ABC zawiesza Whoopi Goldberg w związku z komentarzami na temat Holokaustu

W poniedziałkowym programie pani Goldberg omawiał niedawną decyzję okręgu szkolnego w Tennessee usunąć nagrodzoną Pulitzerem powieść graficzną o Holokauście z programu nauczania. W poniedziałek wieczorem wypuściła oświadczenie przepraszam za nich. We wtorek powiedziała, że ​​wyciągnęła wnioski z tego doświadczenia.

„Rzeczywiście chodzi o rasę, ponieważ Hitler i naziści uważali Żydów za rasę niższą” – powiedziała. „Teraz słowa mają znaczenie, a moje nie są wyjątkiem. Żałuję moich komentarzy, tak jak powiedziałem, i jestem poprawiony. Stoję też z narodem żydowskim, jak oni wiedzą i wszyscy wiecie, bo ja zawsze to robiłem.”

Podczas wtorkowego występu w programie Jonathan Greenblatt, dyrektor naczelny Anti-Defamation League, powiedział, że walka z nienawiścią i dezinformacją o Holokauście ma kluczowe znaczenie.

„Doszło do Holokaustu i musimy wyciągnąć wnioski z tego ludobójstwa, jeśli chcemy zapobiec przyszłym tragediom” – powiedział. powiedział Greenblatt.

Pan. Greenblatt zasugerował, że „The View” powinien rozważyć dodanie żydowskiego gospodarza do swojego panelu.

„Pomyśl o posiadaniu żydowskiego gospodarza w tym programie, który może wnieść te kwestie związane z antysemityzmem, który może wnieść te kwestie reprezentacji do „Widoku” każdego dnia” – powiedział.

W wielu poprzednich wywiadach pani 66-letnia Goldberg powiedziała, że ​​chociaż nie praktykuje żadnej religii, identyfikuje się jako Żydówka i przyjęła swój charakterystyczny pseudonim częściowo z powodu rodzinnego dziedzictwa. Urodziła się jako Caryn Johnson.

W 1994 roku pani Goldberg wspomniał o swoim dziedzictwie w wywiadzie dla Strażnik Orlando, po tym, jak Anti-Defamation League skrytykowała przepis, który przyczyniła się do charytatywnej książki kucharskiej „Smażonego kurczaka żydowskiej amerykańskiej księżniczki”. Powiedziała, że ​​to miało być żartobliwe.

READ  Ceny domów również spadły z powodu problemu najemców! „Po raz pierwszy w Turcji fala się odwróciła”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *