Czego można się spodziewać na pierwszym wydarzeniu produktowym Apple w tym roku

Na wirtualnym wydarzeniu we wtorek który ma hasło „peek performance”, Apple ma ogłosić kilka aktualizacji produktów, w tym dużą aktualizację swoich MacBooków i iMaców, obsługiwanych przez druga iteracja własnego procesora. Ale nieoficjalną gwiazdą wydarzenia może być zaktualizowany iPhone SE.

Plotka głosi, że Apple planuje wersję SE 5G, bardziej przystępnego modelu iPhone’a, który może się zwiększyć popyt na podstawową działalność związaną ze smartfonami. W styczniu Apple odnotowane rekordowe przychody podczas tego najważniejszego kwartału świątecznego, częściowo napędzanego popytem na najnowszą linię iPhone’ów.

Dan Ives, analityk z Wedbush Securities, powiedział, że na całym świecie istnieje „stłumiony popyt na następne SE” i przewiduje, że nowe urządzenie może pomóc Apple w przeprowadzaniu większej liczby uaktualnień iPhone’a i odciąganiu większej liczby użytkowników od urządzeń z Androidem.

Jednak wydarzenie ma miejsce w czasie pewnych turbulencji dla Apple i szerszej społeczności biznesowej. jabłko niedawno ogłoszone że przestanie sprzedawać produkty w Rosji w obliczu trwającego konfliktu z Ukrainą. Podobnie jak inne firmy, Apple również musiał stawić czoła problemom związanym z łańcuchem dostaw swoich produktów w ostatnich miesiącach, chociaż wcześniej prezes Tim Cook powiedział opóźnienia w łańcuchu dostaw w okresie świątecznych zakupów uległy poprawie.

Wydarzenie Apple będzie transmitowane na żywo na jego stronie internetowej, YouTube i innych platformach społecznościowych. Rozpocznie się o 10:00 czasu PT / 13:00 czasu wschodniego. Oto bliższe spojrzenie na to, czego się spodziewać:

Niedrogi iPhone 5G

Podczas gdy Apple zwykle wprowadza na rynek swoje flagowe urządzenia iPhone jesienią, plotki wskazują, że w tym tygodniu może wprowadzić swój trzeci iPhone SE. Apple początkowo wypuściło urządzenie w 2017 roku i zaktualizowany to w 2020 roku.

Oczekuje się, że nowa wersja będzie działać na szybszym chipie Bionic A15 firmy Apple, wyposażona w zaktualizowaną kamerę, która nagrywa wideo 4K i może porzucić klasyczne wycięcie, które zwykle znajduje się na górze. Ale to oczekiwana zdolność 5G może być największą atrakcją dla klientów, dając im dostęp do szybszej sieci bezprzewodowej w bardziej przystępnej cenie – a przynajmniej taka może być nadzieja Apple.

READ  Serca pękają w Izmirze: młoda kobieta skacze z wysokości metra

„Nadal nie widzieliśmy przytłaczającego popytu na to w naszych ankietach dotyczących smartfonów konsumenckich” – powiedział Anthony Scarsella, analityk w firmie badawczej IDC. „Tak się składa, że ​​większość nowych urządzeń wchodzących na rynek obsługuje technologię 5G; jest to bardziej nacisk po stronie podaży”.

Uważa jednak, że oczekiwana cena 399 USD – taka sama, jak w przypadku obecnego iPhone’a SE – spodoba się kupującym po raz pierwszy, a także osoby, które chcą przejść z Androida i osoby, które wolą mniejsze ekrany.

iPad Air 5G

Mówi się, że iPad Air nowej generacji otrzyma ten sam procesor A15, co nowy iPhone SE, a także łączność 5G i nowy aparat z przodu.

Nowe komputery Mac

Oczekuje się, że Apple zaprezentuje nowe wersje swojego 13-calowego MacBooka Pro, Maca mini oraz 24-calowy Mac, a także całkowicie przeprojektowany MacBook Air – wszystko z podobno układem krzemowym M2 firmy, według niedawnego Raport Bloomberga.

Firma Apple wprowadziła swój pierwszy wewnętrzny chipset krzemowy M1 do swojej linii komputerów w 2020 roku, odchodząc od lat korzystania z uniwersalnej opcji firmy Intel. W tamtym czasie Apple twierdził, że jest to najszybszy na świecie rdzeń procesora i najszybsza zintegrowana grafika w komputerze osobistym. Rok później Apple wprowadziło swoje procesory M1 Pro i M1 Max do linii 14-calowych i 16-calowych MacBooków Pro.

Prezes komentuje wojnę na Ukrainie

Cook często rozpoczyna prezentacje firmowe przez poruszanie głównych tematów w wiadomościachwięc nie byłoby niespodzianką, gdyby przemawiał do wojny na Ukrainie.
Pod koniec lutego Cook tweetował: „Jestem głęboko zaniepokojony sytuacją na Ukrainie. Robimy wszystko, co w naszej mocy dla naszych tamtejszych zespołów i będziemy wspierać lokalne działania humanitarne. pokój. „

Potencjalna niespodzianka

W zeszłym roku, obok nowego iPada Pro, kolorowych iMaców i fioletowego iPhone’a, Apple zaprezentowało również AirTags, podobny do kafelkowego lokalizator Bluetooth, który można podłączyć i znaleźć przedmioty, takie jak klucze, portfele, laptopy, a nawet samochód. Możliwe więc, że w tym roku Apple może mieć ukryty gadżet lub dwa ukryte w skrzydłach.

READ  Prezydent Erdoğan: W razie potrzeby możemy rozstać się z UE - Last minute Türkiye News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *