COVID-19 związany z „znacznym, szkodliwym wpływem” na mózg, wynika z badania w Wielkiej Brytanii

Sugerują skany i testy poznawcze zebrane od setek osób koronawirus Infekcja wiąże się ze „znaczną, szkodliwą” zmianą w mózgu, zgodnie z badaniem opublikowanym w poniedziałek przez naukowców z Wielkiej Brytanii.

Artykuł, opublikowany w czasopismo Naturaczerpie z danych w Biobank w Wielkiej Brytanii od 401 osób w wieku od 51 do 81 lat, które chorowały na COVID-19 do kwietnia 2021 r.

Naukowcy przeanalizowali dane ze skanów mózgu i testów zebranych od uczestników zarówno przed zarażeniem chorobą, jak i z drugiej rundy przeprowadzonej później, średnio blisko pięć miesięcy po pozytywnym wyniku testu.

Dane te zostały również porównane z wynikami 384 podobnych osób, które nie zachorowały, a także garstki osób, które miały zapalenie płuc i grypę.

„Według naszej wiedzy jest to pierwsze podłużne badanie obrazowe SARS-CoV-2, w którym uczestnicy byli początkowo skanowani, zanim którykolwiek został zainfekowany” – napisali autorzy badania.

Aby zmierzyć wpływ choroby Jeśli chodzi o zdolność ludzi do wykonywania zadań poznawczych, naukowcy przyjrzeli się danym z testów „robienia szlaków”, w których ludzie są mierzeni w czasie rysowania linii między określonymi cyframi lub literami. Osoby, które uzyskały pozytywny wynik testu na COVID-19, potrzebowały „znacznie więcej czasu”, aby ukończyć testy, nawet po wykluczeniu osób, które przeżyły przypadek na tyle ciężki, że można go było hospitalizować.

Oceniając sam mózg za pomocą serii skanów MRI, naukowcy znaleźli dowody na średni spadek ogólnej wielkości mózgu po COVID. Skany wykazały oznaki uszkodzenia tkanek w obszarach mózgu związanych z zapachem, a także zmniejszenie istoty szarej w częściach związanych z zapachem i pamięcią.

„To niepokojące. I myślę, że sugeruje to, że bilans informacji, które gromadzimy, wskazuje, że COVID jest chorobą, która może powodować trwałe objawy” – były komisarz FDA dr. Scott Gottlieb powiedział „Face the Nation” ostatni rokpo tym, jak wyniki badania brytyjskiego Biobanku zostały po raz pierwszy opublikowane jako powszechnie udostępniane preprint.

READ  Ankieta Elona Muska na Twitterze, aby zdecydować, czy potentat Tesli pozostanie na stanowisku CEO Twittera

„To nie jest łagodna choroba. To jest coś, czego chcesz uniknąć” – dodał Gottlieb.

Badanie „długiego COVID” w mózgu

Naukowcy na całym świecie intensyfikują wysiłki, aby: badać długoterminowe objawy z COVID-19 w mózgu – część szeregu stanów określanych jako „długi COVID” lub „po ostrym sequelu COVID-19„które mogą utrzymywać się przez wiele miesięcy po tym, jak ludzie wydają się wyleczyć z „ostrego” stadium infekcji.

Ostatni rok, jedna ankieta opublikowanych przez Centers for Disease Control and Prevention, stwierdzono, że blisko dwie trzecie Amerykanów, którzy uzyskali wynik pozytywny, zgłosiło co najmniej jeden długotrwały objaw ponad cztery miesiące po zakażeniu – 55,5% obejmowało „dysfunkcje poznawcze”, takie jak trudności z koncentracją lub utrata pamięci .

Sfinansowane przez ustawę o pomocy na COVID-19 uchwaloną przez Kongres w 2020 r., National Institutes of Health ostatni rok podjęło ogromny wysiłek o wartości 1,15 miliarda dolarów, aby zbadać długoterminowe objawy COVID-19 w całym kraju, zwane Inicjatywa ODZYSKAJ. Wysiłki federalne obejmują szereg badań badających przyczyny i skutki długotrwałych objawów COVID-19, które, jak mają urzędnicy, mogą odblokować kolejne wskazówki dotyczące odpowiedzi na pytania dotyczące wpływu infekcji na mózg.

„Pytanie brzmi, czy patrzysz na zasadniczo zmiany w połączeniach, które są związane z faktem, że nastąpiła utrata węchu? To będzie wyglądać jak jedna rzecz. A może patrzysz na uraz wywołany wirusem? To będzie wyglądać jak coś innego. …Tak więc to badanie stawia pytanie, na które należy odpowiedzieć” – powiedział dr. Walter Koroshetz, dyrektor Narodowego Instytutu Zaburzeń Neurologicznych i Udaru.

Program RECOVER obejmuje badania z sekcji zwłok, które badają mózgi osób cierpiących na przewlekłe COVID po śmierci z innych powodów, takich jak rak lub zawał serca.

„MRI w zasadzie obrazuje wodę. Więc nie mówi ci, co dzieje się na poziomie komórki ani na poziomie połączenia. Ale możesz to osiągnąć, patrząc na tkankę mózgową pod mikroskopem i używając zaawansowanych technik do jej badania”. powiedział Koroszetz.

READ  Tesla rozszerza obniżki cen na USA i Europę, aby zwiększyć popyt

Koroshetz spekulował, że długoterminowe problemy mogą być związane z częściami wirusa, które wciąż znajdują się w organizmie, lub z wynikiem reakcji immunologicznych wywołanych przez infekcję, które szkodzą organizmowi. Ustalenie przyczyn będzie kluczem do pomocy naukowcom w opracowaniu nowych metod leczenia, wykraczających poza testowanie leków mających na celu zmniejszenie objawów u ludzi.

„Mam nadzieję, że kiedy zrozumiemy lepiej biologię, będziemy mogli przeprowadzić próby, aby spróbować normalizacji organizmu, pozbyć się wirusa, wyleczyć reakcję autoimmunologiczną, zresetować układ odpornościowy. Miejmy nadzieję, że zaczną się one w ciągu roku, – powiedział Koroszetz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *