CBO: Umorzenie pożyczek studenckich w Biden będzie kosztować 400 miliardów dolarów

Według nowych szacunków opublikowanych przez bezpartyjnego sekretarza Kongresu plan Białego Domu, aby anulować zadłużenie z tytułu kredytów studenckich, kosztowałby dziesiątki tysięcy amerykańskich pożyczkobiorców około 400 miliardów dolarów.

Scorekeeper stwierdził również, że plan Białego Domu tymczasowego przedłużenia istniejącego moratorium na spłaty kredytów studenckich kosztowałby około 20 miliardów dolarów.

Nowe szacunki dodadzą nowego paliwa do debaty na temat decyzji prezydenta Bidena o pożyczce studenckiej, która została przyjęta przez adwokatów, ale natychmiast zaatakowana przez republikańskich prawodawców jako marnotrawstwo i nieefektywne wykorzystanie rządowych pieniędzy. Biden ogłosił swoją administrację w sierpniu Do 20 000 $ zostanie uchylone na kredyty studenckie dla kredytobiorców z klasy niskiej i średniej.

Zwolennicy anulowania kredytów studenckich twierdzili w przeszłości, że podobne szacunki przeszacowują koszty polityki dla rządu federalnego, ponieważ wielu kredytobiorców nie spłaci kredytów, nawet jeśli rząd federalny jest odpowiednio zobowiązany do ich spłaty.

Biały Dom twierdzi, że wniosek o umorzenie pożyczki studenckiej ma zostać złożony w październiku

Szacunki Biura Budżetowego Kongresu wykluczają krok Białego Domu, aby od razu obniżyć miesięczną kwotę. Według szacunków Komitetu ds. Odpowiedzialnego Budżetu Federalnego, think tanku z siedzibą w Waszyngtonie, który sprzeciwiał się polityce Bidena, polityka ta kosztowałaby dodatkowe 120 miliardów dolarów.

„Prezydent ogłosił najdroższe działania wykonawcze w historii bez punktacji, a teraz widzimy, jak kosztowna będzie ta polityka” – powiedział Mark Goldwyn, starszy wiceprezes ds. polityki w Komisji Odpowiedzialnego Budżetu Federalnego. , w wywiadzie przed wydaniem partytury.

Ponad 40 milionów Amerykanów mogłoby otrzymać jakąś formę ulgi w pożyczkach studenckich w ramach planu Bidena. Według Białego Domu około połowa z nich może całkowicie umorzyć swój dług. Zarząd szacuje, że 60 procent pożyczkobiorców kwalifikuje się do zmniejszenia pożyczki o 20 000 USD. Dotacje dzwonowePomoc federalna dla studentów o niskich dochodach jako studentów.

READ  Jak długo Nintendo może opóźnić „Switch 2”, ponieważ sprzedaż sprzętu Switch jest niska?

Publikacja raportu CBO ożywiła trwającą od dawna debatę ekonomistów na temat prawidłowego obliczania kosztów umorzenia długów. W rozmowie z dziennikarzami w poniedziałek wyżsi urzędnicy administracji wskazali na zaprzeczenie CBO, że szacunki były „wysoce niepewne” ze względu na szeroki zakres szacunków, ile pożyczkobiorcy mogliby spłacić. Urzędnicy administracji uważają również, że CBO przeszacowało koszt programu, ponieważ wielu kwalifikujących się pożyczkobiorców nie kwalifikuje się do umorzenia pożyczki, jak zaleca CBO z powodu barier w ubieganiu się o pomoc. Urzędnicy przemawiali pod warunkiem zachowania anonimowości, aby wyjaśnić wewnętrzne dyskusje Białego Domu na temat polityki. Szacunki CBO opierają się na 90-procentowym udziale uprawnionych pożyczkobiorców.

„Program pomocy studenckiej administracji Biden-Harris zapewnia wytchnienie dla milionów pracujących rodzin” – powiedział rzecznik Białego Domu Abdullah Hassan. „Dzięki temu osoby zmagające się z zadłużeniem studenckim mogą nieco łatwiej rozpocząć działalność gospodarczą, kupić pierwszy dom lub zapłacić miesięczne rachunki”.

Zastępca dyrektora Krajowej Rady Gospodarczej Białego Domu, Bharat Ramamurthy, powiedział dziennikarzom w zeszłym miesiącu, że polityka anulowania obniży średni roczny dochód z programu pożyczek studenckich o 24 miliardy dolarów rocznie w ciągu następnej dekady.

CBO stwierdziło, że zmiana polityki miałaby podobny wpływ na roczne przepływy pieniężne dla rządu federalnego, ale analitycy budżetowi zazwyczaj szacują koszt nowego programu na podstawie tego, jak zmieni on deficyt federalny w długim okresie. Goldwyn powiedział, że typowa 10-letnia polityka budżetowa zwiększy deficyt o około 400 miliardów dolarów, ponieważ te zmiany polityki są nieuchronne.

Kto kwalifikuje się do programu umarzania pożyczek studenckich Bidena?

Niedawna analiza Biura Spisu Ludności wykazała, że ​​kobiety czarnoskóre i latynoskie mogą najwięcej skorzystać z jednorazowej polityki anulowania. Obie grupy mają nieproporcjonalny udział długu edukacyjnego w porównaniu do swoich rówieśników.

Urzędnicy Białego Domu powiedzieli, że saldo typowych czarnych pożyczkobiorców zostanie zmniejszone o prawie połowę, a więcej niż jeden na czterech odbiorców Pell utraci swoje pożyczki, zanim będzie mógł wykorzystać dodatkowe 10 000 dolarów.

READ  Ranking British Open 2022: relacje na żywo, wynik Tigera Woodsa, wyniki golfa z dzisiejszej rundy 1 w St Andrews

Według Departamentu Edukacji do departamentu trafił już dochód prawie 8 milionów kredytobiorców. Wszyscy inni muszą złożyć wniosek Na początku października Kiedy agencja spodziewa się wystawić formularz.

Prawodawcy GOP i prokuratorzy stanowi powiedzieli, że badają możliwość pozwu o zmianę polityki, zanim wejdzie ona w życie. Konserwatywna grupa, Job Creators Network, powiedziała, że ​​planuje pozwać administrację po wydaniu wytycznych Departamentu Edukacji.

„Szacunek kosztów CPO na 400 miliardów dolarów pokazuje, że ta administracja straciła wszelkie poczucie odpowiedzialności fiskalnej” – powiedziała przedstawicielka Virginia Foxx (NC), czołowa republikańska w Komisji Edukacji Izby Reprezentantów. „Zamiast współpracować z Kongresem w celu obniżenia kosztów studiów, prezydent Biden postanowił pogrzebać Amerykanów naszym niezrównoważonym długiem”.

Przywódca większości w Senacie Charles E. Schumer (D.N.Y.) i senator Elizabeth Warren (D-Mass.), które stały na czele polityki umarzania długów, wydały wspólne oświadczenie zawierające założenia oparte na analizie CBO.

„Oczywiste jest, że pandemiczne zamrożenie płac i anulowanie kredytów studenckich to polityka, która pokazuje, w jaki sposób rząd może i powinien inwestować w ludzi pracujących, a nie w bogate i miliarderskie korporacje” – powiedziała para.

Oblicz, jaka część zadłużenia z tytułu kredytu studenckiego może zostać umorzona

Niektórzy ekonomiści ostrzegali, że przeciwnicy polityki często przeceniają jej cenę. Marshall Steinbaum, ekonomista z University of Utah, mówi, że jego badania pokazują, że ponad 60 procent niespłaconych pożyczek studenckich z biegiem czasu uległo spłacie – wiele z nich jest niespłaconych.

„Bardzo duża część zadłużenia z tytułu kredytu studenckiego, które jest już niespłacone, i tak nie zostanie spłacona, więc jestem ciekaw, jak CBO rozliczy większość zadłużenia z tytułu kredytu studenckiego, które już jest nieściągalne” – powiedział Steinbaum, który wspiera kredyt studencki. anulowanie. Wywiad przed wydaniem CBO.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *