JK Rowling odpowiada na Putina po tym, jak porównał do niej Rosję w tyracie przeciwko kulturze anulowania

W udostępnionej jej wiadomości Konto Twitter W piątek pisarz powiedział, że krytyka kultury anulowania „nie jest najlepiej wykonana” przez „rzeźnych cywilów”.
Rowling opublikowała również link do artykułu BBC News z 2021 r. o uwięzionym działaczu antykorupcyjnym Aleksieju Nawalnym i potępiła inwazję Ukraina.

„Krytyka zachodniej kultury anulowania prawdopodobnie nie jest najlepiej wykonana przez tych, którzy obecnie mordują cywilów za zbrodnię oporu lub którzy więzią i zatruwają swoich krytyków”, powiedziała swoim 13,9 milionom obserwujących na Twitterze, wraz z hashtagiem #IStandWithUkraine

Putin skarżył się na anulowanie kultury podczas telewizyjnej wideokonferencji z przedstawicielami kultury w piątek, mówiąc, że Zachód próbował „odwołać” Rosję i porównał traktowanie swojego kraju do publicznej reakcji, z jaką Rowling spotkała się w przeszłości za poglądy, które niektórzy postrzegali jako transfobiczne. Putin, który przedstawia się jako nosiciel flagi konserwatywnych wartości kulturowych, złorzeczył przeciwko prawom osób trans i gejów.

„JK Rowling została niedawno odwołana, ponieważ… nie podobała się fanom tak zwanych swobód płci” – powiedział Putin, przemawiając do pracowników sektora sztuki i literatury za pośrednictwem wideolinku.

Kontynuował: „Dzisiaj próbują anulować cały tysiącletni kraj, nasz naród. Mówię o rosnącej dyskryminacji wszystkiego, co dotyczy Rosji, o tej tendencji, która rozwija się w wielu państwach zachodnich”.

Rosja spotkała się z silnym międzynarodowym potępieniem i nowymi sankcjami po decyzji Putina o inwazji na Ukrainę pod koniec lutego. W swoich uwagach Putin porównał obecną sytuację z kulturą rosyjską na Zachodzie do cenzury w nazistowskich Niemczech.

„Czajkowski, Szostakowicz i Rachmaninow są wykluczeni z plakatów, rosyjscy pisarze i ich książki są zakazane” – powiedział Putin, nie przedstawiając żadnych dowodów. „Ostatni raz tak masową kampanię niszczenia niekorzystnej literatury przeprowadzili naziści w Niemczech prawie 90 lat temu”.

Rowling wcześniej ujawniła, że ​​organizacja charytatywna jej dzieci, Lumos, współpracuje z ukraińskim rządem od 2013 r., a dzień po rosyjskiej inwazji wystosowała apel o zbiórkę pieniędzy, aby pomóc „tysiącom dzieci uwięzionych w sierocińcach na Ukrainie”.

READ  Kiedyś trzymał Rosję na dystans. Teraz jest posłusznym satrapą Putina.

„Przypomnienie: osobiście dopasuję wszystkie darowizny do naszego apelu alarmowego, do 1 miliona funtów (1,3 miliona dolarów). Jeśli możesz, możesz przekazać darowiznę tutaj. Jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim, którzy już to zrobili podarowała ”, napisała na Twitterze w piątek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *