Branża energetyczna odwraca się od komentarza Psaki „czerwonego śledzia” w sprawie leasingu ropy i gazu

Energia przedstawiciele branży odrzucili komentarz z biały Dom Sekretarz prasowy Jen Psaki w poniedziałek w sprawie niewykorzystanych olej i dzierżawy gazu, oskarżając rzecznika administracji Bidena o wprowadzanie w błąd Amerykanów „czerwonym śledziem”.

Fox News zapytał Psaki w poniedziałek, dlaczego prezydent Biden nie wznowi nowych dzierżaw ropy i gazu na ziemiach federalnych. Odpowiedziała, że ​​Stany Zjednoczone już produkują ropę „w rekordowych ilościach” i powiedziała, że ​​„jest 9000 zatwierdzonych pozwoleń na odwierty, które nie są wykorzystywane”.

PSAKI TWIERDZI, ŻE ADMINISTRACJA BIDEN NIE ZWALNIA WIERCENIA W KRAJU

„Więc sugestia, że ​​nie pozwalamy firmom wiercić, jest nieprawdziwa” – dodała. „Sugerowałbym, abyś spytał firmy naftowe, dlaczego nie używają ich, jeśli istnieje chęć wiercenia więcej”.

Jednak przedstawiciele branży na konferencji energetycznej CERAWeek sponsorowanej przez S&P Global Monday powiedzieli, że odpowiedź nie jest tak prosta, jak sugerował Psaki.

WASZYNGTON, DC – 22 LUTEGO: Sekretarz prasowy Białego Domu Jen Psaki przemawia podczas codziennej konferencji prasowej w Białym Domu 22 lutego 2022 r. w Waszyngtonie. (Zdjęcie: Drew Angerer / Getty Images)

KERRY OGRANICZA EMISJĘ WĘGLA O 45% DO 2030 R., UNIKANIE PYTANIA DOTYCZĄCEGO WZYWANIA MANCHINA DO WIĘKSZEJ PRODUKCJI ENERGII

„To oskarżenie jest kompletnym błędem” – powiedziała FOX Business dyrektor generalna American Exploration & Production Council (AXPC) Anne Bradbury. „To naprawdę odwraca uwagę od faktu, że ta administracja wstrzymała dzierżawę ziem federalnych, coś, o co się martwimy i coś, co naszym zdaniem powinno być kontynuowane od razu”.

Bradbury powiedział również, że administracja Bidena jest „zobowiązana przez prawo” do sprzedaży dzierżawy ropy i gazu na ziemiach federalnych.

READ  Kibic, który złapał 700. piłkę home run Alberta Pujolsa, chce, żeby tak pozostało.

„Faktem jest, że przemysł produkuje na wyższym poziomie na istniejących dzierżawach na ziemiach federalnych niż w ciągu ostatnich 20 lat, a te dzierżawy zajmują wiele lat, aby je zbadać, rozwijać i dalej produkować” – dodał Bradbury.

„To fundamentalne nieporozumienie co do tego, jak działa ten proces”, powiedział FOX Business prezes i dyrektor generalny American Petroleum Institute (API) Mike Sommers, zapytany o komentarze Psaki. „Gdy wydzierżawisz ziemię, musisz przejść przez cały proces. Najpierw musisz sprawdzić, czy rzeczywiście na tej ziemi jest ropa i gaz. Po drugie, musisz uzyskać pozwolenie na zagospodarowanie tej ziemi. „

Szyby naftowe poza Williston w Północnej Dakocie, 24 sierpnia 2021 r. Boom naftowy północno-zachodniej Dakoty sprawił, że Williston stał się najszybciej rozwijającym się „mikro” obszarem w Stanach Zjednoczonych w latach 2010-2020. (Tyler Olson / FOX Biznes / FOXBiznes)

MANCHIN WYBUCHY ANTYKOPALNE PALIWO WŚRÓD WOJNY ROSYJSKO-UKRAIŃSKIEJ: „POZA PALĄ”

Sommers dodał: „W tej chwili faktycznie rozwijamy więcej umów najmu niż mieliśmy w ciągu dwóch dekad, więc Biały Dom z pewnością nie ma na to jasnych faktów”.

Dyrektor generalny Energy Workforce and Technology Council, Leslie Beyer, podobnie powiedział, że „niektóre pozwolenia są wykonalne, a inne nie”, jako powód, dla którego wielu siedzi niewykorzystanych. Powiedziała, że ​​federalne moratorium na leasing również nie jest pomocne w obecnym środowisku energetycznym.

„Moratorium na leasing z pewnością dodaje dodatkowy… blok do amerykańskiej produkcji energii, więc jest to przeciwieństwo tego, co musimy teraz robić” – powiedziała. „Musimy powstrzymać retorykę, która dotyczy paliwa antykopalnego i potrzebujemy pewnej jasności tylko w sensie regulacyjnym, że ta administracja stoi za krajową produkcją energii”.

Przedstawiciele branży energetycznej powiedzieli FOX Business podczas CERAWeek Monday, że Stany Zjednoczone skutecznie wykorzystują swoje możliwości w zakresie produkcji ropy i gazu zgodnie z obecnymi ramami regulacyjnymi. Powiedzieli, że potrzeba co najmniej miesięcy, a nawet lat inwestycji w wydobycie i infrastrukturę, aby znacząco zwiększyć produkcję i potencjalnie zaspokoić potrzeby energetyczne Europy, które obecnie zaspokaja Rosja.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY PRZECZYTAĆ WIĘCEJ O FOX BUSINESS

Ale administracja musi stworzyć odpowiednie środowisko regulacyjne, aby tak się stało, powiedzieli.

„Brakuje inwestycji” – powiedział Beyer. „Potrzebujemy kapitału, aby móc rozwijać te aktywa. I na pewno, o ile taki jest wybór inwestorów, to retoryka płynąca z administracji i wszystko, co jest paliwem antykopalnym, informuje o tych wyborach”.

Wielu Republikanów – a nawet niektórzy Demokraci – naciskają na administrację Bidena, aby zezwoliła na większą produkcję energii w USA w czasie wojny Rosji z Ukrainą. Duża część Europy jest uzależniona od Rosji ze względu na swoją energię i sugerują, że jeśli Stany Zjednoczone zwiększą swoje zdolności produkcyjne i eksportowe, mogą pomóc Europie odzwyczaić się od rosyjskiej energii, która jest wykorzystywana do finansowania wojny z Ukrainą.

Ralph Giordano i Edward Lawrence z FOX Business współtworzyli ten raport.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.