Branża energetyczna odwraca się od komentarza Psaki „czerwonego śledzia” w sprawie leasingu ropy i gazu

Energia przedstawiciele branży odrzucili komentarz z biały Dom Sekretarz prasowy Jen Psaki w poniedziałek w sprawie niewykorzystanych olej i dzierżawy gazu, oskarżając rzecznika administracji Bidena o wprowadzanie w błąd Amerykanów „czerwonym śledziem”.

Fox News zapytał Psaki w poniedziałek, dlaczego prezydent Biden nie wznowi nowych dzierżaw ropy i gazu na ziemiach federalnych. Odpowiedziała, że ​​Stany Zjednoczone już produkują ropę „w rekordowych ilościach” i powiedziała, że ​​„jest 9000 zatwierdzonych pozwoleń na odwierty, które nie są wykorzystywane”.

PSAKI TWIERDZI, ŻE ADMINISTRACJA BIDEN NIE ZWALNIA WIERCENIA W KRAJU

„Więc sugestia, że ​​nie pozwalamy firmom wiercić, jest nieprawdziwa” – dodała. „Sugerowałbym, abyś spytał firmy naftowe, dlaczego nie używają ich, jeśli istnieje chęć wiercenia więcej”.

Jednak przedstawiciele branży na konferencji energetycznej CERAWeek sponsorowanej przez S&P Global Monday powiedzieli, że odpowiedź nie jest tak prosta, jak sugerował Psaki.

WASZYNGTON, DC – 22 LUTEGO: Sekretarz prasowy Białego Domu Jen Psaki przemawia podczas codziennej konferencji prasowej w Białym Domu 22 lutego 2022 r. w Waszyngtonie. (Zdjęcie: Drew Angerer / Getty Images)

KERRY OGRANICZA EMISJĘ WĘGLA O 45% DO 2030 R., UNIKANIE PYTANIA DOTYCZĄCEGO WZYWANIA MANCHINA DO WIĘKSZEJ PRODUKCJI ENERGII

„To oskarżenie jest kompletnym błędem” – powiedziała FOX Business dyrektor generalna American Exploration & Production Council (AXPC) Anne Bradbury. „To naprawdę odwraca uwagę od faktu, że ta administracja wstrzymała dzierżawę ziem federalnych, coś, o co się martwimy i coś, co naszym zdaniem powinno być kontynuowane od razu”.

Bradbury powiedział również, że administracja Bidena jest „zobowiązana przez prawo” do sprzedaży dzierżawy ropy i gazu na ziemiach federalnych.

READ  Tysiące ludzi są bez prądu, ponieważ burze w Kalifornii przynoszą deszcz, śnieg i zimno

„Faktem jest, że przemysł produkuje na wyższym poziomie na istniejących dzierżawach na ziemiach federalnych niż w ciągu ostatnich 20 lat, a te dzierżawy zajmują wiele lat, aby je zbadać, rozwijać i dalej produkować” – dodał Bradbury.

„To fundamentalne nieporozumienie co do tego, jak działa ten proces”, powiedział FOX Business prezes i dyrektor generalny American Petroleum Institute (API) Mike Sommers, zapytany o komentarze Psaki. „Gdy wydzierżawisz ziemię, musisz przejść przez cały proces. Najpierw musisz sprawdzić, czy rzeczywiście na tej ziemi jest ropa i gaz. Po drugie, musisz uzyskać pozwolenie na zagospodarowanie tej ziemi. „

Szyby naftowe poza Williston w Północnej Dakocie, 24 sierpnia 2021 r. Boom naftowy północno-zachodniej Dakoty sprawił, że Williston stał się najszybciej rozwijającym się „mikro” obszarem w Stanach Zjednoczonych w latach 2010-2020. (Tyler Olson / FOX Biznes / FOXBiznes)

MANCHIN WYBUCHY ANTYKOPALNE PALIWO WŚRÓD WOJNY ROSYJSKO-UKRAIŃSKIEJ: „POZA PALĄ”

Sommers dodał: „W tej chwili faktycznie rozwijamy więcej umów najmu niż mieliśmy w ciągu dwóch dekad, więc Biały Dom z pewnością nie ma na to jasnych faktów”.

Dyrektor generalny Energy Workforce and Technology Council, Leslie Beyer, podobnie powiedział, że „niektóre pozwolenia są wykonalne, a inne nie”, jako powód, dla którego wielu siedzi niewykorzystanych. Powiedziała, że ​​federalne moratorium na leasing również nie jest pomocne w obecnym środowisku energetycznym.

„Moratorium na leasing z pewnością dodaje dodatkowy… blok do amerykańskiej produkcji energii, więc jest to przeciwieństwo tego, co musimy teraz robić” – powiedziała. „Musimy powstrzymać retorykę, która dotyczy paliwa antykopalnego i potrzebujemy pewnej jasności tylko w sensie regulacyjnym, że ta administracja stoi za krajową produkcją energii”.

Przedstawiciele branży energetycznej powiedzieli FOX Business podczas CERAWeek Monday, że Stany Zjednoczone skutecznie wykorzystują swoje możliwości w zakresie produkcji ropy i gazu zgodnie z obecnymi ramami regulacyjnymi. Powiedzieli, że potrzeba co najmniej miesięcy, a nawet lat inwestycji w wydobycie i infrastrukturę, aby znacząco zwiększyć produkcję i potencjalnie zaspokoić potrzeby energetyczne Europy, które obecnie zaspokaja Rosja.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY PRZECZYTAĆ WIĘCEJ O FOX BUSINESS

Ale administracja musi stworzyć odpowiednie środowisko regulacyjne, aby tak się stało, powiedzieli.

„Brakuje inwestycji” – powiedział Beyer. „Potrzebujemy kapitału, aby móc rozwijać te aktywa. I na pewno, o ile taki jest wybór inwestorów, to retoryka płynąca z administracji i wszystko, co jest paliwem antykopalnym, informuje o tych wyborach”.

Wielu Republikanów – a nawet niektórzy Demokraci – naciskają na administrację Bidena, aby zezwoliła na większą produkcję energii w USA w czasie wojny Rosji z Ukrainą. Duża część Europy jest uzależniona od Rosji ze względu na swoją energię i sugerują, że jeśli Stany Zjednoczone zwiększą swoje zdolności produkcyjne i eksportowe, mogą pomóc Europie odzwyczaić się od rosyjskiej energii, która jest wykorzystywana do finansowania wojny z Ukrainą.

Ralph Giordano i Edward Lawrence z FOX Business współtworzyli ten raport.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *