział Sills. „Najważniejsze jest… upewnienie się, że robimy wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić jak najbardziej profesjonalną i terminową opiekę… ochronę dróg oddechowych, zapobieganie urazom rdzenia kręgowego i tak dalej.

READ  Nie żyje Alev Alatlı! Minister Koka ogłosił smutną wiadomość

„Martwię się tymi wszystkimi urazami i siniakami”.

Sills zauważył, że NFL „uważnie przeanalizuje wszystkie kroki, które doprowadziły do ​​opisanej przez ciebie sekwencji wydarzeń”.

„Będziemy otwarci co do wyniku” – powiedział Sills.

Tagovailoa miał w piątek rezonans magnetyczny, ale tomografia komputerowa i prześwietlenia zostały wykonane po zdjęciu kostki z boiska na noszach jako środek ostrożności, powiedział McDaniel. Wyniki MRI nie zostały opublikowane.

Delfiny poinformowały, że Tagovailoa był przytomny i po urazie miał ruchy we wszystkich kończynach. Został zbadany w lokalnym szpitalu, zanim został zwolniony, aby w czwartek wrócić do Miami z zespołem.

McDaniel, trener pierwszego roku NFL, został zapytany, czy inaczej poradziłby sobie z sytuacją Tagowailoa. Rozgrywający doznał kontuzji głowy i szyi podczas niedzielnego meczu z Buffalo Bills.

„Został przebadany (z powodu urazu głowy) i został oczyszczony po kilku warstwach ekspertów medycznych, a ja nie udaję, że nim jestem” – powiedział trener. „Ci goście, ich kolekcja, nie miał żadnych urazów głowy. Miał problemy z plecami i kostkami.

„Podejmując decyzję, by nie grać faceta w czwartkowym meczu, martwię się o jego dolną część pleców i kostkę oraz sposób, w jaki będzie w niebezpieczeństwie” – dodał McDaniel. „Mam 100% zaufania do naszego procesu. … Nie mogę żyć ze sobą, jeśli przedwcześnie kogoś wypchnąłem i skrzywdziłem.”

Tagovailoa była zabawna i szczęśliwa, że ​​była w samolocie ze swoimi kolegami z drużyny podczas powrotu do domu z Cincinnati po przegranej, powiedział McDaniel.

Usiadł obok swojego głównego trenera i zaczął grać jedną z ulubionych komedii McDaniela, „McGruber”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *