Elon Musk w końcu nie dołączy do zarządu Twittera

Elon Musk nie zamierza już zasiadać w zarządzie Twittera, ogłosił dyrektor generalny Twittera Parag Agrawal w komunikacie do firmy. Agrawal w zeszłym tygodniu potwierdził, że Musk zostanie powołany do zarządu po jego… zakup 9,2 proc. akcji spółkiale teraz mówi, że Musk zrezygnował z zajmowania miejsca.

„Ogłosiliśmy we wtorek, że Elon zostanie powołany do zarządu pod warunkiem sprawdzenia przeszłości i formalnej akceptacji” Agrawal pisze. „Powołanie Elona do zarządu miało oficjalnie wejść w życie 4/9, ale Elon powiedział tego samego ranka, że ​​nie będzie już dołączał do zarządu. Uważam, że tak będzie najlepiej. Zawsze cenimy wkład naszych akcjonariuszy, niezależnie od tego, czy są oni w naszym Zarządzie, czy nie. Elon jest naszym największym udziałowcem i pozostaniemy otwarci na jego wkład.”

Dołączenie do zarządu Twittera uniemożliwiłoby Muskowi posiadanie ponad 14,9% udziałów w firmie. W momencie, gdy zakup Muska stał się publicznie znany, jego udział w Twitterze był wart 2,89 miliarda dolarów.

Odkąd ujawniono udział Muska w Twitterze, dyrektor generalny Tesli i SpaceX publicznie tweetował o swoich pomysłach dla firmy – choć jak zawsze w przypadku Muska, trudno jest wiedzieć, kiedy po prostu trollinguje. Opublikował ankietę, czy Twitter powinien mieć przycisk edycji na dzień przed potwierdzeniem przez firmę, że to faktycznie dodałby od dawna oczekiwaną funkcję. Niedawno – tego samego dnia, w którym podobno powiedział Twitterowi, że nie dołączy do zarządu, w rzeczywistości – zamieścił na Twitterze sugestie, takie jak łącznie z znaczniki weryfikacji z płatną usługą Twitter Blue lub konwersja Siedziba Twittera w San Francisco do schroniska dla bezdomnych, „ponieważ i tak nikt się nie pojawia”.

Oto pełna wiadomość od Agrawal:

Elon Musk postanowił nie wstąpić do naszego Zarządu. Oto, czym mogę się podzielić o tym, co się stało.

Zarząd i ja prowadziliśmy wiele dyskusji na temat dołączenia Elona do zarządu i bezpośrednio z Elonem. Byliśmy podekscytowani współpracą i wyjaśniliśmy ryzyko. Wierzyliśmy również, że najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie Elona jako powiernika spółki, w którym podobnie jak wszyscy członkowie zarządu musi działać w najlepszym interesie spółki i wszystkich naszych akcjonariuszy. Zarząd zaproponował mu miejsce.

We wtorek ogłosiliśmy, że Elon zostanie powołany do Zarządu pod warunkiem sprawdzenia przeszłości i formalnej akceptacji. Powołanie Elona do zarządu miało oficjalnie wejść w życie 4/9, a data wejścia w życie to 4/9, ale Elon powiedział tego samego dnia, że ​​nie będzie już dłużej do zarządu. Uważam, że tak będzie najlepiej. Zawsze cenimy wkład naszych akcjonariuszy, niezależnie od tego, czy są oni w naszym Zarządzie, czy nie. Elon jest naszym największym udziałowcem i pozostaniemy otwarci na jego wkład.

Przed nami rozproszenie, ale nasze cele i priorytety pozostaną niezmienione. Decyzje, które podejmujemy i sposób, w jaki wykonujemy, są w naszych, niczyich rękach. Wyciszmy hałas i skupmy się na pracy i tym, co budujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *