6 stycznia Tajemniczy dziewięciosekundowy telefon z Białego Domu do powstańca: CNN po raz pierwszy ujawnia tożsamość powstańca


Waszyngton
CNN

Tego wieczoru o 16:34 6 stycznia 2021Zgodnie z danymi uzyskanymi przez CNN, telefon z telefonu stacjonarnego Białego Domu pochodził z telefonu komórkowego zarejestrowanego na uczestnika zamieszek w Kapitolu, który szturmował budynek.

Rozmowa trwała tylko dziewięć sekund.

Kto i dlaczego dzwonił, nadal pozostaje tajemnicą, ale warto zauważyć, że był to jedyny telefon z Białego Domu na telefon rebeliantów w tym krytycznym okresie.

Według zapisów, połączenie pochodziło z publicznie dostępnego numeru Białego Domu pod numerem 202-456-1414. Podobnie jak w przypadku wielu firm, połączenia wychodzące z Białego Domu nie mają określonego numeru wewnętrznego. Były prezydent Donald Trump zadzwonił późnym popołudniem Opublikował wiadomość wideo O 16:17 w mediach społecznościowych protestującym na Kapitolu mówi się: „Idź do domu, kochamy cię, jesteś wyjątkowy”.

Nie jest jasne, jaki był związek między Białym Domem a powstańcem, w tym, czy połączenie zostało wykonane przez pomyłkę, czy trafiło na pocztę głosową.

Denver Riggleman po raz pierwszy ujawnił tę rozmowę w wywiadzie dla CBS 60 Minutes. Rickleman jest byłym republikańskim kongresmenem, który wyjechał w kwietniu, by pracować jako doradca techniczny Komitetu 6 stycznia.

CNN po raz pierwszy dowiedział się o wezwaniu na początku tego roku i po raz pierwszy ujawnił tożsamość powstańca.

Telefon należał do Antona Lunika, 26-letniego zwolennika Trumpa z Brooklynu w stanie Nowy Jork, który podróżował do Waszyngtonu z dwoma przyjaciółmi, Francisem Connorem i Antonio Ferrigno, noc przed 6 stycznia, według wielu znanych źródeł z dochodzeniem. , a także przeszukanie rejestrów publicznych.

Wzięło w nim udział trzech mężczyzn”.Przestań kraść” rajd Ellipse, która następnie wraz z setkami innych osób weszła do Kapitolu i nielegalnie demonstrowała, czemu przyznała się do winy w kwietniu i została skazana na początku tego miesiąca. Adwokaci trzech mężczyzn odmówili komentarza do CNN.

Według wielu źródeł zaznajomionych z śledztwem Lunick mówi, że nie pamięta odebrania dziewięciosekundowego telefonu i nie zna nikogo, kto pracował w Białym Domu Trumpa.

W wyroku skazującym Lunika ani w dokumentach sądowych nie ma wzmianki o rozmowie telefonicznej. Rzeczniczka Biura Prokuratora USA w Waszyngtonie odmówiła komentarza.

READ  Wizyta Xi w Hongkongu Zmodyfikowana przez Crackdown: ogłoszenia na żywo

Rejestr połączeń uzyskany przez CNN pokazuje połączenie przychodzące na telefon zarejestrowany na Lunyk 6 stycznia 2021 r.  Połączenie pochodzi z publicznie dostępnego numeru telefonu Białego Domu, 202-456-1414.  Znacznik czasu mówi 21:34:04, ponieważ dzienniki połączeń są sformatowane w GMT;  Tak więc przybył o 16:34.

Czy wezwanie do przesłuchania 6 stycznia ma znaczenie?

Tim Mulvey, rzecznik komitetu 6 stycznia, powiedział CNN, że „wśród pracowników komisji specjalnej są pan. Opuścił personel w kwietniu przed naszymi dochodzeniami i naszą najważniejszą pracą dochodzeniową.

A Wywiad Wraz z Jake’em Tapperem z CNN, kongresman Adam Schiff, członek komitetu 6 stycznia, zbagatelizował komentarze Ricklemana na temat 60 Minutes, nazywając to wezwanie „momentem a-ha”.

„Jedną z rzeczy, które dały wiarygodność naszemu zespołowi, było to, że byliśmy bardzo ostrożni w tym, co mówiliśmy; nie przeceniaj rzeczy, nie zaniżaj rzeczy. Sugerowanie rzeczy bez korzyści z dodatkowych informacji, które mamy zebranych, odkąd opuścił zespół” – powiedział Schiff dla Tappera.

Występując w niedzielne popołudnie w CNN, kongreswoman Jo Lofgren, członkini panelu, bagatelizowała znaczenie książki Ricklemana.

„Nie wie, co wydarzyło się po kwietniu, wiele się wydarzyło w naszym śledztwie” – powiedział. „Wszystko, co był w stanie przekazać przed wyjazdem, było monitorowane, a w niektórych przypadkach tak naprawdę nie wyszedł (sic), a może był wniosek, który sugerował, że istnieje związek między numerem a e-mailem i osobą nie wyszedł. Więc sprawdzamy wszystko, wiesz, panie Riggleman naprawdę. Nie wiem, co on robi.

Według źródła zaznajomionego z pracą grupy, grupa kontynuuje dochodzenie w sprawie rozmowy telefonicznej, ale jak dotąd nie była w stanie dowiedzieć się, kto ją umieścił ani dlaczego.

Mulvey powiedział CNN, że od czasu odejścia Ricklemana „komitet wyczerpał wszystkie możliwości oraz przetrawił i przeanalizował wszystkie informacje wynikające z jego pracy. Dalsze dowody zostaną przedstawione opinii publicznej na rozprawie w najbliższą środę, a pełny raport zostanie przedstawiony do końca roku.

Lunick, Connor i Ferrigno zostali oskarżeni o bezprawne wejście i pozostanie na Kapitolu, wtargnięcie na Kapitol, nieporządne zachowanie na Kapitolu oraz maszerowanie, demonstracje lub pikietowanie Kapitolu. W kwietniu zeszłego roku trio przyznało się do jednego zarzutu marszów, demonstracji lub pikiet na terenie Kapitolu, a 15 września zostało skazanych na miesiące aresztu domowego, zawieszenia i drobnych grzywien.

Według dokumentów sądowych nie ma żadnych znanych powiązań między trzema mężczyznami i zorganizowanymi grupami, które zaatakowały Kapitol, takimi jak Strażnicy Przysięgi i Dumni Chłopcy. Dokumenty pokazują, że Lunick i Connor byli obecni „Milionowy marsz magów” w Waszyngtonie w listopadzie 2020 r., ale mężczyźni nie byli powiązani z nikim pracującym w Białym Domu Trumpa.

READ  Plan chaosu i FETO w Erzurum!

Chociaż rozmowa telefoniczna pozostaje tajemnicą, rejestry publiczne zawierają wiele szczegółów na temat Lunicka, Connora i Ferrigno, w tym dziesiątki prywatnych wiadomości na Instagramie.

Trzej mężczyźni opuścili Nowy Jork o 23:54 5 stycznia 2021 r. i dogonili białego Lexusa zarejestrowanego na Lunyk, według nowojorskich czytników tablic rejestracyjnych.

Następnego dnia wzięli udział w wiecu „Stop the Steel” i zostali wpuszczeni do „ogrodzonego obszaru przy Ellipse”, gdzie obserwowali, jak Trump i inni przemawiają, zgodnie z dokumentami sądowymi. Nie jest jasne, co zwolennicy mają na myśli przez „obszar otoczony”.

Zrzut ekranu z kamery CCTV przedstawiający Ferrigno, Connora i Lunicka wchodzących do Kapitolu przez drzwi Skrzydła Senatu o 15:08.

O 15:08 kamera monitorująca wewnątrz Kapitolu uchwyciła Lunicka, Connora i Ferrigno wchodzących do Kapitolu przez drzwi Skrzydła Senatu. Są Sen. Weszli do miejsca pracy Jeffa Merkleya i znaleźli się w tle transmisji na żywo nagranej przez innego uczestnika zamieszek w Kapitolu, osobowość mediów społecznościowych Tima Gioneta. Nazywana „Szybką Alaską”.

W filmie opublikowanym w mediach społecznościowych „Lunyk i Ferrigno śmieją się i nagrywają na swoich telefonach komórkowych w tle, gdy Pact sfałszował telefon do Senatu z telefonu stacjonarnego w biurze senatora Merkleya na Alasce” – czytamy w dokumentach sądowych.

Kilka minut później o 15:12 widziano Lunicka i jego przyjaciół spacerujących po salach Kapitolu, robiących zdjęcia w Krypcie Kapitolu i wreszcie wychodzących przez okno.

Jakieś półtorej godziny później zapisy rozmów telefonicznych wskazują na tajemniczą dziewięciosekundową rozmowę z telefonu stacjonarnego Białego Domu. Widziano, jak biały Lexus Lunika wracał do Nowego Jorku około 20:28, więc mężczyźni mogli już wyjechać, gdy zadzwoniono.

W oświadczeniu skazującym od obrońcy Lunyka stwierdzono, że Lunyk i dwóch jego przyjaciół „zostało zmiecione w tłumie, podżegane przez prezydenta Stanów Zjednoczonych i wylądowało na Kapitolu na wiele miesięcy”.

Jednak po wyborach w listopadzie 2020 r. ci trzej mężczyźni zaczęli wysyłać sobie nawzajem wiadomości tekstowe, które zostały „skradzione i oszukańcze”, jak wynika z noty skazującej rządu. Prokuratorzy twierdzą, że ci trzej mężczyźni „przybyli do Waszyngtonu, by narobić kłopotów”.

READ  SpaceX wystrzeliwuje 2 rakiety w odstępie 5 godzin

Należą do nich były wiceprezydent Mike Pence, przewodnicząca domu Nancy Pelosi, rep. Akta sądowe pokazują, że wysyłał wiadomości zawierające przemoc seksualną i retorykę gróźb na temat Alexandrii Ocasio-Cortez i byłego gubernatora Nowego Jorku Andrew Cuomo.

„Powiedziałem” nasza wczorajsza praca nie została zakończona. Naszym ostatecznym celem było brutalne zamordowanie Pence i Pelosi, a oni niestety nadal oddychają, więc następnym razem musimy wrócić silniejsi i mocniejsi” – napisał Connor w wiadomości na Instagramie do Ferrigno, Lunicka i innych 8 stycznia 2021 r. .

„Jeśli wezmą moje pieniądze, zastrzelę Pelosi” – powiedział Lunick Connorowi, Ferrigno i innym 12 stycznia 2021 r.

„Wymusiliśmy AOC” – napisał Conner do Lunyka, Ferrigno i innych 8 stycznia 2021 r.

Chociaż nie ma żadnych publicznych danych łączących Lunicka, Connora lub Ferrigno z Strażnikami Przysięgi lub Proud Boys, wspominają o obu grupach w swoich wiadomościach na Instagramie.

W listopadzie 2020 r. Ferrigno zmienił nazwę jednego z czatów grupowych na Instagramie „The Brood Boys”, zanim zmienił nazwę na „The Brood Boy and Friends” w grudniu i „The Oath Keepers” w styczniu.

Podczas skazania przed sędzią federalnym DC Rudym Contrerasem, trzej mężczyźni przeprosili za swoje czyny 6 stycznia.

„Naprawdę przepraszam za moje zachowanie i jestem zobowiązany do lepszego osądu” – powiedział Lunick.

Sędzia Contreras skazał mężczyzn, mówiąc: „Wszyscy trzej wyglądacie na prawdziwych wspólnych głów… wszyscy mieszkacie w domu po dwudziestce, żaden z was nie robi postępów w edukacji”. Doszedł do wniosku: „Wszyscy moglibyście użyć silnej dawki dojrzałości”.

Każde połączenie z telefonu stacjonarnego Białego Domu na telefon komórkowy uczestnika zamieszek przyciągnęłoby dużą uwagę, ale dopóki Lunick lub osoba, która wykonała połączenie, nie zgłosi się publicznie, treść lub możliwe znaczenie połączenia pozostaje tajemnicą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *