Biden wznawia inicjatywę „strzału księżycowego” na raka, aby pomóc obniżyć śmiertelność

Prezydent Joe Biden w środę wznowił inicjatywę rządu federalnego dotyczącą raka „strzał księżycowy”, mając na celu zmniejszenie o połowę śmiertelności z powodu raka w ciągu następnego ćwierćwiecza.

„Możemy skończyć z rakiem, jakim go znamy” – powiedział Biden podczas wydarzenia w Białym Domu.

Inicjatywa jest osobista dla Bidena, który: stracił syna Beau na raka mózgu w 2015 roku i który jako wiceprezes jako pierwszy wystąpił z inicjatywą.

„Zobowiązałem się do tej walki, kiedy byłem wiceprezydentem” – powiedział Biden w środę. „To jeden z powodów, dla których, szczerze mówiąc, kandydowałem na prezydenta. Niech nie ma wątpliwości, teraz, kiedy jestem prezydentem, to jest prezydencki priorytet Białego Domu. Kropka”.

Po prezydenturze Obamy, Biden i jego żona – a teraz pierwsza dama – Jill Biden założyli fundację non-profit, której celem jest znalezienie leku na raka.

W 2016 roku Kongres zezwolił na finansowanie rządowej inicjatywy moonshot w wysokości 1,8 miliarda dolarów w ciągu siedmiu lat. Pozostało 410 milionów dolarów na kolejne dwa lata podatkowe.

Oprócz zmniejszenia dzisiejszej śmiertelności z powodu raka skorygowanej względem wieku o co najmniej 50% w ciągu najbliższych 25 lat – po tym, jak spadła ona o około 25% w ciągu ostatnich 20 lat – inicjatywa będzie miała na celu „poprawę doświadczenia ludzi i ich rodzin żyjących z rakiem i przeżywających go” – powiedział Biały Dom.

– To odważne – powiedział Biden. „Jest ambitny. Ale jest to całkowicie wykonalne. Tak jak wykorzystaliśmy rozmiar do opracowania najnowocześniejszych szczepionek i terapii COVID-19, wprowadzimy silne poczucie pilności walka z rakiem”.

W środę Biden powiedział, że „ogłasza wezwanie do działania w zakresie badań przesiewowych i wczesnego wykrywania raka”.

Ponad 9,5 miliona nowotworów pokazy zostały pominięte w USA z powodu pandemii COVID-19, powiedział Biały Dom.

„Musimy przywrócić badania przesiewowe na raka” – powiedział Biden. „I upewnij się, że są dostępne dla wszystkich Amerykanów”.

Ale pandemia doprowadziła również Bidena do wyznaczenia „bardzo ambitnych celów”, powiedział we wtorek dziennikarzom wysoki rangą urzędnik administracji Bidena.

READ  Australia usuwa brytyjską monarchię ze swoich banknotów

„Postępy naukowe, które widzieliśmy podczas pandemii COVID-19, od reakcji na nią, wskazują również na rzeczy, które są możliwe dzisiaj” – powiedział urzędnik.

Jednym z przykładów, według Białego Domu, jest to, że wznowiona inicjatywa będzie miała na celu „badanie i ocenę testów na wykrywanie wielu nowotworów, tak jak zrobiliśmy to w przypadku COVID-19”.

Inicjatywa „strzału księżycowego” w raku będzie miała koordynatora w Białym Domu, a Biały Dom utworzy „gabinet nowotworowy” złożony z urzędników z całego rządu federalnego. Inicjatywa obejmie również sektor prywatny, fundacje, instytucje akademickie i inne.

Inne cele, według Białego Domu, obejmują zwiększenie równego dostępu do badań przesiewowych i profilaktyki – z badaniami przesiewowymi w domu, badaniami mobilnymi i społecznościowymi sieciami zdrowia, a także „przyspieszeniem wysiłków na rzecz prawie wyeliminowania raka szyjki macicy poprzez badania przesiewowe i szczepienia przeciwko HPV”. ze szczególnym naciskiem na dotarcie do osób najbardziej zagrożonych.”

Jak powiedzieli, odbędzie się szczyt dotyczący raka w Białym Domu, a także seria rozmów przy okrągłym stole w Białym Domu.

Prezydent wezwał również Kongres do zatwierdzenia finansowania projektu badawczego, który zaproponował, aby mieścił się w National Institutes of Health, pod nazwą „Agencja Zaawansowanych Projektów Badawczych dla Zdrowia (ARPA-H)„które próbowałyby dokonać przełomów w przypadku kilku chorób.

Do Bidena dołączyło w środę we Wschodnim Pokoju Białego Domu około 100 członków społeczności onkologicznej, w tym pacjenci, osoby, które przeżyły, naukowcy, obrońcy, opiekunowie, członkowie Kongresu i inni, według wyższych urzędników administracji Bidena.

Podczas swoich przemówień prezydent czerpał z doświadczeń własnej rodziny, poruszając się po diagnozie raka, przedstawiając wiele wyzwań, z jakimi borykają się ludzie w całym kraju po usłyszeniu, że mają raka.

„Pomimo całego postępu”, powiedział Biden, „nadal istnieje poczucie bezsilności, poczucie winy, że może nie robisz wystarczająco dużo, ponieważ nie wiesz wystarczająco”.

READ  Wiadomość o wybuchowym trzęsieniu ziemi: czy to prekursor trzęsienia ziemi w Stambule? Wyjaśnił to japoński ekspert ds. trzęsień ziemi

Pierwsza dama i wiceprezydent Kamala Harris. przemówiła również matka, która była badaczką raka piersi.

Molly Nagle z ABC News przyczyniła się do powstania reportaży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *