Co wiemy: Novak Djokovic i Australian Open Chronology

Oto chronologia wydarzeń, które miały miejsce do tej pory.

34-letni Djokovic otrzymał australijską wizę tymczasową wjazdową, aby wziąć udział w dziewięciokrotnym Australian Open. Djokovic złożył wniosek o wizę w październiku lub listopadzie 2021 r.

W liście do Craiga Tyle, australijskiego ministra zdrowia Grega Hunta, dyrektora turnieju Australian Open i dyrektora generalnego Tennis Australia, powiedział, że tylko w ciągu ostatnich sześciu miesięcy infekcja Govt-19 – bez pełnej szczepionki – nie spotkała się z wymagania dotyczące wjazdu bez izolacji. Kraj, według przecieku listu opublikowanego w australijskich mediach lokalnych.

grudzień 2021

Mówi się, że Tennis Australia wysłał list do graczy twierdzących, że kwalifikuje się do ważnego zwolnienia lekarskiego, wraz z listem od lekarza w sprawie infekcji Govt-19, która miała miejsce w ciągu ostatnich sześciu miesięcy; Zgodnie z listem, który wyciekł do australijskich mediów lokalnych, gracze mają czas do 10 grudnia na złożenie wniosku o zwolnienie lekarskie.

Djokovic uczestniczy w meczu koszykówki w Belgradzie – po którym u wielu zdiagnozowano infekcję Kovit-19 – według raportu opublikowanego 12 stycznia 2021 r. na zweryfikowanym koncie Djokovic na Instagramie.

Djokovic przeprowadza szybki test antygenowy – który jest negatywny – i, według Djokovic, wykonuje również oficjalny i zatwierdzony test PCR „z wyjątkową ostrożnością”.

Wyniki testu PCR Djokovica były pozytywne tego samego dnia, zgodnie z kopią jego wyników testu w jego oświadczeniu, ale jego oświadczenie z 12 stycznia stwierdza, że ​​nie otrzymał żadnych pozytywnych wyników testu PCR po imprezie tenisowej 17 grudnia.

Później, według zdjęć zamieszczonych w oficjalnych mediach społecznościowych jego fundacji, został sfotografowany dwukrotnie i żaden z uczestników nie nosił masek.

Djokovic grał w akcji podczas półfinału Pucharu Davisa pomiędzy Serbią i Chorwacją w grudniu 2020 roku w Madrycie.

Djokovic bierze udział w imprezie tenisowej w Belgradzie i wręcza nagrody dzieciom, które wcześniej przeszły szybki test antygenowy, który był negatywny, według raportu Djokovica.

READ  SpaceX pobił rekord hat-tricka i wystrzelił trzecią rakietę w 36 godzin

Strona Facebooka Belgradzkiego Stowarzyszenia Tenisowego publikuje różne zdjęcia Djokovica z grupą młodych ludzi podczas ceremonii rozdania nagród w tenisie. Jedno zdjęcie przedstawia co najmniej 26 osób – głównie młodych – pozujących z nim. Działania wykluczenia społecznego pozostają niezauważone, a maski nie są noszone.

W pewnym momencie po wydarzeniu Djokovic otrzymuje ogłoszenie o pozytywnym teście PCR, zgodnie z jego raportem.

Djokovic został sfotografowany podczas ceremonii rozdania nagród tenisowych dzień po tym, jak uzyskał pozytywny wynik testu na Kovit-19.

Djokovic ma przeprowadzić wywiad z L’Equipe w swoim centrum tenisowym w Belgradzie, aby dokończyć wywiad i sesję zdjęciową. Jego oświadczenie mówi, że był wykluczony społecznie i nosił maskę, chyba że zrobiono mu zdjęcie.

Dziennikarz Frank Ramella i fotograf Etienne Garnier nie zostali poinformowani, że Djokovic był pozytywnie nastawiony do Govit przed lub w trakcie wywiadu z gwiazdą tenisa w Belgradzie, podała francuska gazeta sportowa 12 stycznia.

W artykule L’Equipe Ramella twierdzi, że uzyskała negatywny wynik testu na Govit-19. Nie wspomina o zdrowiu Gorniera.

Novak Djokovic jest „najlepszym graczem w męskiej historii tenisa”, ale ma dziedzictwo poza „skomplikowanym” kortem

Według jego zeznań Djokovic uzyskał negatywny wynik testu na obecność wirusa.

? 23 grudnia
Djokovic ma przeciwciała przeciwko koronawirusowi, dokument wydany przez serbską agencję zdrowia publicznego potwierdza twierdzenie tenisisty, że wyzdrowiał z Kovit-19, kiedy przybył do Australii na Australian Open.

Serbski Instytut Zdrowia Publicznego w Belgradzie skontaktował się z CNN i zapytał w czerwcu 2020 r., czy przeciwciała pochodzą z poprzedniej infekcji.

Djokovic A. Zwolnienie medyczne Według dokumentów sądowych Dennisowi pozwolono wjechać do Australii bez szczepień lub izolacji, ponieważ wyzdrowiał z choroby Kovil z Australii.

Pod koniec roku pojawią się filmy i zdjęcia przedstawiające Djokovica w Hiszpanii i Serbii przez okres dwóch tygodni przed podróżą do Australii. Według dokumentów sądowych uzyskanych przez CNN, Djokovic zaznaczył „Nie” w zawiadomieniu o podróży, gdy zapytano go, czy podróżował 14 dni przed przyjazdem do Australii.

styczeń 2022

Zespół Djokovica złożył deklarację podróżną australijskiemu Ministerstwu Spraw Wewnętrznych, które je oceniło i poinformowało, że pozwolono mu odwiedzać go bez izolacji.

READ  DEM i CHP zrobiły pierwszy krok we współpracy: Mam platformę dla owadów

Djokovic otrzymuje pozwolenie na przekroczenie granicy od rządu stanu wiktoriańskiego, zgodnie z jego zeznaniami, gdzie znajduje się Melbourne i gdzie odbędzie się Australian Open.

Djokovic, który poprzedniego dnia opuścił Hiszpanię, przyjeżdża do Melbourne o północy. Zabrano mu paszport i zabrano go do małego pokoju, w którym podobno był przesłuchiwany przez funkcjonariuszy kontroli granicznej.

Djokovic ma wizę Odwołany Przez rząd australijski, on Areszt dla tymczasowego aresztowania Według zeznań w hotelu Park w Melbourne.
7 stycznia 2022 r. Djokovic został zatrzymany przez policję w Rządowym Areszcie Śledczym, w którym przebywał.

Na konferencji prasowej premier Scott Morrison odczytał list od ministra zdrowia Hunta do Dennisa Australia 29 listopada potwierdzający, że sama infekcja Govt-19 nie spełniała wymagań dotyczących odosobnionego wjazdu w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

Rozpoczyna się proces Djokovica, podsumował sędzia Anuluj anulowanie Jego wizę i nakazał zwolnić go z aresztu. Sędzia stwierdził jednak, że australijski minister imigracji Alex Hawke ma prawo deportować Djokovica.

Australian Border Force (ABF) bada, czy Djokovic złożył fałszywe zawiadomienie o podróży przed przybyciem do Australii.

Djokovic powiedział, że jego zespół dostarczył rządowi australijskiemu dodatkowe informacje w celu wyjaśnienia kwestii jego zawiadomienia o podróży.

Jednak urzędnicy australijskich sił granicznych (ABF) badają rozbieżności w dokumentach dotyczących grudniowej decyzji Djokovica w sprawie PCR i pozytywnego testu na Kovit-19 w Serbii w dniach poprzedzających ruchy tenisisty. CNN.

W pierwszej rundzie Australian Open Djokovic zremisował z innym Serbem Miomirem Kekmanoviciem.

We wcześniejszym wydaniu tej chronologii Djokovic błędnie przedstawił liczbę znanych wydarzeń, w których uczestniczył 16 grudnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *