Ostra reakcja Özdağa na to, co wydarzyło się na posiedzeniu partii

Lider Partii Zwycięstwa Ümit Özdağ wziął udział w spotkaniu promującym kandydaturę swojej partii w hotelu w dzielnicy Basiskel w Kocaeli.

W trakcie przemówienia prezydenta prowincji Endera Okusa z nieznanego powodu wybuchła debata. Kiedy dyskusja przerodziła się w bójkę, prezydent Ümit Özdağ był wściekły z powodu tego, co się stało.

„Czy przybyli Afgańczycy czy Syryjczycy?”

Özdağ surowo odpowiedział stronom wojującym, mówiąc: „Zamknijcie się wszyscy i usiądźcie. Nie chcę już czegoś takiego. Wszyscy powinni usiąść na swoich miejscach. Nie chcę już niczego takiego w mojej partii. Czy Afgańczycy przyjść tutaj? Czy Syryjczycy weszli? Wszyscy w środku. Ja mówię, wy słuchacie.” – powiedział.

„Nie przynosi to dużej ulgi”.

Zwracając się do członków partii, przewodniczący Özdağ powiedział:

* „Jestem pewien, że nazywam się Ümit Özdağ. Partia Zwycięstwa jest w przyszłości partią rządzącą Turcją i ta władza nie jest tak odległa, jak sądzono. Ponieważ diagnoza i metody leczenia, jakie Partia Zwycięstwa poczyniła w związku z świat, nasz region i Turcja są idealne. Nazywamy to Turcją. Dajmy znać ludziom, ale nie daje mi to dużej ulgi, bo Turcja wygląda teraz, jakby stała w zbiorniku z nitrogliceryną i wygrzewała się w słońcu, opalona, ​​ubrana kostium kąpielowy, okulary przeciwsłoneczne i cygaro w ustach.

* Zbiornik nitrogliceryny eksploduje z powodu gorąca i nasz kraj zmierza ku eksplozji. Imperializm próbuje przeniknąć do naszego kraju w miejscach takich jak Konya, Stambuł, Hatay, Şanlıurfa, Gaziantep, Kilis, Adana, Mersin. Musimy na to bardzo uważać. Zwłaszcza w walce, którą obecnie toczą, członkowie Partii Zwycięstwa, którzy stanowią ostatnią linię obrony między Turcją a planem imperializmu mającym na celu podzielenie Turcji, muszą być niezwykli”.

„Twoje wolne, prywatne usta nie mogą uratować republiki”

Özdağ powiedział: „W ciągu 3 dni wyrzuciliśmy na śmietnik historii sześcioosobowy stół z wielomiesięcznymi pracami protokołu, wysłaliśmy na miejsce dokument dotyczący rozwiązania Republiki Ataturka i podpisaliśmy Kemala Kilidaroglu pod jego artykułami. 1924 Konstytucji, walka z terroryzmem i powrót uchodźców do ojczyzny.”

READ  Pisarz Eilem Dok i jego syn otrzymują „czerwone zawiadomienie”. Minister Tunç: Jesteśmy w kontakcie z Egiptem – Last minute Türkiye News

* „Kazi Mustafa Kemal Atatürk powiedział: «Nie może być rewolucji wśród administratorów». Tak, nie może być rewolucji ze strony kadry kierowniczej, a władza wykonawcza nie może bronić Republiki Tureckiej. Dlatego nie można bronić republiki. W przypadku Republikańskiej Partii Ludowej właśnie dlatego republika z mentalnością Imamoglu polegającą na mówieniu: „On mówi po kurdyjsku dla mnie nie rozumiem tego, próbuję się tego nauczyć.” Atatürka też nie da się obronić. Republiki nie da się obronić ustami Osgura Ocele, który udaje się do miejsca, gdzie dał „Tunceli” w kosztem tysięcy męczenników i nazywa ludność Tunceli „ukochanym Dersimisem”.

Zaproszenie na 3 imprezy

Zwołując strony, Özdağ oświadczył, co następuje:

* „Wzywam prawdziwych członków Partii Republikańskiej Ataturki. Spójrzcie, 12-kilometrowy bulwar w Diyarbakır został nazwany „Shake Side”. Czy była reakcja ze strony Partii Republikańskiej? Nie. Czy była to kwestia polityczna? Sprzeciw prawny? Nie od kogo Pochodzi z Partii Zwycięstwa. Ponieważ prawdziwą partią Ataturka jest Partia Zwycięstwa. Wszystkich członków Ataturkowskiej Republikańskiej Partii Ludowej, prawdziwych tureckich nacjonalistów Ataturk, Jafar, nazywamy naszych starych, podobnie jak prawdziwą partię Ataturka Jafar, przyjaciele, którzy są nadal „Partia Turków” w Partii Ruchu Nacjonalistycznego, prawdziwa partia Ataturka, Albarslan Turkeshin. Prawdziwą partią jest partia zwycięstwa. „Nie zapraszam ludzi, którzy mają problem z Ataturk. lub wojna o niepodległość dla strony zwycięskiej. Mogą iść, gdziekolwiek chcą.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *