Kontrakty terminowe na indeks S&P 500 nieznacznie spadły w piątek, ponieważ inwestorzy oczekiwali danych o zatrudnieniu w USA.

Kontrakty terminowe na S&P 500 otworzyły się w piątek nieco niżej, ponieważ inwestorzy oczekiwali na listopadowy raport o zatrudnieniu.

Kontrakty terminowe powiązane z indeksem giełdowym spadły o 0,16%. Kontrakty terminowe Dow Jones Industrial Average spadły o 0,1%, a kontrakty terminowe Nasdaq 100 spadły o 0,33%.

Akcje spółek technologicznych wzrosły w handlu wynikami kwartalnymi. Asana, Scaler i Marvel wpadli w poślizg.

W normalnym handlu Dow spadł o prawie 195 punktów, a S&P 500 o 0,09%. Technologiczny Nasdaq Composite zwyżkował o 0,13%.

Ruchy te nastąpiły po połączeniu danych ekonomicznych Kluczowy raport wydatków na konsumpcję osobistą To było nieco lepsze niż oczekiwano w ujęciu miesięcznym i większy niż oczekiwano spadek indeksu ISM dla przemysłu. Tak zwany deflator PCE jest jedną z preferowanych przez Rezerwę Federalną miar inflacji.

„Wzięte razem, te dwa zestawy danych mogą sygnalizować miękkie lądowanie dla amerykańskiej gospodarki”, powiedział Chris Hussey z Goldman Sachs w czwartkowej notatce.

Inwestorzy skupili się na raporcie Departamentu Pracy dotyczącym płac poza rolnictwem, stopy bezrobocia i stawek godzinowych, które zostaną opublikowane w piątek o 8:30. Według Dow Jones ekonomiści spodziewają się, że w listopadzie gospodarka dodała 200 000 miejsc pracy. To mniej niż 261 000 dodanych w październiku.

Piątek to ostatni miesięczny raport o zatrudnieniu, przed dwudniowym posiedzeniem Rezerwy Federalnej w dniach 13 i 14 grudnia, na którym oczekuje się, że bank centralny podniesie docelową stopę funduszy federalnych o pół punktu procentowego.

READ  LAST MINUTE: Gorzkie wieści nadeszły po 112 dniach Ewy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *