Drugi dżentelmen Doug Emhoff pozytywnie testuje Covid-19

„Wcześniej dzisiaj drugi dżentelmen uzyskał pozytywny wynik testu na Covid-19” – powiedziała Sabrina Singh, zastępca sekretarza prasowego wiceprezydenta Kamali Harris. „Z powodu dużej ostrożności wiceprezydent nie weźmie udziału w dzisiejszym wydarzeniu. Wiceprezes uzyskał dziś negatywny wynik testu na Covid-19 i będzie kontynuował testy”.

Pozytywny test Emhoffa jest pierwszym znanym przypadkiem Covid-19 wśród pierwszej lub drugiej rodziny od czasu objęcia urzędu przez prezydenta Joe Bidena i Harrisa w styczniu 2021 roku.

„Wykazałem pozytywny wynik testu na COVID. Moje objawy są łagodne i jestem wdzięczny za zaszczepienie i wzmocnienie” Emhoff powiedział na Twitterze Wtorkowa noc. „Jeżeli musisz się jeszcze zaszczepić i wzmocnić, nie czekaj”.

Urzędnik Białego Domu powiedział CNN, że Emhoff „nie doświadczał objawów przed porannymi wydarzeniami”, ale miał „łagodne objawy tego popołudnia”.

„Zrobił test antygenowy i uzyskał wynik negatywny. Z dużą ostrożnością wykonał następnie test PCR i uzyskał wynik pozytywny” – powiedział CNN urzędnik.

Harris miał wziąć udział w imprezie Dnia Równych Płac w Białym Domu we wtorek wieczorem, która rozpoczęła się zaraz po opublikowaniu wyników testu Emhoffa. Jako potencjalny znak tego, jak w ostatniej chwili wiceprezes został wycofany z imprezy, na scenie na imprezie Równych Płac stało dla niej puste krzesło. Konto Białego Domu na Twitterze również reklamowało nadchodzące uwagi Harrisa w wiadomości opublikowanej o godzinie 18:00 czasu wschodniego, tuż przed rozpoczęciem wydarzenia.

Biden zwrócił się do nieobecności Harrisa na tym wydarzeniu, mówiąc: „Kamala postanowiła nie ryzykować, ponieważ jego wynik testu był pozytywny – tak przy okazji, wszystko z nim w porządku, ale z powodu dużej ostrożności zdecydowała się nie dołączać”.

Sekretarz prasowy Białego Domu Jen Psaki powiedziała na początku tego tygodnia, że ​​prezydent był ostatnio testowany w niedzielę i uzyskał wynik negatywny. CNN zwróciło się do Białego Domu o więcej informacji na temat następnego testu prezydenta.

Uczestniczył wiceprezydent spotkanie z Bidenem w Białym Domu we wtorek kiedy podpisał ustawę o finansowaniu rządowym o wartości 1,5 biliona dolarów. Harris stał u boku Bidena, gdy prezydent wygłaszał uwagi, a później stanął w tłumie prawodawców, którzy wzięli udział w ceremonii podpisania.
Ani Harris, ani Biden nie nosili maski na imprezie. Wewnątrz Białego Domu, zgodnie ze zmianami federalnych wytycznych dotyczących zdrowia publicznego w ostatnich tygodniach, urzędnicy i goście nie byli zobowiązani do noszenia masek ani zachowania dystansu społecznego. Przypadki Covid-19 w Waszyngtonie mają gwałtownie odmówił od ich szczytu na początku stycznia, kiedy kraj zmagał się z falą przypadków wariantów Omicron.

Wcześniej we wtorek Emhoff odwiedził wspólny ogród w stolicy kraju na imprezę. Drugi pan uprawiał ogródek podczas imprezy.

READ  Astros zamierza ponownie pozyskać Rafaela Montero

CNN poprosił Biały Dom o komentarz na temat ostatniego kontaktu Emhoffa z Bidenem oraz o więcej informacji na temat jego testu. Urzędnik Białego Domu powiedział, że Biden nie jest uważany za bliski kontakt z drugim dżentelmenem.

Harris wcześniej miał bliskie spotkanie z Covid-19. Wiceprezes uzyskał wynik negatywny zeszłego lata po spotkaniu z demokratami Texas House, z których kilku później uzyskało pozytywny wynik testu na koronawirusa.

Zgodnie z wytycznymi amerykańskiego Centrum Kontroli i Prewencji Chorób, osoby w pełni zaszczepione mogą „powstrzymać się od kwarantanny po znanej ekspozycji, jeśli są bezobjawowe”. Harris jest w pełni zaszczepiona i wzmocniona, podobnie jak jej mąż.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe raporty.

Paul LeBlanc z CNN przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *