Darmowe paliwo blisko mnie: pastor Kenyatta Smith organizuje prezenty paliwa na stacji Shell na Halsted w Washington Heights w Chicago

CHICAGO (WLS) – Linia pojazdów ciągnęła się wzdłuż Halsted jak okiem sięgnąć w niedzielne popołudnie, ponieważ niektórzy czekali do czterech godzin na darmowy gaz o wartości 20 USD na stacji benzynowej Shell w Washington Heights.

To tyle samo zmartwień, ile w ostatnich tygodniach rosną ceny gazu.

Jednak ceny gazu faktycznie zaczęły spadać w ciągu ostatniego tygodnia. Są średnio o około siedem centów za galon mniej niż tydzień wcześniej, ale nadal są bardzo wysokie.

POWIĄZANE: Dlaczego ceny gazu w USA rosną, kiedy Ameryka ledwo zużywa rosyjską ropę?

Na jednej ze stacji Shell w Chicago, galon zwykłej benzyny bezołowiowej kosztuje 4,89 USD za galon. Przy tych cenach nic dziwnego, że ludzie wyszli i czekali godzinami tylko na kilka galonów darmowego gazu.

„Byłem pusty i właśnie zacząłem nową pracę. Jestem po prostu wdzięczny, że dam radę jutro. Mniejsza o pozostałe dni, ale wiem, że dam radę jutro. Jestem bardzo wdzięczny – powiedziała Charlene Burrell.

„Nie mogę zabrać dzieci do szkoły, ponieważ nie wsiadają do autobusu, muszę je podwieźć do szkoły, więc w dni, w których nie mam benzyny, nie mogą chodzić do szkoły” – dodała Regina Evans.

To był ostatni czwartek, były kandydat na burmistrza Willie Wilson zaoferował 200 000 dolarów darmowego gazu. Rozdanie w ten weekend, zorganizowane przez pastora Kenyattę Smitha, zostało opłacone z darowizn na rzecz kościoła Another Chance Church w nadziei, że pomoże jak największej liczbie ludzi.

OBEJRZYJ: Linie zawijają się wokół bloków na stacjach benzynowych w całym mieście

„Chcemy się upewnić, że tyle samochodów, które przejeżdżają tutaj, może zatankować w swoich samochodach” – powiedział Pastor Smith.

Ostatnia prezentacja benzyny odbyła się na stacji benzynowej Shell przy 9802 South Halsted Street w południowej części miasta. Smith wcześniej powiedział w sobotę, że rozdanie odbędzie się na stacji benzynowej BP przy West 99th Street i South Halsted Street w Washington Heights, ale w niedzielę dokonał korekty.

READ  Winter Storm: opady śniegu, silne opady śniegu, problemy z podróżą i przerwy w dostawie prądu spodziewane na południowym wschodzie

Gratisów nadchodzi, gdy ludzie w całym mieście i kraju coraz częściej starają się zapłacić za podstawowe potrzeby. Powszechna inflacja i gwałtowny wzrost cen ropy sprawiają, że nie tylko benzyna, ale wszystko staje się droższe.

„Dla nas nie chodzi o to, ile możemy zrobić, ale bardziej, że to robimy” – powiedział Smith.

„To nigdy nie wystarczy, ale musimy zebrać się jako kolektyw, aby pomóc społeczności wyjść z tego czasu, w którym wszyscy cierpimy” – dodał radny Howard Brookings, 21. Oddział.

OBEJRZYJ: Willie Wilson opowiada o darmowym rozdaniu gazu w Chicago

Senator Dick Durbin przyznał, że w niedzielę trzeba zrobić coś, aby złagodzić ból.

„Trudno zaprzeczyć temu, co robimy. Odcięcie rosyjskich źródeł ropy „nie będzie miało żadnego wpływu na Stany Zjednoczone” – powiedział. – Gubernatorzy zawieszają stanowe podatki od sprzedaży gazu… Na szczeblu federalnym toczy się rozmowa o tym, jak możemy pomóc rodzinom.

A rozdawanie gazu jeszcze się nie skończyło. Wilson organizuje w przyszłym tygodniu 1 milion dolarów na 50 stacjach benzynowych w mieście i na przedmieściach.

Możesz znaleźć pełną listę uczestniczących lokalizacji TUTAJ.

Copyright © 2022 WLS-TV. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *