Georgia Bulldogs pokonali Texas Christian University Horned Frogs 65-7, aby wygrać drugie z rzędu mistrzostwa College Football Playoff National Championship

CNN

Nie. 1 Buldogi z Georgii Zdobyli punkty w swoich pierwszych sześciu przejazdach i zdominowali Texas Christian University 65-7 w poniedziałkowym meczu o mistrzostwo College Football Playoff w Inglewood w Kalifornii.

W pewnym zwycięstwie, Trofeum HeismanaRozgrywający finałów, Stetson Bennett, zdobył cztery przyłożenia i zdobył dwa kolejne, prowadząc Bulldogs (15-0) do kolejnych tytułów krajowych od Alabamy w 2011 i 2012 roku.

Bennett zakończył 18 z 25 na 304 jardów w swoim ostatnim meczu kolegialnym. Opuścił grę na 13:25 przed końcem czwartej kwarty.

Bennett powiedział ESPN, który transmitował tytułową grę, że stara się nie płakać.

– Mistrzowie całego świata – powiedział, starając się znaleźć słowa, które oddałyby jego emocje. „Nie wiem. Po prostu próbuję zobaczyć wszystkich po raz ostatni, wiesz, przytulić wszystkich.

Georgia zbudowała prowadzenie 38-7 po pierwszej połowie po tym, jak Max Duggan z TCU zdobył ostatnie 28 punktów przed przerwą. Drugie miejsce w Heisman TrophyRzucił się na przyłożenie, które dało wynik 10-7 na 5:45 do końca pierwszej kwarty.

Bulldogs kontrolowali grę i zegar do połowy, utrzymywali piłkę prawie 19 razy w ciągu pierwszych 30 minut i pokonali Horned Frogs (13-2) 354 jardy do 121.

Atak trwał w drugiej połowie, dopóki trener Georgia, Kirby Smart, skutecznie nie wezwał Psów i nie zaczął wykorzystywać większej liczby graczy z drugiej drużyny w czwartej kwarcie. Było wtedy 52-7.

„Chcieliśmy, aby nasze dzieci bawiły się bez strachu” – powiedział Smart dla ESPN. Smart powiedział, że powiedział swoim graczom, że przez większą część roku są najwyżej sklasyfikowaną drużyną w kraju, ale w tej grze będą łowcami. Mieli tylko ostatnią szansę.

– Polowaliśmy dziś wieczorem – powiedział.

Bulldogs są pierwszą drużyną, która zdobyła tytuły jeden po drugim od odnowionego College Football Playoff w 2014 roku.

READ  Zdecentralizowana alternatywa Twittera, Bluesky, jest dostępna tylko dla zaproszonych aplikacji na iOS

„Mieli chęć do pracy. Nie słuchali tego, co wszyscy o nich mówili” – powiedział Smart. „Wszyscy wątpili w ich rozpoczęcie roku, a ten chip na ich ramieniu był wystarczająco duży, by dać naszej drużynie przewagę”.

Ladd McConkey z Georgii, szerokokątny drugoklasista, miał dwa chwyty przyłożenia, w tym szeroko otwarte przyjęcie z 37 jardów, które ustanowiło pierwsze sześć z 55 kolejnych punktów Bulldogs.

Sophomore tight end Brock Bowers, krajowy gracz roku, miał jedno przyłożenie i 152 jardy podczas swoich siedmiu przyjęć.