Koordynator dowódców Jacques del Rio nazwał powstanie z 6 stycznia „kurzem”.

Symbol zastępczy, gdy ładowane są akcje artykułu

Jack del Rio, koordynator obrony Washington Commanders, przerwał atak na Kapitol 6 stycznia w porównaniu z rasistowskimi walkami o sprawiedliwość, które nastąpiły po śmierci George’a Floyda w 2020 roku. .

„Widzę zdjęcia w telewizji [of the Floyd protests] – Niszczenie środków do życia ludzi. Firmy są spalone. Nie ma problemu – powiedział. „Wtedy mamy kurz na Kapitolu, nic się nie spaliło, zrobimy z tego wielką sprawę. Myślę, że to są dwa rodzaje standardów, a jeśli używamy tych samych standardów, jesteśmy będą wobec siebie uczciwi i dyskutują.

Komentarze Del Rio były odpowiedzią na pytania dotyczące posta w mediach społecznościowych, który zamieścił na początku tego tygodnia. 59-letni starszy trener piłki nożnej wypowiadał się otwarcie na Twitterze co trzy sezony, kiedy był z generałami, głównie w konserwatywnych kwestiach politycznych.

Jedenaście miesięcy później, po ponad tysiącu wywiadów, najnowszy tweet pojawił się w poniedziałek wieczorem w odpowiedzi na raport Brookings Institution, waszyngtońskiego think tanku, na temat Komisji Domowej badającej ataki z 6 stycznia. Proces ma się rozpocząć w czwartek. Del Rio napisał: „Chcę zrozumieć 'całą historię’ o letnich zamieszkach, grabieżach, podpaleniach i niszczeniu mienia osobistego, ale to jest ??? # wiedza publiczna”.

Komentarze Del Rio wydają się zaprzeczać niedawnym doniesieniom NFL o sprawiedliwości rasowej i sposobowi, w jaki liga i jego własna grupa zareagowały na śmierć Floyda. W czerwcu 2020 r. trener Waszyngtonu Ron Rivera powiedział, że był wspierający Żołnierze klęczą podczas hymnu narodowego przeciwko niesprawiedliwości rasowej i brutalności policji, w sierpniu Filmowanie przez Jacoba Blake .a.

Przewodniczący Commanders, Jason Wright, przewodniczył niedawnym wysiłkom grupy na rzecz promowania sprawiedliwości rasowej i różnorodności personelu. Stało się to tematem poszukiwań nowego stadionu przez zespół, a urzędnicy ze stanu Maryland wskazują na zmiany społeczne, jakie zespół może wprowadzić, utrzymując większość w hrabstwie Black Prince George. Rzecznik grupy nie odpowiedział w środę na prośby o komentarz dla Wrighta.

READ  Wyrok w sprawie morderstwa Halila Faliali

Prawodawcy z Wirginii rozważają obecnie wprowadzenie przepisów dotyczących przeniesienia dowódców do Wirginii, a niektórzy sugerują, że komentarze Del Rio mogą znaleźć oddźwięk w Richmond. „Zapieczętowałem zgodę na oddanie mojego głosu jako NIE” – powiedział stanowy senat. Jeremy S. Macbike (D-Książę William) Tweeted w środę. „Myślę, że ziemia, która dziś płonie”. McPike ujawnił rezerwacje dotyczące wcześniej proponowanego prawa stadionowego i potencjalnych problemów z ruchem w okolicy Utbridge.

Senat stanu Wirginia. Scott A. Surowell (D-Fairfax) podobnie skrytykował trenera dowódców, Komentarze Del Rio „Jest dla mnie jasne, że nie zobaczymy więcej głosów nad tegorocznymi ustawami stadionowymi”.

Komentarz Del Rio rozgniewał także niektórych fanów i komentatorów. Dawna hala Washington Cornerback Diangelo Klaun napisał na Twitterze emotikon Starszy trener i były odbiornik z Seattle, Doug Baldwin, nazwał Del Rio „ignorantem, ignorantem”.

„Walka z czyimś morderstwem nie jest równoznaczna z próbą zamachu stanu, ponieważ nie wygrałeś wyborów”. Baldwin napisał na Twitterze. „To nie znaczy, że papierkowa robota jest w porządku, ale nie próbuj udawać, że są identyczne”.

Były gracz z Waszyngtonu Brian Mitchell spotkał się z Riverą i zaprosił go do naprawienia sytuacji.

„Jak [you] Kiedy masz takiego gościa na stanowisku koordynatora defensywy, czy oczekujesz, że ktokolwiek z tego zespołu będzie działał bezpośrednio? Mitchell powiedział w swoim programie 106,7 The Fan Radio Środa.

Mitchell porównał komentarze Del Rio do szalonej eksplozji Rivery, która nastąpiła po starciu między dwoma graczami podczas środowego treningu.

„Nie obchodzi mnie, czy Ron Rivera złości się, że ktoś się zderzył – dopóki nie powie o tym paskudnym idiocie, który został zatrudniony jako koordynator defensywny” – powiedział Mitchell. „Wtedy to po prostu dotarło do nas. Jeśli nie może tego zrobić, to jest złym człowiekiem, by prowadzić tę złą drużynę piłkarską.

READ  Ryan Murphy honoruje innych aktorów i aktorki LGBTQ za przełamywanie barier w Hollywood

Rivera odmówił omówienia tweetów Del Rio z dziennikarzami w środę i nie powiedział, czy rozmawiał o nich ze swoim koordynatorem defensywy. Rivera powiedział, że komentarze Del Rio „nie są konieczne”, aby wpłynąć na szatnię, która jest w większości czarna i obejmuje wielu graczy, którzy poparli protesty Floydów dwa lata temu poprzez słowa i posty w mediach społecznościowych. Jeśli stanie się to problemem, Rivera powiedział, że się tym zajmie.

„Jak sobie z tym radzę, nie zamierzam się z wami dzielić, ponieważ będzie to sprawa osobista” – dodał.

Del Rio grał 11 sezonów w NFL, zanim rozpoczął karierę trenerską. Wcześniej służył jako główny trener Jaguarów (2003-11) i Auckland Riders (2015-017) w Jacksonville. Del Rio powiedział w środę, że nie martwi się, że jego tweety obrażą graczy – ponieważ nie sądził, że „nie ma wyścigu” z powstaniem 6 stycznia – ani że korzystanie z Twittera może wpłynąć na zespół.

„Bez względu na to, co od czasu do czasu mówię lub piszę, czuję się komfortowo, mówiąc lub pisząc przed wszystkimi zawodnikami i trenerami, z którymi pracuję” – powiedział Del Rio. „Wyrażam się jako Amerykanin; mamy tę zdolność. Kocham ten kraj, wierzę w to, w co wierzę, mówię to, co chcę powiedzieć. Czasami niektórzy uważają to za bolesne”.

Del Rio powiedział, że z zadowoleniem przyjąłby dyskusję, gdyby któryś z jego graczy był urażony jego komentarzami.

„Porozmawiam o tym z każdym” – powiedział. „Nie ma problemu. W każdej chwili. Ale oni nie [offended]. Wyrażam siebie i myślę, że wszyscy jako Amerykanie mamy prawo do wyrażania siebie, zwłaszcza jeśli okazujesz szacunek. Jestem pełen szacunku. Zadałem proste pytanie. Faktycznie. Dobra chodźmy. O co pytałem? Proste pytanie. Dlaczego nie spojrzymy na te rzeczy [around the 2020 protests]?

READ  Minister Koka ogłosił smutną wiadomość... Zmarł poseł Saadet Hasan Bitmez.

W wywiadzie dla NBC Sports Washington, Jonathan Allen, jeden z najgłośniejszych przywódców bezpieczeństwa, powiedział, że chociaż był świadomy tweetów Del Rio, nie wywołały one dużej dyskusji w szatni.

„W końcu możesz się nie zgodzić i nadal szanować się nawzajem” – powiedział Allen. „Wiem, że nasz kraj jest taki. To jest nasze Z zespołu O Więc ja osobiście nie dbam o jego opinię, dopóki nie pojawia się codziennie i ciężko pracuje. Tego właśnie chcę od mojego koordynatora obrony.

Starszy obrońca Kendall Fuller powiedział, że nie widział tweeta Del Rio i po przeczytaniu go nie zareagował.

„Jeśli będę miał jakąś reakcję lub przeczucie, wyrażę to z nim” – powiedział.

Od lata 2020 roku gracze nieustannie dyskutują o zakładach w szatni, powiedział Fuller.

„To zdecydowanie coś, co faceci wciąż mają” – powiedział Fuller. „To może nie być tak rozległe, jak to było, kiedy to się stało. Ale to jest coś, co nadal możesz zobaczyć, faceci wciąż rozmawiają. Jak wszystko w szatni. Lubię szatnie NFL, ponieważ wszyscy są tak wygodni. Wszyscy znamy każdego inne, wszyscy czujemy się ze sobą komfortowo, wszyscy. Wszyscy jesteśmy otwarci na słuchanie i słuchanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *