Łodzie, które zaginęły podczas wyprawy wędkarskiej, zostały uratowane przez amerykańską straż przybrzeżną po odparciu ataku rekinów.CNN

W weekend wyprawa wędkarska zamieniła się w misję ratunkową, podczas której trzy osoby utkwiły w Zatoce Meksykańskiej przez ponad dzień po wywróceniu się łodzi, z których dwie odpierały ataki rekinów, zanim przybyła pomoc, poinformowali urzędnicy.

Ratownicy znaleźli trzy osoby w wodzie w niedzielę około 25 mil od Empire Beach w Luizjanie, po tym, jak zaniepokojony członek rodziny poinformował, że nie wrócił z sobotniej wyprawy wędkarskiej, powiedział 8. Dystrykt Straży Przybrzeżnej USA Heartland. W komunikacie prasowym.

Kiedy ratownicy znaleźli trio, znaleźli dwóch z nich w wodzie, odpierających rekiny. Załoga łodzi uratowała ich i przetransportowała do szpitala. Z wody podniesiono trzecią łódź. Wszyscy trzej są w stabilnym stanie, dwa z obrażeniami dłoni, a jeden wykazuje oznaki hipotermii po uratowaniu, powiedziała Straż Przybrzeżna.

„Gdyby członek rodziny nie powiadomił straży przybrzeżnej i gdyby ci trzej żeglarze nie nosili kamizelek ratunkowych, wynik mógłby być zupełnie inny” – porucznik kmdr. Koordynator ds. poszukiwań i ratownictwa w sektorze Nowego Orleanu, Kevin Keefe, powiedział w oświadczeniu.

Dwie z trzech łodzi zostały uratowane przez załogę średniej łodzi o długości 45 stóp ze stacji Venice Station, a trzecia została uratowana przez załogę statku powietrznego Coast Guard Air Station New Orleans MH-60 Jayhawk.

Urzędnicy powiedzieli, że łódź trio wywróciła się około 10 rano w sobotę, a ratownicy przeszukiwali obszar o powierzchni około 1250 mil kwadratowych — wielkości Rhode Island — w poszukiwaniu tego obszaru.

„Doceniamy pomoc społeczności żeglarskiej, która odegrała kluczową rolę w pomaganiu tym żeglarzom w zidentyfikowaniu potencjalnych obszarów, w których mogliby działać, zanim statek ulegnie niebezpieczeństwie” – powiedział Keefe.

READ  Wiadomości Bidena dzisiaj: Prezydent otwiera rezerwy ropy, aby uporać się z cenami gazu, mówi, że Putin wydaje się „samoizolować” i sceptycznie odnosi się do wycofania się Ukrainy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *