Canelo Alvarez vs. Gennady Golovkin 3 wyniki walki, najważniejsze informacje: meksykańska gwiazda podejmuje decyzję o zamknięciu trylogii

Po tym, jak kontrowersyjne karty wyników przyćmiły ich pierwsze dwa spotkania, Saul „Canelo” Alvarez i Giennadij Golovkin spotkali się po raz trzeci w sobotni wieczór w Las Vegas. Tym razem Alvarez pozostawił małą debatę, że był lepszym wojownikiem, chociaż karty wyników mogły odzwierciedlać bliższą walkę niż w rzeczywistości. Dzięki jednogłośnej decyzji wygranej Alvarez jest niekwestionowanym mistrzem świata w wadze super średniej.

Alvarez zdominował walkę mocną kombinacją obrony i szerokich praw z nadgarstka, ciosów i lewych haków. Golovkin pracował przez pierwsze osiem rund za w dużej mierze nieskutecznym ciosem, kopiąc sobie głęboką dziurę na kartach wyników. W pierwszych dwóch rundach Golovkin trafił tylko dwa z 32 ciosów.

Sytuacja nie polepszyła się dla Golovkina w miarę upływu rund. Alvarez będzie zadawał ciosy i haki, podczas gdy Golovkin będzie ścigał i chybił większość swoich ciosów.

To była znacznie mniej konkurencyjna walka niż ich spotkanie we wrześniu 2017 r., które zakończyło się losowaniem podzielonym, lub spotkanie we wrześniu 2018 r., które Alvarez podjął decyzją większości.

Nie masz dość boksu i MMA? Pobierz najnowsze gry ze świata gier wojennych od dwóch najlepszych w branży. Subskrybuj Poranną walkę z Lukiem Thomasem i Brianem Campbellem Na koniec PPV Alvarez vs. Do świetnej analizy i dogłębnych wiadomości, w tym natychmiastowej analizy Golovkina 3.

Niepowodzenie Alvareza w pracy z ciałem z jakąkolwiek regularnością było trochę szokujące. Golovkin, lat 40, wykazał się podatnością na uderzenia w ciało w swoich ostatnich walkach, a Alvarez ma jedną z najlepszych lewych rąk do ciała w sporcie. Jednak Alvarez nie musiał skupiać się na żebrach Golovkina, ponieważ jego podstawowa strategia działała dobrze.

Chociaż Alvarez obiecał nokaut, nie musiał wrzucać wysokiego biegu, aby strzelić do mety, zamiast tego pracował nad Golovkinem z prostym i ostrym boksem.

READ  Ekspert wyjaśnia, dlaczego przejęcie na zimno działa

Chociaż wydawało się, że szeroka decyzja zapewniła zwycięstwo, karty wyników z trzeciego z rzędu spotkania między tymi dwoma były kontrowersyjne. Alvarez odniósł zasłużone zwycięstwo decyzyjne, ale punktami 116-112, 115-113 i 115-113. CBS Sports zdobyło to 118-110 dla Alvareza.

„Jest bardzo dobrym zawodnikiem” – powiedział Alvarez po walce – „Jest silny. Jest świetnym wojownikiem i dlatego tu jesteśmy. Chętnie dzielę się z nim pierścionkiem. Mam zamiar iść naprzód, aby moje dziedzictwo było silne”.

Alvarez zobowiązał się do walki ze zwycięzcą walki z 5 listopada pomiędzy mistrzem WBA wagi półciężkiej Dimitrim Bivolem i Gilberto „Jurdo” Ramirezem. Alvarez przegrał w maju z Bivolem, pierwszą porażką z „Canelo” od września. 2013. Zamiast natychmiast wprowadzić klauzulę rewanżu, Alvarez zdecydował się rozstrzygnąć mecz z Golovkinem w jednej walce.

Zanim zacznie szukać zemsty – i drugiego tytułu mistrza świata w wadze półciężkiej – Alvarez powiedział, że potrzebuje czasu na odpoczynek, wyleczenie ciała i poddanie się operacji lewej ręki. Walka z Golovkinem będzie dziewiątą walką Alvareza w ciągu ostatnich czterech lat.

Strata była dopiero drugą w karierze Golovkina. Wciąż posiada tytuły wagi średniej IBF i WBA i powiedział po walce, że wróci do 160 funtów na następną walkę, odrzucając wszelkie sugestie przejścia na emeryturę po walce trylogii z Alvarezem.

Każdy wie, że to najwyższa klasa. To najlepszy zawodnik w boksie. Każdy wie, kim jest Canelo. To wielka walka. Spójrz na jego twarz, spójrz na moją. Dobrze trenowaliśmy i to pokazuje, co zrobiliśmy. Dobra walka .

„Ta walka jest bardziej taktyczna. Dziś Canelo jest lepszy. Gratulacje dla Canelo”.

Na podkarcie Jesse Rodriguez obronił tytuł WBC w wadze super muszej dzięki decyzji przeciwko Israelowi Gonzalezowi, chociaż nie było to tak jednoznaczne, jak sugerowały przed walką szanse. Również Ali Achmatow z łatwością wygrał decyzją z weteranem Gabrielem Rosado. A Austin Williams pokonał Kierana Conwaya w drodze do własnego zwycięstwa.

READ  Kontynuacja trasy Kurtulmusa „Nowa Konstytucja”: Dem Visits Party

CBS Sports było z tobą całą noc w Las Vegas, więc śledź poniżej wyniki na żywo i najważniejsze wydarzenia.

Alvarez vs. Golovkin 3 karta walki, wyniki

  • Canelo Alvarez (c) pok. Giennadija Gołowkina przez jednogłośną decyzję (116-112, 115-113, 115-113)
  • Jesse Rodriguez (c) pok. Israel Gonzalez jednogłośną decyzją (118-109, 117-110, 114-113)
  • Ali Achmedow pok. Gabriel Rosado wygrał jednogłośną decyzją
  • Austina Williamsa pok. Kierana Conwaya jednogłośną decyzją (96-93, 97-92, 97-92)

Alvarez vs. Golovkin 3 Scorecard

Brian Campbell strzelił

Alvarez (c) 10 10 10 10 10 10 10 10 10 9 10 9 118
Gołowkin 9 9 9 9 9 9 9 9 9 10 9 10 110

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *