Długotrwały Covid dotyka jedną na 20 osób ponad sześć miesięcy po zakażeniu

Nowe długoterminowe badanie Covid, oparte na doświadczeniach prawie 100 000 uczestników, dostarcza mocnych dowodów na to, że miesiące po zarażeniu nie wyzdrowieją w pełni. Korona wirus.

The Studia szkockie W okresie od sześciu do 18 miesięcy po zakażeniu 1 na 20 osób nie wyzdrowiała, a 42% wyzdrowiało częściowo. W wynikach pojawiły się pewne uspokajające aspekty: osoby z bezobjawowymi infekcjami prawdopodobnie nie odczują długotrwałych skutków, a szczepionka wydaje się zapewniać pewną ochronę przed przedłużającą się chorobą Covid.

Co musisz wiedzieć o długotrwałym covid

„To dobrze przeprowadzone, populacyjne badanie, które pokazuje, że powinniśmy być bardzo zaniepokojeni obecną liczbą ostrych infekcji” – powiedział David Butrino, dyrektor badań rehabilitacyjnych w Mount Sinai Health System w Nowym Jorku. kłopot.”

Jill Bell, profesor zdrowia publicznego na Uniwersytecie w Glasgow, która kierowała badaniami, podkreśliła, że ​​badanie ujawniło powszechny wpływ długotrwałego Covid na życie ludzi. „Poza zdrowiem istnieje wiele innych wpływów na jakość życia, zatrudnienie, naukę i zdolność dbania o siebie” – powiedziała.

W przypadku tych trzech długoletnich handlarzy wyniszczające objawy i zmęczenie uniemożliwiają im powrót do pracy – zamiast tego starają się odnaleźć nową normalność. (Wideo: Drea Cornejo, Joy Yi, archidiakon Colleen/The Washington Post, fot. Caroline Van Houten/The Washington Post)

Jak długo Covid przyspiesza rewolucję w badaniach medycznych?

Artykuł, opublikowany w środę w Nature Communications, przedstawia pierwsze wyniki badania uzupełniającego dotyczącego długoterminowego krukowicza. Długi CISS (badanie Covid w Szkocji).

Podczas gdy zakres zgłaszanych objawów i niezdolność do zapewnienia prognozy dla pacjentów od dawna intrygowały badaczy Covid, zakres wyzwania jest jasny. Od 7 milionów do 23 milionów Amerykanów – w tym 1 milion, którzy nie mogą już pracować – cierpi z powodu długotrwałych skutków infekcji wirusem. Oceny rządowe. Oczekuje się, że liczba ta wzrośnie z powodu Covid Miejscowa choroba.

READ  Elon Musk mówi, że ustąpi ze stanowiska CEO Twittera – gdy znajdzie zastępstwo

Wcześniejsze badania były kwestionowane przez niespecyficzny charakter długotrwałych objawów Covid, w tym duszności i zmęczenia, które są również powszechne w populacji ogólnej. W szkockim badaniu Covid, które obejmowało grupę kontrolną, udało się zidentyfikować objawy związane z Covid, powiedział Bell.

„Osoby zakażone Covid częściej miały 24 z 26 badanych objawów w porównaniu z ogólną populacją, która nigdy nie była zarażona” – powiedział. Na przykład osoby cierpiące na duszność są 3½ razy bardziej narażone na rozwój duszności.

Poszła do jednego lekarza, potem drugiego i kolejnego

Butrino zwrócił uwagę, że 16 do 31 procent grupy kontrolnej doświadczyło tych samych objawów – podobnie jak wskaźnik wyników fałszywie ujemnych w teście PCR, co sugeruje, że część grupy kontrolnej mogła być zarażona. Bell przyznał, że niektóre osoby z negatywnymi testami mogły zostać zarażone, co pomaga wzmocnić szersze wyniki badania.

Objawy długiego wozu mogą się różnić w zależności od osoby. W szkockim badaniu najczęściej zgłaszanymi objawami były duszność, kołatanie serca, ból w klatce piersiowej i „mgła mózgowa” lub zmniejszona ostrość umysłu.

Objawy były gorsze wśród osób chorych na tyle, aby zostać przyjętym do szpitala podczas ciężkich infekcji – co nie łagodzi obaw ekspertów.

„Ludzie, którzy są przewlekle chorzy, są bardziej narażeni na długotrwałe następstwa” – powiedział Butrino. „Niepokojące jest to, że łagodne przypadki znacznie przewyższają liczebnie ciężkie, więc nawet niewielki procent łagodnych przypadków rozwijających długoterminowe następstwa jest poważnym problemem dla zdrowia publicznego”.

Butrino ostrzegł przed zakładaniem, że bezobjawowa infekcja nie wiąże się z utrzymującymi się objawami.

„Widzieliśmy wielu pacjentów z potwierdzonym przypadkiem bezobjawowym” – powiedział. „To się stanie. Jest statystycznie mniej powszechna niż u osób z objawową infekcją.

Badanie wykazało, że kobiety, osoby starsze i osoby mieszkające w społecznościach w niekorzystnej sytuacji ekonomicznej były bardziej narażone na długotrwałe narażenie na Covid. Osoby, które już cierpią na fizyczne i psychiczne problemy zdrowotne, takie jak choroby układu oddechowego i depresja, również cierpią na przewlekłe Covid.

READ  Data podana przez Ministra Gokę: MHRS, Zbliżają się zasady nominacji

„Co ważne, w badaniu tym zidentyfikowano również 11-procentową podgrupę, która z czasem uległa pogorszeniu. Jest to coś, co często obserwuje się w grupach pacjentów, ale nie jest wystarczająco dyskutowane w rozmowie publicznej” – powiedziała Hannah Davies, członek konsorcjum badawczego kierowanego przez pacjentów. , grupa pacjentów zaangażowanych w wieloletnie badania nad Covid.

Chociaż badanie nie ujawniło żadnych szczególnych niespodzianek, jego ogólnokrajowy projekt zapewnia nowy rygor, powiedział Bell. W badaniu wzięło udział ponad 33 000 osób z infekcjami potwierdzonymi laboratoryjnie, a także 62 957 osób, które nigdy nie zostały zarażone.

Podczas pandemii główny doradca medyczny prezydenta, Anthony S. Amerykańscy eksperci, w tym Fauci, nadal korzystali z danych brytyjskich. Pochodzi ze znacjonalizowanego systemu opieki zdrowotnej i odzwierciedla trendy w populacji jako całości.

Na dłuższą metę Covid niszczy kariery i pozostawia po sobie kryzys gospodarczy

Korzystając z danych National Health Service, badacze wysłali wiadomość tekstową do każdego dorosłego Szkota, u którego wynik testu PCR był pozytywny, oraz do grupy, u której wynik testu na Covid był negatywny, z zaproszeniem do udziału. Osoby, które zdecydowały się zapisać, odpowiedziały na pytania ankiety online dotyczące ich zdrowia przed i po infekcji.

„Dostęp do danych ankietowych z tak dużej kohorty jest bardzo potężny” – powiedział James Harger, immunolog z Imperial College London, który bada długoterminowy wpływ koronawirusa na płuca. Badania amerykańskie często opierają się na małych liczbach lub wykorzystują wiele badań do tworzenia metaanaliz, które mają nieodłączne wady, powiedział Harker.

Według Putrina jedną z kwestii, która zasługuje na więcej badań, jest stopień ochrony zapewnianej przez szczepionkę. Ostatnie badania pokazują, że szczepionka zmniejsza ryzyko rozwoju przewlekłego Covid, ale nie tak bardzo, jak wcześniej sądzono.

„To jedna z najważniejszych rzeczy, które musimy teraz zrozumieć” – powiedział Butrino.

READ  Jameson Dylan jest prawie tak doskonały jak Yangs Sweep

Zespół Uniwersytetu Glasgow kierowany przez Bella współpracował z Public Health Scotland, National Health Service w Szkocji oraz uniwersytetami w Aberdeen i Edynburgu i był finansowany przez Biuro Głównego Naukowca i Zdrowia Publicznego Szkocji Rządu Szkockiego.

badacze Odpowiednio zaplanuj dodatkowe inspekcje Dzwonek. Obecne badanie dotyczyło osób po 6, 12 i 18 miesiącach od zakażenia. Spośród osób, u których potwierdzono obecność Covida, 13 procent wykazało pewną poprawę.

„Próbujemy dokładniej przyjrzeć się zmianom objawów w czasie i tym, jakie czynniki są z nimi związane” – powiedział Bell.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *