Ford zajmuje drugie miejsce za Teslą pod względem pojazdów elektrycznych – ale różnica pozostaje duża

Pickupy Ford F-150 Lightning siedzą na linii produkcyjnej w Ford Rouge Electric Vehicle Center w Dearborn, Michigan, 26 kwietnia 2022 r.

Bill Pugliano | Dobre zdjęcia

Detroit- Silnik Forda W piątek powiedział, że osiągnął cel dyrektora generalnego Jima Farleya, jakim jest stanie się drugim najlepiej sprzedającym się producentem pojazdów elektrycznych w USA.

Producent samochodów z Detroit ledwo pokonał Hyundai/Kia, aby trafić w cel, powołując się na dane branżowe osób trzecich. Tesla jest liderem w branży z dużym marginesem, ale traci udział w rynku, ponieważ coraz więcej pojazdów elektrycznych wchodzi na rynek.

Jego udział w dziale pojazdów elektrycznych Forda wyniósł w listopadzie 7,4%, w porównaniu z 5,7% rok temu.

Firma podała, że ​​do listopada w Stanach Zjednoczonych sprzedano 53 752 całkowicie elektryczne pojazdy. Tesla, nie przełamując wyników krajowych, odnotowała globalne dostawy ponad 908 000 pojazdów elektrycznych w trzecim kwartale.

Hyundai jest drugim po Fordzie południowokoreańskim producentem samochodów Zachęty obejmują do 7500 USD utraconych ulg podatkowych dla nabywców pojazdów elektrycznych Zgodnie z deflacyjnym ustawodawstwem administracji Bidena weszła ona w życie w sierpniu. Pojazdy, takie jak pojazdy elektryczne Forda produkowane w Ameryce Północnej, nadal kwalifikują się do otrzymania kredytu.

Hyundai nie odpowiedział natychmiast na prośbę o komentarz. Hyundai Motor Co. Dyrektor generalny Jaehoon „Jay” Chang, il Ekskluzywny wywiad z CNBCOpisał również utratę zachęt jako „bardzo trudny problem”.

Ford wyprzedził Hyundaia w sprzedaży samochodów elektrycznych do listopada, potwierdził Motor Insights. Hyundai sprzedał do listopada 52 061 pojazdów elektrycznych – o 1 691 sztuk mniej niż Ford, według Auto Data Institute.

Tesla od dawna dominuje w sprzedaży samochodów elektrycznych w USA. Ale w miarę pojawiania się coraz większej liczby pojazdów elektrycznych S&P Global Mobility zgłosiło swój udział w rynku Nowo zarejestrowane pojazdy elektryczne w USA stanowiły 65% ​​w trzecim kwartale, w porównaniu z 71% w zeszłym roku i 79% w 2020 roku.

READ  Wydalenie Khalify ze Izby Adwokackiej w Stambule: należy natychmiast podjąć działania

Nie. Utrzymanie 2. miejsca – gol ogłoszony wcześniej przez Farleya Osiągalne do 2023 r – może być wyzwaniem. General Motors CEO Mary Barra powiedziała, że ​​firma planuje Tesla osiągnie szczyt sprzedaży samochodów elektrycznych do połowy dekadyNajwiększy amerykański producent samochodów planuje znacznie zwiększyć produkcję pojazdów elektrycznych w nadchodzących latach.

GM nie zgłasza miesięcznej sprzedaży. W III kwartale br, Odnotował sprzedaż prawie 23 000 pojazdów elektrycznych.

Ford poinformował o sprzedaży pojazdów elektrycznych w ramach listopadowych wyników, które ogólnie spadły o 7,8% w porównaniu z rokiem poprzednim. W zeszłym miesiącu firma odnotowała sprzedaż samochodów w USA w wysokości 146 364 sztuk – to druga najgorsza suma od czerwca. Jego sprzedaż pojazdów elektrycznych wzrosła rok temu, kiedy wolumeny sprzedaży były znacznie niższe.

Ford powiedział, że popyt na jego pojazdy pozostaje silny, powołując się na zamówienia detaliczne. Nie podał przyczyny listopadowego spadku sprzedaży, ale firma i inni producenci samochodów nadal borykają się z problemami z łańcuchem dostaw.

Sprzedaż lukratywnych pickupów Forda z serii F wyniosła w listopadzie 55 169 — o 8,7% więcej niż rok wcześniej. 12,8% pojazdów jest obecnie wstrzymanych po zgłoszeniu problemów z komponentami.

Sprzedaż wszystkich pojazdów Forda, w tym luksusowej marki Lincoln, wyniosła do listopada mniej niż 1,7 miliona sztuk, co oznacza spadek o 2,7% w porównaniu z rokiem poprzednim.

– CNBC Phila LeBeau przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *