Ronnie Spector, wokalista Ronnets, zmarł w wieku 78 lat

Ma 78 lat.

„Nasz ukochany Earth Angel Ronnie zmarł dzisiaj po krótkiej walce z rakiem” – powiedziała rodzina. „Była z rodziną i w cieple męża Jonathana. Ronnie żył z błyskiem w oku, impulsywną postawą, paskudnym poczuciem humoru i uśmiechem na twarzy”.

Pochwała za talent Spectre zaczęła gromadzić się od rodziny królewskiej.

„Właśnie usłyszałem wiadomość o Ronnie Spectre, nie wiem, co powiedzieć”. Wilson napisał na Twitterze. „Bardzo kochałem jej głos, była wyjątkową osobą i drogim przyjacielem. Łamie mi serce. Muzyka i duch Ronnie będą żyć wiecznie”.
John Jett Powiedział Widmo „Znaczenie na rock and rollu jest nieusuwalne”.

Veronica Bennett urodziła się w hiszpańskiej dzielnicy Harlem w Nowym Jorku, tworząc Ronety w 1961 roku, kiedy była nastolatką ze starszą siostrą i kuzynem.

Dwa lata po przesłuchaniu do producenta muzycznego Billa Spectera, który stworzył styl „Wall of Sound” z lat 60., zespół stał się mniej popularny i podpisał swoją wytwórnię.

Po sukcesie ich pierwszego singla dla Spectre, „Be My Baby”, koncertowali po kraju z Caravan of Stars Dicka Clarka i przez następne kilka lat ćwiczyli serię popowych hitów, w tym „Baby I Love You”. „Chodzenie w deszczu” i „Czy cię kocham?”

The Ronnets były zaangażowane w działania takie jak Rolling Stones, Eric Clapton i The Yardbirds, a grupa żeńska była bardzo popularna w Wielkiej Brytanii. Według strony internetowej Ronnie Spectre, a następnie otwarty na ostatniej trasie The Beatles po Stanach Zjednoczonych w 1966 roku.

Grupa rozpadła się w 1967 roku. Po tym, jak Ronnie poślubiła Billa Spectera, miała z nim chaotyczny związek. Para rozwiodła się w 1974 roku.

W swoich wspomnieniach Ronnie Spector opisał Ronnie Spector jako kontrolowającą i emocjonalnie znęcającą się nad swoim mężem, mówiąc: „Be My Baby: Jak mam tusz do rzęs, minispódnice i szalony”.

W postach w mediach społecznościowych po jego śmierci w zeszłym roku, Powiedziała słynnie, „Jest świetnym producentem, ale złym mężem”.

W połowie lat 70. Ronnie Spector rozpoczął nową karierę jako artysta solowy. Chociaż nie osiągnął szczytu swoich reklam z lat 60., powrócił do czterdziestu najlepszych piosenek radiowych w 1986 roku z Eddie Money w swoim przeboju „Take Me Home Tonight”.

W 1988 Ronnie Spector i Ronets Bill pozwał Spectre Opłaty licencyjne i licencyjne ponad 10 milionów dolarów. Jeden sąd ostatecznie nakazał wypłacanie tantiem Ronettusowi dwa razy w roku.

Bill Spector został później skazany za zamordowanie aktorki Lany Clarkson i skazany na 19 lat więzienia. Zginął za kratkami.

READ  Technologia 5G: niektóre amerykańskie linie lotnicze zawiesiły loty z powodu problemów z wdrożeniem

Ronnie Spector nadal nagrywał muzykę i dobrze sobie radził w wieku 70 lat.

Była „pełna miłości i wdzięczności. Jej radosny głos, figlarna natura i magiczna obecność będą z każdym, kto ją znał, słyszał lub widział. Rodzina z szacunkiem prosi w tym czasie o prywatność”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *