Jacob deGrom opuścił Mets i podpisał pięcioletni kontrakt o wartości 185 milionów dolarów z Rangersami.

Zgodził się na pięcioletni kontrakt z praworęcznym starterem Jacobem deGromem strażnicy Teksasu– poinformował klub w piątek wieczorem. Firma nie ujawniła żadnych warunków finansowych. Ale Kennedy Landry z MLB.com donosi, że transakcja jest warta 185 milionów dolarów.

34-letni deGrom został uznany przez CBS Sports za drugiego najlepszego wolnego agenta dostępnego tej zimy. Oto, co wtedy napisaliśmy:

Brzmi to dziwnie, biorąc pod uwagę doskonałe osiągnięcia deGroma, ale może on być największą propozycją ryzyka i nagrody w tej klasie. Był oczywiście jednym z najlepszych miotaczy w grze od czasu swojego debiutu w 2014 roku, gromadząc dwie nagrody Cy Young Awards i cztery występy w All-Star Game. Nie ma potrzeby kwestionować jego pochodzenia ani zdolności do rzucania piłką bejsbolową z wielką wprawą, gdy jest zdrowy – co wchodzi w grę: jak często dostaje zielone światło? Kontuzje ograniczyły DeGroma do zaledwie 26 startów w ciągu ostatnich dwóch sezonów, a teraz brakuje mu pół roku do ukończenia 35 lat. Miotacze nie mają tendencji do zachowania zdrowia w miarę starzenia się. Biorąc pod uwagę, jak deGrom zrezygnował z rocznej umowy, która przyniosła mu 32,5 miliona dolarów, mógł szukać umowy z AAV bliżej 43 milionów dolarów, które Max Scherzer zarobił zeszłej zimy. Ktoś bez wątpienia skorzysta z okazji dodania prawdziwego asa do swojej rotacji, ale jeśli ciało deGroma nadal nie będzie się zgadzać, kupujący może stawić czoła wyrzutom sumienia.

To drugi z rzędu sezon, w którym Rangersi odnieśli sukces, po pozyskaniu zeszłej zimy dwóch czołowych graczy w postaci Marcusa Siemiana i Coreya Seagera. Teksas zrobił mały plusk w ciągu zimy, zatrudniając trzykrotnego mistrza World Series Bruce’a Bochy jako menedżera.

deGrom jest teraz na czele rotacji, która była jednym ze słabych punktów w składzie Rangersów. Teksas Atlanta pozyskała Jake’a Odorizziego od Braves na początku listopada, czyniąc deGrom drugim dodatkiem do ich początkowej piątki; Kiedy Martin Perez przyjął ofertę kwalifikacyjną, zatrzymali go. Rangersi mają również wielu młodych starterów, w tym ostatnio wybranych z pierwszej piątki Jacka Leitera i Kumara Rockera oraz Owena White’a.

READ  Covit-19, Wiadomości o testach i zamówieniach personelu: Ogłoszenia na żywo wirusa Corona

Rangersi mogli sobie wyobrazić następującą rotację w dniu otwarcia:

  1. Jakub De Grom
  2. Marcin Perez
  3. Johna Graya
  4. Jake Odorizzi
  5. Dana Dunninga

Podpisanie z pewnością będzie miało znaczący wpływ na zimowe spotkania, które rozpoczną się w niedzielę. Jego stary zespół The Mets z Nowego Jorku, mógłby ścigać czołowych wolnych agentów, starając się go zastąpić, a także wypełnić luki pozostawione przez odchodzących Chrisa Bassita, Tajiuana Walkera i Trevora Williamsa. Oczekuje się, że wysiłki te obejmą między innymi Justina Verlandera, Carlosa Rodena i Kodai Cengę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *