Kontrakty terminowe na akcje spadły, ponieważ inwestorzy szykowali się na perspektywę wyższych stóp procentowych

Kontrakty terminowe na akcje spadły we wtorek, ponieważ obawy o wyższe stopy procentowe ciążyły na bacznie obserwowanych komentarzach prezesa Rezerwy Federalnej wśród traderów.

Kontrakty terminowe na Dow Jones Industrial Average spadły o 130 punktów, czyli o 0,4%. Kontrakty terminowe na S&P 500 również spadły o 0,4%, podczas gdy kontrakty terminowe na Nasdaq-100 spadły o 0,6%.

Prezes Fed z Atlanty, Rafael Bostic, powiedział w poniedziałek, że stopy procentowe powinny wzrosnąć powyżej 5% i pozostać tam „przez długi czas”. Tymczasem prezes Fed z San Francisco Mary Daly powiedziała, że ​​bank centralny powinien kontynuować podnoszenie stóp procentowych, choć w wolniejszym tempie. Rentowności obligacji skarbowych nieznacznie wzrosły we wtorek.

Komentarze pojawiły się przed przemówieniem prezesa Fed Jerome’a ​​Powella we wtorek o 9 rano. Inwestorzy będą wyczekiwać jego komentarzy na temat tego, jak bank centralny zareaguje w następnej kolejności, aby ograniczyć inflację.

Inwestorzy weszli w Nowy Rok z obawą, że wyższe stopy Fed mogą wepchnąć gospodarkę w recesję. Jednak wielu kwestionuje fakt, że inflacja zaczyna spadać.

Nasdaq Composite odnotował w środę wzrost o 0,6%, do czego przyczynił się wzrost Tesli o 6%. Tymczasem Dow spadł o prawie 113 punktów, niwelując 304-punktowy wzrost, podczas gdy S&P spadł o 0,1%.

Poniedziałek zakończył pięć pierwszych dni sesyjnych 2023 roku, podczas których S&P 500 zyskał 1,1%. Tego rodzaju początkowa siła, zgodnie z klasycznym wskaźnikiem giełdowym Można powiedzieć dobrze w ciągu roku.

Tom Lee z Fundstrat nazwał to „mocnym omenem” i powiedział, że w tym roku rynek ma wzrosnąć o 20%.

Lee powiedział w CNBC, że warunki monetarne banku centralnego „muszą pozostać napięte”. „Dzwon zamknięcia: nadgodziny”. „Dolar, akcje, obligacje – wszystko słabnie, więc trochę się martwią i chcą mieć pewność, że inflacja naprawdę umarła. Ale jedną ze zmian od października jest to, że inflacja spada. „

READ  Historyczne akta sądowe związane z przeszukaniem Mar-a-Lago

W zależności od tego, jak dane CPI wypadną w czwartek, rynek obligacji może skłonić Fed do uczynienia lutego ostatnią podwyżką stóp procentowych przed cięciami, dodał Lee. Inwestorzy będą obserwować w piątek wyniki dużych banków i dane o nastrojach konsumentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *