SDÜ KASAUM uczestniczyła w pracach „Komisji ds. wzmacniania pozycji kobiet Rady Naukowej”.

Centrum Badań i Zastosowań Problematyki Kobiet Uniwersytetu Suleimana Demira wzięło udział w pracach Komisji ds. Umacniania Sił Kobiet Rady Naukowej Ministerstwa Rodziny i Opieki Społecznej.Samochód wypadł z drogi, a 4 osoby zostały ranne

Zasiada w Komisji Naukowej ds. Wzmocnienia Kobiet, Komisji ds. Rodziny i Społeczności, Komisji ds. Dzieci oraz Komisji ds. Niepełnosprawności i Osób Starszych. W tym kontekście w Ministerstwie Rodziny i Opieki Społecznej odbyło się posiedzenie Komisji Rady Naukowej. Podczas spotkania, które odbyło się na Uniwersytecie Muzyki i Sztuk Pięknych w Ankarze, Minister Rodziny i Opieki Społecznej Mahinur Özdemir Göktaş podkreślił znaczenie zaleceń naukowych dotyczących wzmacniania systemu rodzinnego, zwiększania dobrobytu kobiet i zapobiegania przemocy wobec kobiet. Minister Özdemir Göktaş powiedział, że polityki oparte na nauce będą w bardziej precyzyjny sposób odpowiadać na potrzeby społeczeństwa, a prace Rady Naukowej będą wyznaczać kierunki polityki społecznej.

W spotkaniu wziął udział dyrektor Centrum Badań i Zastosowań Problemów Kobiet Uniwersytetu Suleman Demiral, profesor nadzwyczajny. Dr. Sine Erdogan Mercan podjęła się zadania gromadzenia danych na temat wzmacniania pozycji kobiet w Turcji. doc. Dr. Sine Erdogan Mercan doradzała w zakresie poprawy jakości zatrudnienia kobiet, ułatwiania kobietom dostępu do produktów cyfrowych i zwalczania zagrożeń psychologicznych wobec kobiet w miejscu pracy. Na zakończenie spotkania wiceminister Leman Yenigün doc. Dr. Sein Erdoğan wręczył Merganowi certyfikat uznania.

Źródło: Centrum Wiadomości

READ  Izmir News – Naukowcy z DEU znajdują się na światowej liście

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *